niedziela, 25 września 2022 09:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Deutsches Reich zamiast Unii?

Wiadomość z poniedziałku: Ze słów szefowej Komisji Europejskiej, byłej minister obrony Niemiec Ursuli von der Leyen wynika, że dopóki zawieszeni przez Izbę Dyscyplinarną sędziowie nie zostaną przywróceni do orzekania, „fundusz odbudowy” nie zostanie dla Polski uruchomiony. Jeszcze przed pierwszą wypłatą przewidziane dla Polski środki w ramach bezzwrotnych dotacji zostały zmniejszone o 1,3 mld euro. Polski dziennikarz Łukasz Warzecha wyliczył, że niemieckich „kamieni milowych” dla polskiego dostępu do funduszu „odbudowy” jest ponad 60 i nie ma szans na wypłatę środków, które Polska żyrowała i które i tak będzie spłacać!
Deutsches Reich zamiast Unii?

Niemcy już się nie silą na żadne listki figowe ani na dyplomację. Mówią wprost: Europa jest nasza i wszyscy muszą się nam podporządkować. Europa to już jest de facto państwo, którym rządzą Niemcy i w którym wyjątkowe prawa mają tylko Francuzi, bo nie da się ich zwyczajnie połknąć, tak jak resztę planktonu. Aby to myślenie „umiędzynarodowić”, Niemcy posługują się takimi ludźmi, jak Tusk, Timmermans czy Jourova, by stworzyć wrażenie, że nie tylko Niemcy są „oburzeni” na polską „niepraworządność”. Zresztą, folksdojczów, którzy widzą przyszłość Polski jako niemieckiego landu jest wielu, także wśród nas. Jesteśmy świadkami niewypowiedzianej wojny, której celem jest stworzenie niemieckiej Europy, projektu znanego dobrze z czasów Hitlera, i stopniowe wyparcie z naszego kontynentu Amerykanów. Jeśli się to uda, Niemcy będą mogły spokojnie kolaborować ze zbrodniczym państwem rosyjskim, „w imię światowego pokoju”! Młodzi tego nie znają, moje pokolenie słyszało tę propagandową sowiecką brednię tysiące razy. „Pokój” i „Nigdy więcej wojny” a w tle nowe zbrodnie.

Wraz z niemiecką wojną ekonomiczną przeciwko Polsce, wzmagają się próby wywołania u nas wojny domowej, na wzór Jugosławii. Tam się Niemcom udało. Wydawało się, że u nas nie mają na to szans. Na pewno? Premier Rządu RP i prezes PiS objeżdżają polskie miasta, świadomi niebezpieczeństwa czyhającego nad Polską. Wszędzie czekają na nich bojówki z jawnie antypolskimi hasłami. W Gnieźnie jakiś prowokator stał na poboczu jezdni i rzucał czymś w przejeżdżające samochody. Policja nałożyła na niego mandat… 100 zł! Tyle co za jazdę samochodem 60 km/h, zamiast 50 km/h! A przecież ten łajdak rzucał niezidentyfikowanymi przedmiotami w samochody będące w ruchu. Czy nasze państwo jest aż tak słabe?

 

„Kanclerz” to nie brzmi dobrze…

Zwłaszcza w uszach Polaka… Olaf Scholz po elekcji miał niełatwe wejście w wielką politykę. Światowe media jawnie z niego drwiły, pokazując go niemal jak wiejskiego głupka z otwartą gębą i okrągłymi ze zdziwienia oczami, który nie bardzo wie, co się wokół niego dzieje i dlaczego potężny sojusznik Niemiec, podziwiany przez nich, nie miażdży Ukrainy, tylko dostaje baty. Potem kompromitował się przed światem, kłamiąc w sprawie rzekomej niemieckiej „pomocy” dla walczącej Ukrainy.

Wygląda jednak na to, że kanclerz się „przebudził”, wykorzystując złowrogie, niemieckie „tradycje” urzędu kanclerskiego, który do końca świata i jeden dzień dłużej kojarzyć się będzie światu z najsłynniejszym kanclerzem Adolfem.

Ostatnio Scholz „błysnął” jako „politolog”, publikując we „Frankfurter Allgemeine Zeitung” artykuł o niemieckiej misji w Europie. Główna teza tego artykułu odnosi się przede wszystkim do Polski, ale i do innych państw Unii pseudoeuropejskiej, które uważają, że akces do Unii nie był aktem zrzeczenia się suwerenności państwowej!

Scholz w artykule najpierw skrytykował swoich poprzedników za doprowadzenie do uzależnienia Niemiec od rosyjskiej energii. To oczywiście lipa, taka sama jak pomoc niemiecka dla Ukrainy, ale Scholz wie, że przynajmniej na razie musi wygłaszać takie tyrady, by maskować niemiecką rusofilię.

Potem Scholz przechodzi do Unii Europejskiej i pisze takie rzeczy, że ciarki chodzą po plecach. Pisze, że z wojny ukraińskiej wynika „mandat do działania” dla Niemiec. Co to za „mandat”? Nie wiadomo, ale „Unia Europejska musi być bardziej suwerenna”. Jak do tej pory mówiło się o suwerenności i niepodległości państw. Kanclerz Niemiec ogłasza obronę „suwerenności” Unii, czyli w jego oczach to jest już państwo?! Kto i kiedy je proklamował? Pisze Scholz, że „Unia Europejska jest żywą antytezą imperializmu i autokracji”. Z polskich doświadczeń wynika coś wręcz przeciwnego. Unia to zamordystyczna Komisja Europejska, która jest w stanie zgnoić i upokorzyć każde państwo Europy, jeśli nie będzie słuchać Niemców. Unia to rządy niemieckich urzędników różnych narodowości, takich jak Vera Jourova, która 7 miesięcy przesiedziała w swoim kraju w areszcie za korupcje, potem sąd ją uniewinnił, ale… nie przyznał jej odszkodowania! Nikt jej nie wybierał na żadne ważne urzędy w wolnych wyborach, ale jest ważniejsza niż 100 „europosłów”, bo ma urzędniczy „mandat” od Niemców!

 

Precz z… suwerennością!

W najważniejszej części swego artykułu kanclerz Niemiec zaatakował prawo weta poszczególnych państw Unii. „Nigdy więcej samolubnych blokad decyzji europejskich przez poszczególne państwa członkowskie. Koniec z narodowym unilateralizmem, który szkodzi Europie jako całości”… Decyzje „europejskie”, czyli decyzje niemieckiej urzędniczki Jourovej lub hiszpańskiej sędziny w służbie niemieckiej trzeba wykonywać posłusznie i bez szemrania! Jeśli w wyniku głosowania w „parlamencie” europejskim stosunkiem głosów 27:1 wyjdzie, że czegoś takiego jak Polska nie ma, to nie ma! „Po prostu nie stać nas już na krajowe weta, na przykład w polityce zagranicznej, jeśli chcemy nadal być słyszani w świecie rywalizujących mocarstw” – pisze Scholz! Czy Unia Europejska powstała po to, by „rywalizować ze światowymi mocarstwami”?! O jakie mocarstwa chodzi Scholzowi? O Stany Zjednoczone? Chyba żaden Polak, poza folksdojczami, na coś takiego by nie głosował! Myśmy szli do Unii jako dobrowolnego stowarzyszenia państw, które chcą, by poprzez współpracę poprawić poziom życia swoich obywateli. I tylko tyle! Nie po to, by napluć na groby naszych przodków i dobrowolnie zrzec się niepodległości państwa, za którą oni byli gotowi na każdą ofiarę!

Scholz ma świadomość, że nie może odkrywać zupełnie jawnie swej rusofili i antypolonizmu, więc w swoim artykule deklaruje też zwiększenie niemieckiej obecności w NATO. Ta deklaracja warta jest tyle, co stara enerdowska amunicja przekazana Ukraińcom. No bo to tańsze niż utylizacja sowieckiego złomu w Niemczech…

 

„Niemiecka polityka

jest pełna nikczemności” – powiedział wprost minister Zbigniew Ziobro – podczas konferencji prasowej 25 lipca w Proszowicach. Zadał też pytanie Donaldowi Tuskowi, czy jest jeszcze polskim politykiem, czy tylko niemieckim kolaborantem? To jest jasne stawianie sprawy, dlatego Ziobro jest tak konsekwentnie i bezpardonowo atakowany przez von der Leyen i przysyłanych przez nią do Polski komisarzy.

 

Nie chcemy Rzeszy, chcemy Unii

Niemcy chcą jednej europejskiej armii, jednej europejskiej prokuratury, jednej europejskiej konstytucji! Polska ma być jednym z podległych Niemcom landów? To jeszcze nie byłoby najgorsze. Polska jest krnąbrna i „niepraworządna”. Wygląda na to, że ma być „generalnym gubernatorstwem”, a rolę Hansa Franka przejmie niemiecka treserka Vera Jourova.

 

Powtórka z historii

Ze Starogardu do Szpęgawska tylko 7 km. Może za rzadko tam bywamy i za rzadko rozmyślamy, co się tam naprawdę stało? Co się stało w Piaśnicy, w Fordonie i w innych miejscach na pomorskiej ziemi? Czekamy na powtórkę? Jedyną pociechą jest to, że te powtórki z wielkich tragedii pojawiają się za drugim razem już tylko jako farsa… Tak przynajmniej sądził pewien niemiecki Żyd Karl Marx… Oby miał rację. Oby bełkot Scholza był tylko farsą, a my, jako Polacy, obyśmy jeszcze nie wyrzucali naszej niepodległości na śmietnik historii – tak jak nam radzą „nasi niemieccy przyjaciele”.

 

 

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz: „Nigdy więcej samolubnych blokad decyzji europejskich przez poszczególne państwa członkowskie”. Źródło PAP.

 Piotr Szubarczyk pracował przez 18 lat w IPN Gdańsk, potem w NIK w Warszawie. Autor książek (m.in. Czerwona apokalipsa. Sowiecka agresja na Polskę i jej konsekwencje, Kraków 2014) oraz kilkuset artykułów o historii Polski i Pomorza. Współpracuje z radiem i TV (m.in. konsultant spektaklu TVP Inka 1946, autor cyklu audycji Świadkowie historii w Radio Gdańsk). Od 45 lat w Starogardzie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bez rerania i seplenienia 23.08.2022 20:24
donaldusiu , czy już opileś się rtęci z odry , bo nie zauważyłem klepsydry pachołku berlina

Icemark 23.08.2022 09:51
Widzę, że autor "felietonu" poziomem demagogi nie ustępuje ministrowi propagandy III Rzeszy. To Niemcy w okolicach stanu wojennego przyjęły najwięcej Polaków i wysyłały paczki z pomocą. Szerzenie nienawiści i szukanie wrogów to typowy sposób na zbicie kapitału politycznego prawicowych fanatyków takich jak autor powyższego tekstu. Opowiadanie o złej Unii to typowe pranie mózgu, gdyby nie ta Unia to Polska nie posiadałaby tylu nowych dróg, nie wyremontowałaby tylu budynków użyteczności publicznej. Przez te wszystkie lata Polska z Unii Polska otrzymała 211 mld euro wpłacając 69 mld euro, więc łatwo policzyć jak na tym wyszła. Wystarczy tylko przestrzegać prawa i nie łamać konstytucji, a pieniądze popłyną do kraju. Wycieranie brudnej twarzy od jadu propagandowego niepodległością proszę sobie darować, bo gdyby doszło do wojny to tacy "patrioci" jak Pan pierwsi by uciekli z kraju razem z całym prawicowym rządem.

swój nie obcy 23.08.2022 10:47
niemcy to zawsze byli , są i będą gnoje , złodzieje , bydlaki , szalbiercy ,s***,syny i bandziory razem wzięci , a jak jesteś synem folksdojcza , czy ssmana , to twój problem posrańcu...

Icemark 23.08.2022 12:18
Żadnego Niemca na oczy nie widziałeś i nigdy nie poznałeś bo wnioskuję po bogatym słowniku, że najdalej gdzie byłeś to w okolicznych wioskach na meczu ligi okręgowej. I pamiętaj głowa nie jest tylko po to, abyś podczas deszczu się nie topił.

Polak 23.08.2022 20:21
wszystkim zniemczonym i starym komuchom z książeczkami pzpr już dziękujemy , chcecie do berlina i moskwy to krzyż na drogę piąta kolumno z hyżym rujem na czele...

tutam 20.08.2022 01:07
Popieram pana Szubarczyka. Gdyby teraz było referendum unijne, głosowałbym za wyjściem z UE. Nie do takiej UE wchodziliśmy w 2004 roku.

antynazi 19.08.2022 21:59
za samą mordę - dożywocie

yeti 12.08.2022 13:01
w hamburgu też dał du.py i wyleciał na kopach , szwab zawsze zostanie szwabem , tak jak rerający furer od haratania w gałę z kaszub

Kaśka 11.08.2022 04:43
Tylko mu wąsy doprawić i bedzie jak ten z 39roku.

honorata jeleniowa 10.08.2022 15:43
już po samym ryju tego szwaba widać że bandzior... , a po świńskich czynach też już dał się poznać...

greta garbo 10.08.2022 15:57
fuj , paskudny i wredny niemiecki owczarek skundlony z ruskimi

alek 20.08.2022 18:22
ten niemiec idzie ramię w ramię z kaszubskim tyfusem i razem te ścierwa przestaną istnieć

na szafot dziada 21.08.2022 18:04
hyży ruj z państwa kaszubsko-niemieckiego pojechał nad odrę , żeby znowu jątrzyć , jest nadzieja , że rerający rudy szakal spróbuje rtęci o którą tak zabiegał z kolesiami

Reklama
Hommage à Profesor Kazimierz Ostrowski. Pamięć obrazów Hommage à Profesor Kazimierz Ostrowski. Pamięć obrazów wernisaż: 15 września 2022, godz.18:00 wystawa czynna: 16 września - 2 października 2022, w godz. 12.00-18.00 miejsce: Zbrojownia Sztuki, Targ Węglowy 6, Gdańsk Artyści: Badowska Wilga, Bau Jarosław, Bereźnicki Kiejstut, Bielawski Andrzej, Bryzgalski Kuba, Buczkowski Jan, Cybulski Daniel, Czerniawski Józef, Cześnik Henryk, Dobrowolska Alina, Dolega Zuzanna, Florczak Robert, Garczyński Przemysław, Garnowski Michał, Gliszczyński Krzysztof, Gorczyński Maciej, Ignatowicz Filip, Jadczuk Aleksandra, Józefowicz Katarzyna, Józefowicz Piotr, Kalkowski Kazimierz, Karmasz Andrzej, Kornacki Jacek, Krechowicz Dominika, Krechowicz Jerzy, Kucharski Tomasz, Lasecki Hugon, Lejman Dominik, Lipnicki Sławomir, Łajming Włodzimierz, Łopaciński Przemysław, Miszkin Teresa, Model Marek, Modzelewski Jarosław, Nathan Piotr, Nowicka Hanna, Osicki Janusz, Ostrogórski Jerzy, Pela Magdalena, Pęk Mateusz, Plota Janusz, Pieleszek Jakub, Polkowski Krzysztof, Przyżycka Agata, Reinert-Faleńczyk Anna, Sobczyk Marek, Starzec Teresa, Sylwestrowicz Arkadiusz, Świeszewski Maciej, Targońska Maria, Treppa Zbigniew, Waligórska Anna, Widyński Aleksander, Wróblewski Krzysztof, Wrzesiński Marek, Zaremba Wiesław, Zawicki Marcin, Zdybel Jacek Impulsem do stworzenia wystawy, było przekazanie Uczelni przez córkę Profesora Kazimierza Ostrowskiego, Panią Honoratę Pilszyk, podobrazi, jakie pozostawił po sobie Mistrz. Były to płótna zagruntowane przez Artystę osobiście, gotowe do dalszej pracy, niektóre z ledwo zaczętym szkicem lub próbą pozostawionego koloru. Gdy zobaczyłem je w pracowni w Gdyni (a było to w 2015 roku), pomyślałem, że te podkłady mogłyby stać się inspiracją do stworzenia nowych prac, rodzaju symbolicznej kontynuacji, dokończenia dzieła przez innych malarzy. Przygotowanie wystawy prac namalowanych przez innych twórców, na płótnach należących do Kazimierza Ostrowskiego, było ideą intrygującą, wartą zaangażowania. Podobrazia dość szybko powędrowały nie tylko do jego absolwentów i przyjaciół, ale także artystów z innych ośrodków, przyjaciół związanych z Galerią Koło (w której prace Profesora prezentowane były na wystawie inaugurującej działalność galerii w 1995 roku). Gest ten został przyjęty z zainteresowaniem jako duże wyzwanie artystyczne. Ponieważ ilość podarowanych „Kachowych” płócien była ograniczona, wracając ponownie do pomysłu realizacji wystawy, postanowiłem ją rozszerzyć. Zaproponowałem udział w wystawie wszystkim pracownikom Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ważny jest udział w projekcie najmłodszych pracowników Wydziału Malarstwa, którzy nie mieli okazji poznania profesora Kazimierza Ostrowskiego, znają osobę Profesora tylko z opowieści. Celem wystawy jest wyrażenie uznania dla twórczej postawy Kazimierza Ostrowskiego i jego artystycznych zmagań. Jest to także wyzwanie wobec historii i dziedzictwa kultury. Warto przekazywać naszą wspólną historię nowym pokoleniom, które stają się jej symbolicznymi spadkobiercami. Poprzez udział artystów różnych generacji, będziemy mogli przyjrzeć się artystycznym ideom, które mimo pokoleniowych różnic, posiadają wspólny rodowód. Istotny jest także modernistyczny rys w twórczości Profesora i jej relacja z malarstwem współczesnym. W obecnym roku 2022 mija 105 rocznica urodzin Profesora i pewnie gdyby żył, celebrowalibyśmy ją hucznie. Mamy niecodzienną okazję by tak się stało, by na chwilę wrócić do wspólnie spędzonych chwil. W 2002 roku byłem pomysłodawcą utworzenia Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego, którą Zarząd Okręgu ZPAP w Gdańsku przyznaje dorocznie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie malarstwa. W 2010 roku, pełniąc funkcję Dziekana Wydziału Malarstwa, zainicjowałem wydawnictwo o charakterze dokumentacyjnym, w którym sporo artystów mogło się podzielić swoimi wspomnieniami związanymi z osobą Profesora. Wielu z nich nie ma już wśród z nas. Pozostają nieocenione słowa, które z czasem nabierają szczególnej wymowy. Rozpoczęty dialog wymaga kontynuacji, by mógł rozwijać się w czasie, nabrać impetu. Ważną częścią projektu jest wydawnictwo, które zostanie zrealizowane po wystawie. Biorący udział w tym przedsięwzięciu artyści, będą mogli zaprezentować nie tylko swoje dzieła, ale także wspomnienia związane z Profesorem oraz refleksje odnoszące się do czasów studiów na Wydziale Malarstwa. To niecodzienne spotkanie jest dla nas wszystkich okazją, by oddać hołd Profesorowi oraz docenić Jego wiarę w sztukę i przepełnione pasją oddanie profesji malarza. Krzysztof Gliszczyński Kurator: prof. dr hab. Krzysztof Gliszczyński Współpraca kuratorska: dr Daniel Cybulski Wydział Malarstwa ASP w Gdańsku Patroni medialni: trójmiasto.pl, Magazyn „Linia”, Magazyn Trójmiejski „Prestiż”, "Notes na 6 tygodni", Radio Gdańs Wydarzenie FB:  https://www.facebook.com/events/422290226552438  Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.08.2022 14:00 – Data zakończenia wydarzenia: 02.10.2022 18:00
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama
Reklama