wtorek, 28 lipca 2026 10:56
Reklama

Pamięć o Romanie Landowskim

  • Źródło: Tomasz Jagielski
Pamięć o Romanie Landowskim

Autor: Tomasz Jagielski

Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział Kociewski w Tczewie wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Tczewskiej uczcili pamięć miłośnika i piewcy ziemi kociewskiej Romana Landowskiego. 22 sierpnia minęła piętnasta rocznica śmierci pisarza, poety i regionalisty związanego z Kociewiem. Podczas wspólnego spotkania przy ławeczce poety przypomniano dorobek urodzonego w Świeciu, mieszkającego w Tczewie i Czarnej Wodzie regionalisty. Kociewski twórca pozostawił po sobie 14 książek m.in. „Bedeker Kociewski”. Był też twórcą „Kociewskiego Magazynu Regionalnego”, który ukazuje się do dzisiaj. Za swoją działalność pisarz otrzymał Honorowe Obywatelstwo Miasta Tczewa. 

Janusz Landowski wspominał działania taty, a także innych regionalistów Edmunda Raduńskiego, Romana Klima czy osób związanych z grodem Sambora Kazimierza Piechowskiego, Grzegorza Ciechowskiego czy Tadeusza Abta.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie – oddział Kociewski w Tczewie i Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Młodzian 23.08.2022 12:29
Ale Piękne kobiety tam macie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: skandal Treść komentarza: dziadostwo... Data dodania komentarza: 23.07.2026, 19:59 Źródło komentarza: Ropa tanieje, a paliwo wciąż drożeje. Diesel w Starogardzie kosztuje już 7,94 zł! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: To podłe drzewo rośnie 50+ lat i tylko czyha żeby wyskoczyć przed samochód. WYCIĄĆ WSZYSTKIE DRZEWA !! Łatwiej jest jechać przepisowo, dębil więcej nikogo nie zabije. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 15:10 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: ... Treść komentarza: Kierujący jechał za wolno. Drzewo nie ustąpiło. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:52 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: realia Treść komentarza: Drzewo, które eliminuje szaleńców drogowych. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:43 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: Tomm Treść komentarza: z nieustalonej dotąd przyczyny... hehe dobre sobie! Prędkość zabija szczególnie grubo za duża! Data dodania komentarza: 17.07.2026, 20:55 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: Paweł Treść komentarza: To drugi taki wypadek w tym miejscu i śmierć człowieka na tym samym drzewie z krzyżem. Ile osób jeszcze zginie na drzewach na tym łuku drogi? Kto jest odpowiedzialny za stan poboczy drogi 224? Data dodania komentarza: 17.07.2026, 11:50 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama