poniedziałek, 16 marca 2026 10:08
Reklama

PILNE: Pożar wybuchł w środku nocy. Jedna osoba nie żyje, 15 ewakuowano [FOTO, FILM]

W nocy z niedzieli (17 stycznia) na poniedziałek (18 stycznia) w budynku przy ulicy Magazynowej w Starogrdzie wybuchł pożar. Na miejsce natychmiast zadysponowano siły i środki z JRG Starogard oraz OSP Starogard. Niestety, pomimo błyskawicznej akcji strażaków, jeden z mieszkańców poniósł śmierć.
PILNE: Pożar wybuchł w środku nocy. Jedna osoba nie żyje, 15 ewakuowano [FOTO, FILM]

Autor: Robert Trzosowski, Jacek Trzosowski

Jak informuje na gorąco st. kpt. Karina Stankowska, rzecznik Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie, zgłoszenie do stanowiska kierowania wpłynęło o godzinie 23.54.
Strażacy zabezpieczyli teren działań i ewakuowali 15 osób. W tym samym momencie przystąpiono do gaszenia pożaru.
- Jedna z osób będących pod wpływem zdarzenia wymagała pomocy Zespołu Ratownictwa Medycznego – relacjonuje st. kpt. Karina Stankowska.

Dla osób ewakuowanych podstawiono autobus MZK, w którym znaleźli tymczasowe schronienie.
Na miejsce przybył przedstawiciel władz miasta – Zbigniew Toporowski.
 



Część mieszkańców budynku spędzi noc u rodziny. Dla osób, które nie będą miały gdzie nocować, Miasto zapewni lokale zastępcze.

Jak ustaliliśmy osoba, która poniosła śmierć, to około 60-letni mężczyzna. Najprawdopodobniej zatruł się gazami pożarowymi.

Nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru.


Nadal trwa dogaszanie i sprawdzanie budynku. Na miejscu pracują również policjanci.
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

cygi 20.01.2021 13:32
slamsy sie zaora i starmed bedzie mogl sie rozbudowac

KASIA KASIA 20.01.2021 17:52
Lepiej mieszkać na slumsach i być kulturalnym niż frajerem z lumpeksu

Kasia Kasia 20.01.2021 17:53
A zaorać to możesz swój chlew

Stanislaw 19.01.2021 15:55
tak wyglada ta polska pomoc....wszyscy stoja i patrza jak sie pali .

Kociewiak 19.01.2021 16:27
Zaleca się czytanie całego artykułu ze zrozumieniem .....to nie boli...na chyba, że Pana to rozumiem i wpółczuje..

Reklama
Reklama
„Baczyński” w Starogardzie. Poetycki spektakl o miłości, wojnie i sile słowa „Baczyński” w Starogardzie. Poetycki spektakl o miłości, wojnie i sile słowa Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe, poetyckie widowisko teatralne „Baczyński” – spektakl poświęcony Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu: poecie, żołnierzowi i artyście, którego twórczość do dziś porusza kolejne pokolenia.Spektakl będzie można zobaczyć 20 marca 2026 roku w sali widowiskowej SCK w Starogardzie Gdańskim. Zaplanowano dwa pokazy: o godz. 11:00 oraz o 19:00.To intymna, pełna emocji opowieść, w której jeden głos i dźwięk fortepianu budują cały świat – świat młodości rozpiętej między wojną, miłością i twórczością. Scenariusz oparto na autentycznych wierszach Baczyńskiego, fragmentach książki Katarzyny Zyskowskiej „Szklane ptaki” oraz współczesnych monologach. Całości towarzyszy oryginalna muzyka grana na żywo.🎬 Twórcy spektaklu:Reżyseria: Piotr JankowskiScenariusz: Konrad SteinMuzyka: Viktoria KoshubaObsada: Viktoria Koshuba, Konrad Stein📅 Data: 20 marca 2026 r.⏰ Godziny: 11:00 i 19:00📍 Miejsce: Sala widowiskowa SCK, Starogard Gdański🎟 Bilety: 60 zł – dostępne w recepcji SCK oraz onlineWydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa poświęcona twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.To nie tylko spektakl o wojnie – to przede wszystkim opowieść o młodości, miłości i słowie, które bywa silniejsze niż broń.Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.03.2026 11:00 – Data zakończenia wydarzenia: 20.03.2026 19:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ALTreść komentarza: Dobrze, że wreszcie jest - choć mogła być trochę większa. A o salę zabiegał jeszcze śp.dyrektor A.Lubiński ponad 40 lat temu. Niech sala cieszy wszystkich uczniów !Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:21Źródło komentarza: Nowa sala gimnastyczna w „Czwórce” oficjalnie otwartaAutor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: Następny, który widział ronda na obwodnicy Starogardu. Człowieku, zgłoś się do poradni, pomogą ci. Wady wzroku da się leczyć.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:33Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: A w którym mi8ejscu, niebożę, zobaczyłaś rondo na obwodnicy? A wy, 27 stawiających kciuka doi góry, to gdzie takie ronda widzieliście? Andzia, czy ty zjadłaś za dużo, czy wypiłaś za mało? A gdzie ty widziałaś, że nie będzie ekranów dźwiękochłonnych? Jesteś bystrooka, skoro na takiej prezentacji dostrzegłaś brak ekranów. Mega świństwo dla mieszkających starogardzian jest stanie w korkach spowodowanych przez ruch tranzytowy w centrum miasta.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:29Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: AndrewTreść komentarza: Mając jeszcze paliwo z starych dostaw podnoszą ceny,i dziwić się że ludzie tęsknią za komuną.Sami pchają ich w jej objęcia!!!!!!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 22:08Źródło komentarza: [PORÓWNANIE] Szaleństwo na stacjach paliw! Ceny galopują w górę z godziny na godzinę!Autor komentarza: ObcyTreść komentarza: Ale wymyślił "dziadek mróz".Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:30Źródło komentarza: Zima w Smętowie Granicznym na sportowo – nowe tory do narciarstwa biegowego przy GOKSiRAutor komentarza: Wyborca obiektywnie.Treść komentarza: Przykra sprawa ,ale najważniejsze ,ze burmistrzowi się dobrze żyje. Czy wiecie ile ma pensji ? Wiecej niż niejeden minister,bo ok.20 tysiecy brutto. Miasteczko malutkie a pensja ogromna. Natomiast biedni emeryci płaczą i płacą wysokie rachunki. Taka to sprawiedliwość w naszym kraju.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:16Źródło komentarza: Drastyczne podwyżki cen ciepła w Skórczu. Mieszkańcy: „Albo opłaty, albo jedzenie”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama