sobota, 6 grudnia 2025 13:14
Reklama

To nie był zwykły pożar. 41-latek zadźgał swojego znajomego, a następnie podpalił budynek

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 41-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o zabójstwo. Do zbrodni doszło w miniony piątek w Gniewie. Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili, że sprawca w trakcie kłótni zaatakował nożem swojego znajomego 34-latka, a następnie podpalił budynek. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj prokurator przedstawił 41-latkowi zarzuty zabójstwa. Dzisiaj funkcjonariusze doprowadzili go do sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt.
To nie był zwykły pożar. 41-latek zadźgał swojego znajomego, a następnie podpalił budynek

27 marca br. przed godziną 16.00 policjanci z Tczewa otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z budynków w Gniewie. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci oraz służby ratownicze. Podczas akcji gaśniczej w jednym z pomieszczeń w budynku ujawniono zwłoki mężczyzny. Zajmujący się tym zdarzeniem mundurowi sprawdzili każdy szczegół i ustalili personalia mężczyzny, który jako ostatni widziany był w budynku na chwilę przed powstaniem pożaru. Okazał się nim 41-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, którego zaczęli poszukiwać funkcjonariusze. Stróże prawa w pobliżu budynku znaleźli ukrywającego się poszukiwanego mężczyznę, który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alcosensorem wykazało, że zatrzymany mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu pożarnictwa. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabrane do prosektorium celem ustalenia przyczyny śmierci. W wyniku przeprowadzonych policyjnych czynności ustalono, że pomiędzy sprawcą a pokrzywdzonym mężczyzną doszło do sprzeczki, w wyniku której 41-latek zaatakował nożem swoją ofiarę. Gdy 34-latek upadł na podłogę i stracił przytomność, sprawca podpalił budynek, w którym doszło do awantury.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego wczoraj został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzut zabójstwa. Dzisiaj zatrzymany mężczyzna trafił do sądu, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

didi 31.03.2020 01:44
Jaka kara dożywotniego pozbawienia wolności ? Chłop się wywinie, oznajmi, że jest alkoholikiem, nie jest w pełni poczytalny. Ja dostanie bezwzględnie 12 lat to będzie super.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mlisewski590@gmailTreść komentarza: Dzie można odebrać jedzenie Bo ja nie mam nic do jedzenia Proszę odpisaćData dodania komentarza: 1.12.2025, 10:19Źródło komentarza: Nowe lodówki społeczne w Starogardzie! Gdzie się znajdują i co można do nich wkładać?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Czy w autobusie szkolnym są pasy bezpieczeństwa?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 12:57Źródło komentarza: Groźne zdarzenie drogowe. Autobus szkolny w rowie. Dzieci bez pomocy medycznej na miejscu stłuczki?!Autor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: wszesniej czy pozniej wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. takie historie sklaniaja do refleksij i sprawdzania swoich praw na czas, naprzyklad za pomoca materialow na stronie https://consultant.net.pl/, a nie wtedy, gdy jest juz za poznoData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:46Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: Czytając ten artykuł, po raz kolejny przekonałem się, że nie można ignorować prawa bez ponoszenia konsekwencji. Wcześniej czy później wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Takie historie skłaniają do refleksji i sprawdzania swoich praw na czas, na przykład za pomocą materiałów na stronie Consultant.net.pl, a nie wtedy, gdy jest już za późno.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 15:40Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: SutenerTreść komentarza: Nie przesadzacie z tą pisowską narracją ? kolejny ściekData dodania komentarza: 24.11.2025, 13:26Źródło komentarza: FELIETON: Czołem, Panie Prezydencie!Autor komentarza: Klemens W.Treść komentarza: Patrząc po ilosci rozbudowań jednorodzinnych Derdowskiego powinna byc połączona zarówno z Gdańska jak i z Skarszewską rondami. I przez całą jej długość podzielona wysepkami z przejściami dla pieszych.Data dodania komentarza: 23.11.2025, 00:21Źródło komentarza: Potrącenie pieszego na ulicy Derdowskiego. Poszkodowany trafił do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama