czwartek, 6 października 2022 05:26
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Poradnie specjalistyczne już otwarte

Symbolicznie zostały otwarte poradnie specjalistyczne w Kociewskim Centrum Zdrowia. To specjalnie przystosowana przestrzeń, której przebudowa była możliwa dzięki realizacji Wielkiego Projektu. Poradnie zlokalizowane są na II piętrze szpitala, a ich powierzchnia to ponad 430 metrów kwadratowych!
Poradnie specjalistyczne już otwarte

Przebudowę pomieszczeń pod utworzenie 9 poradni specjalistycznych wykonało Przedsiębiorstwo Handlowe „STELLA” Andrzej Stella ze Starogardu Gdańskiego.
- Kolejny raz mogę śmiało powiedzieć, że nasz szpital wchodzi w XXI wiek - cieszy się starosta Kazimierz Chyła. - Coraz bardziej zbliżamy się do zakończenia wielkiego projektu, czyli historycznej przebudowy Kociewskiego Centrum Zdrowia. To wysiłek wielu osób, którym dziś serdecznie dziękuję.
W ramach umowy wykonawca przebudował pomieszczenia znajdujące się w części II piętra budynku głównego szpitala. Wartość wyposażenia to prawie 905 tys. zł, prace remontowe to koszt ponad 1,2 mln zł.
- Bardzo się cieszę, że dziś symbolicznie możemy oddać pomieszczenia przygotowane pod poradnie specjalistyczne. Jest to konsekwencja naszych działań związanych z wielkim projektem modernizacji Kociewskiego Centrum Zdrowia. Szpital, nowy blok operacyjny i diagnostyka obrazowa oraz nowoczesne poradnie specjalistyczne w jednym miejscu - to jeden z atutów wielkiego projektu, bo zabezpiecza większą kompleksowość usług dla pacjentów w jednym budynku, w jednym miejscu, w jednym mieście powiatowym - podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel.

Wśród sprzętów, które weszły w skład wyposażenia poradni, wyróżnić możemy m.in.: kardiotokograf, ultrasonograf, 2 aparaty EKG, kolposkop, aparat do elektrokoagulacji, aparat do kriochirurgii, zestaw holter EKG oraz oftalmoskop.
Władzom Powiatu Starogardzkiego serdecznie gratulujemy skrupulatnej realizacji tak ważnego dla mieszkańców przedsięwzięcia.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
fenix 09.06.2022 07:42
lansiarze - szkoda gadać...

antylans 06.06.2022 08:28
ile sie konusów do przecinania wstęgi znalazło wszyscy urobienie po łokcie

pacjent 04.06.2022 18:23
Dzień dobry wszystkim od przecinania wsążek. No dobrze robota zrobiona i do domku, a może by tak zainteresowali się wstążkowki czemu nie idzie dodzwonić się do biura obsługi klienta, bo telefon tam ciągle zajęty.

Laba 04.06.2022 10:05
Dzień stracony, jeżeli nie będzie fotki bez Konkolewskiej.

baba 07.06.2022 12:53
mocno zawikłane logicznie to zdanie

Gość 07.06.2022 19:54
Kto tak ustalił,zeby radna etatowa Zarządu Powiatu zamiast wykonywać konkretną pracę w starostwie uczestniczy w spotkaniach krok w krok za starostą ? Jej obecność jest zbędna.Tak się marnuje publiczne pieniądze na wygórowane pensje zbędnych urzędników.

lean 08.06.2022 07:28
to patologiczne stanowisko od czasów kiedy piastował je trawicki potem gabryel i teraz kudłata służy tylko do wyciagania kasy ale żaden starosta nie ma na tyle jaj żeby je zlikwidować a byłby to pierwszy krok do optymalizacji wydatków w starostwie no tylko koalicjant byłby niezadowolony

Propaganda 04.06.2022 07:10
Cała "trójca powiatowa"w komplecie.Starosta Chyła ,wicestarosta Gabriel i etatowa Konkolewska.Pozują jak gdyby nic ,jakby wszystko im się należało.Dzień roboczy dla pracujacych zwyklych ludzi a tu do przecięcia wstążki zjawia się powiatowa trójca,ktora pobiera bardzo wysokie wynagrodzenia,korzysta z limuzyny i nie przejmuje się ,co myślą tak naprawdę wyborcy. Przycinanie wstęgi i propaganda to jedno a ciekawe co potem ,jak będą obsługiwani pacjenci ? Czy będzie tak jak na SOR na ktory były skargi do starostwa ?Co dotyczy skarg na SOR sprawa trafiła na sesję Rady Powiatu ,ale jak zwykle nic z tego nie wynika.O tym starosta milczy ! Przecinanie wstęgi i tz.propaganda nie uzdrowi tego co najważniejsze:właściwego podejścia do pacjentów.

rechrechsławuś 06.06.2022 10:34
jak sam patryczek mówi "co zrobić tak robota"

Lolo 07.06.2022 19:57
Przestań bo nie mogę tego słuchać.

bolo 08.06.2022 07:31
ale co poradzisz skoro tak jest ... jedyna nadzieja że buta kroczy przed upadkiem i chociaż z ambicji bycia prezydentem stg już się chyba wyleczył to do bycia starostą będzie dążył ze swoim szyderczym uśmieszkiem rozgrywając kolejne lokalne gierki przy wsparciu znikniętego ostatnio sławusia

o 03.06.2022 23:15
Komedia.

DOJAAAA 03.06.2022 22:28
K***a. Niedługo będzie cały UM i dziadostwo powiatowe przecinało te wstążki XD ZA MAŁO WAS TAM JEST!

jancio wodnik 06.06.2022 07:54
i cały czas ich jeszcze przybywa ,a podatnicy płacą i płaczą...

Podatnik 07.06.2022 19:58
A oni pozują i mają gdzieś podatników.

Reklama
Starogardzki Dzień Seniora 2022 Starogardzki Dzień Seniora 2022 Starogardzkie Centrum Kultury 15 października 2022 o godzinie 17:00 zaprasza na “Starogardzki Dzień Seniora”. Wydarzenie odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, w Starogardzie Gdańskim. W tym roku dla Starogardzkich Seniorów wystąpią “Skaldowie” oraz Stefano Terrazzino. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiaka.Stefano Terrazzino – włoski tancerz, aktor i wokalista. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Polsce. Laureat wielu prestiżowych i międzynarodowych konkursów tanecznych. W polskim programie rozrywkowym „Taniec z Gwiazdami” kilkakrotnie stawał na podium, w tym dwukrotnie na miejscu pierwszym. Również dwie wygrane przyniósł mu program na antenie telewizji Polsat “Dancing with the Stars – Taniec z gwiazdami”. W polskiej edycji tego programu wziął udział aż dziewięć razy, a w niemieckiej trzy razy. Stefano pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, zdobywając pierwsze miejsce w III edycji. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki Stefano Terrazzino w Starogardzie Gdańskim zaprezentuje muzyczno-taneczny wieczór, który z całą pewnością stanie sięniezapomnianym wydarzeniem. Artysta wykona niezapomniane znane i lubiane włoskie przeboje m. in.: Volare, Azzuro, Mambo Italiano, Oblivion, Sara Perche Ti Amo i inne.Skaldowie – grupa pop-rockowa, działająca z przerwami od 1965 do dziś. Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów przełomu lat 60 i 70 XX wieku. Ich przeboje: “Kulig”, “Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, “Cała jesteś w skowronkach”, “Króliczek”, “Prześliczna wiolonczelistka”, czy “Medytacje wiejskiego listonosza” na stałe wpisały się w kanon najpopularniejszych utworów w historii polskiej piosenki XX wieku.Podczas koncertów będzie prowadzona kampania informacyjno – profilaktyczna dotycząca uzależnień wśród osób 60+ pd hasłem “Wolny nestor”.Bilety:1 zł – dla seniorów,10 zł – bilet normalny.Bilety do nabycia w recepcji SCK oraz na stronie www.sck.art.plDo biletu zostanie dołączony kupon konkursowy, który weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród od sponsorów. Przy zakupie biletu online, kupon konkursowy do odbioru w recepcji SCK za okazaniem potwierdzenia zakupu.Patronat:Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz StankowiakOrganizatorzy:Starogardzkie Centrum KulturyStarogard GdańskiWspółorganizator:OSIRSponsorzy:Stary LasKAZ DystrybucjaPolmetNasz StarogardRezydencja Live Bank SpółdzielczyMedpharmaData rozpoczęcia wydarzenia: 15.10.2022 17:00
Piotr Bałtroczyk Stand-up “Starość nie jest dla mięczaków” Piotr Bałtroczyk Stand-up “Starość nie jest dla mięczaków” Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.„Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.”Z BE – jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz – „słowa sypią się jak gó….o z barana”.BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawekw Telecasterach.Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.Wszystko jest inspiracją …Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei …Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .Bilety za pośrednictwem biletyna.pl21.10.2022 o godzinie 18:00 w Kinie "Sokół"Data rozpoczęcia wydarzenia: 21.10.2022
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama
Reklama