czwartek, 6 października 2022 05:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Most w Klonówce już przejezdny!

Dobra wiadomość dla kierowców – zakończyła się przebudowa mostu nad rzeką Wierzycą, który łączy Klonówkę z Rywałdem. Wartość tej inwestycji to blisko 3,5 mln zł.
Most w Klonówce już przejezdny!
Autor: Łukasz Kruszyński

Wykonawcą robót była firma „Roka Budownictwo Sp. z o.o” ze Starogardu Gdańskiego. Umowa na wykonanie przebudowy mostu została podpisana we wrześniu 2021 r. Firma wywiązała się z realizacji zadania przed planowanym terminem.
- Inwestycja była bardzo ważna ze względu na bezpieczeństwo użytkowników drogi powiatowej - ze względu na zły stan techniczny mostu potwierdzony przez coroczne przeglądy, ekspertyzy i orzeczenia techniczne oraz ze względu na niedostateczną nośność - przypomina starosta Kazimierz Chyła. - A dziś bardzo się cieszę i nie boję się powiedzieć, że wybudowany został najładniejszy most w naszym powiecie. To też potwierdza, że jednym z naszych priorytetów są drogi oraz bezpieczeństwo ich użytkowników - dodaje starosta.

Obiekt został wybudowany w 1962 roku. Most łączy miejscowość Rywałd z miejscowością Klonówka oraz dwa powiaty: starogardzki i tczewski.
Wartość robót budowlanych wyniosła ok. 3,5 mln. zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z budżetu państwa - rezerwy subwencji ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 50 proc. Pozostała część inwestycji została sfinansowana przez Powiat Starogardzki.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ciekawy 23.07.2022 19:49
ile pokazał alkomat ???

j-44 15.08.2022 10:45
dla meneli samorządowych brakuje skali , albo zniszczyli alkomat

pracuś 21.07.2022 15:22
kiedy oni pracują ? , ale najważniejsze że ciężki szmal biorą , kosmiczne jaja !!!

Znawca trolli 22.07.2022 11:39
jedni pracują, inni trollują, a jeszcze inni sie obijają, takie życie

horonży 20.07.2022 21:52
Możecie powiedzieć dlaczego z moich PODATKÓW, trzeba utrzymywać tych ******* ze zdjęcia ? Od dłuższego czasu mam wrażenie, że ich praca polega na tym, że jeżdżą z nożyczkami i przecinają jakieś wyimaginowane wstążeczki. Jak jestem w błędzie, to mnie poprawcie proszę.

Wyborca 21.07.2022 10:31
Cały sztab w komplecie do zdjęcia. Kto pracuje w tym czasie w starostwie ? Asystenci ? Ewidentne lekceważenie wyborców. Wniosek taki,że nie ma żadnych mediów, które by krytyczne podeszły do m.in tej sytuacji ? Do licha ,po co tam wicestarosta Gabriel i etatowa członkini zarządu Konkolewska ? Nie wystarczy starosta ? Nie mają wstydu.Zabierzcie się wreszcie do roboty.

kiker 22.07.2022 09:16
Kolesiostwo...a myślisz jak dostała zatrudnienie w urzędzie pracy!!! W każdej mieścinie jest taka patologia zatrudnienia, najpierw stołek potem studia albo odpowiedni papier, a chociażby niekompetentne osoby w miejskich wodociągach!!!

Gość 22.07.2022 13:11
To sprawka Neumanna. Wstyd.

o 20.07.2022 21:27
Za 3,5 mln to chyba żadna łacha że jest przejezdny.

Ania 20.07.2022 11:11
A czy jest otwarty, bo po zdjeciach i "niby" wielkim przecięciu wstęgi przez władzę, most był zamknięty.

Trollujący trolle 20.07.2022 10:59
Czekamy na dyżurnego trolla, który będzie bełkotał o pijaństwie, alkomatach i chorobach wenerycznych

skandal 20.07.2022 19:28
głupku , popierasz pijaków i pijaństwo w pracy , lecz się na nogi , bo na glowę za póżno... , a trolować możesz sobie w kiblu...

Trollujący trolle 21.07.2022 08:34
Jesteś taki przewidywalny :D

wracz 21.07.2022 13:55
jeszcze żyjesz weneryku

fuj... 21.07.2022 15:25
nawet matka cię wyklęła smierdzący , zainfekowany gnoju

Trollujący trolle 21.07.2022 16:32
Nerwy ci puszczają :D

Gość 20.07.2022 19:59
Moze ktoś kto ma problem z alkoholem płaci za twój belkot. Nie ma spolecznej zgody dla alkoholików ktorzy pchają się do władzy.Najpierw i przede wszystkim leczenie.

Ważna uwaga 20.07.2022 10:53
Most nie łączy powiatu starogardzkiego i tczewskiego. Granica przebiega prawie 3km dalej

fotograf 20.07.2022 21:24
najważniejszy jest lans i zdjęcia przed wyborami , bo nic innego nie robią...

Trollujący trolle 21.07.2022 08:35
Ale chociaż nie trollują, a to też ważne

Sławek EU07 21.07.2022 07:20
Most łączy Starogard Gd. z Pelplinem, a więc i powiatem tczewskim.

Reklama
Starogardzki Dzień Seniora 2022 Starogardzki Dzień Seniora 2022 Starogardzkie Centrum Kultury 15 października 2022 o godzinie 17:00 zaprasza na “Starogardzki Dzień Seniora”. Wydarzenie odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, w Starogardzie Gdańskim. W tym roku dla Starogardzkich Seniorów wystąpią “Skaldowie” oraz Stefano Terrazzino. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiaka.Stefano Terrazzino – włoski tancerz, aktor i wokalista. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Polsce. Laureat wielu prestiżowych i międzynarodowych konkursów tanecznych. W polskim programie rozrywkowym „Taniec z Gwiazdami” kilkakrotnie stawał na podium, w tym dwukrotnie na miejscu pierwszym. Również dwie wygrane przyniósł mu program na antenie telewizji Polsat “Dancing with the Stars – Taniec z gwiazdami”. W polskiej edycji tego programu wziął udział aż dziewięć razy, a w niemieckiej trzy razy. Stefano pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, zdobywając pierwsze miejsce w III edycji. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki Stefano Terrazzino w Starogardzie Gdańskim zaprezentuje muzyczno-taneczny wieczór, który z całą pewnością stanie sięniezapomnianym wydarzeniem. Artysta wykona niezapomniane znane i lubiane włoskie przeboje m. in.: Volare, Azzuro, Mambo Italiano, Oblivion, Sara Perche Ti Amo i inne.Skaldowie – grupa pop-rockowa, działająca z przerwami od 1965 do dziś. Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów przełomu lat 60 i 70 XX wieku. Ich przeboje: “Kulig”, “Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, “Cała jesteś w skowronkach”, “Króliczek”, “Prześliczna wiolonczelistka”, czy “Medytacje wiejskiego listonosza” na stałe wpisały się w kanon najpopularniejszych utworów w historii polskiej piosenki XX wieku.Podczas koncertów będzie prowadzona kampania informacyjno – profilaktyczna dotycząca uzależnień wśród osób 60+ pd hasłem “Wolny nestor”.Bilety:1 zł – dla seniorów,10 zł – bilet normalny.Bilety do nabycia w recepcji SCK oraz na stronie www.sck.art.plDo biletu zostanie dołączony kupon konkursowy, który weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród od sponsorów. Przy zakupie biletu online, kupon konkursowy do odbioru w recepcji SCK za okazaniem potwierdzenia zakupu.Patronat:Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz StankowiakOrganizatorzy:Starogardzkie Centrum KulturyStarogard GdańskiWspółorganizator:OSIRSponsorzy:Stary LasKAZ DystrybucjaPolmetNasz StarogardRezydencja Live Bank SpółdzielczyMedpharmaData rozpoczęcia wydarzenia: 15.10.2022 17:00
Piotr Bałtroczyk Stand-up “Starość nie jest dla mięczaków” Piotr Bałtroczyk Stand-up “Starość nie jest dla mięczaków” Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.„Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.”Z BE – jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz – „słowa sypią się jak gó….o z barana”.BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawekw Telecasterach.Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.Wszystko jest inspiracją …Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei …Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .Bilety za pośrednictwem biletyna.pl21.10.2022 o godzinie 18:00 w Kinie "Sokół"Data rozpoczęcia wydarzenia: 21.10.2022
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama
Reklama