czwartek, 31 lipca 2025 01:44
Reklama

Remont peronu oraz tunelu na dworcu PKP. Prace zakończą się pod koniec miesiąca

Nowa posadzka, pomalowane ściany, naprawione poręcze – takie będą efekty prac, jakie prowadzone są przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA dla większej wygody i podniesienia poziomu bezpieczeństwa w przejściu podziemnym na stacji w Starogardzie Gdańskim. Remont finalnie kosztować będzie pół miliona złotych. Efekt prac na tym etapie już jest bardzo satysfakcjonujący.
Remont peronu oraz tunelu na dworcu PKP. Prace zakończą się pod koniec miesiąca

Pracownicy PKP wyremontują przejście podziemne oraz peron numer 1, który od dawna odstraszał turystów. Zakończenie plac planuje się na koniec listopada.
– Na peronie i w przejściu podziemnym zamontujemy m.in., ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych i niewidzących. Ponadto odnowimy zabytkową wiatę. Na peronie będzie też nowa gablota informacyjna oraz oznakowanie – mówią przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych.
Prace na stacji Starogard Gdański to kontynuacja robót z zeszłego roku.
- Wtedy wyremontowaliśmy plac przydworcowy – m. in. peron, nawierzchnię oraz ogrodzenie nawiązujące do historycznych na tej linii kolejowej – puentują.

Reklama

Przypomnijmy, że niebawem ruszyć ma modernizacja linii kolejowej pomiędzy Tczewem a Chojnicami. Łącznie remontowi poddanych zostanie 220 kilometrów linii oraz 26 stacji i przystanków. Wartość umowy to prawie 5 mln zł netto.
Działania PKP  zakładają poprawę oferty przewozowej w regionie m.in. przez zelektryfikowanie odcinków analizowanych linii. Istotny stanie się ciąg transportowy Chojnice – Tczew, który zapewni komfortowe podróże również do Gdańska, Sopotu i Gdyni. Poprawi się poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo - drogowych. Zwiększy się punktualność przewozów, dzięki lepszemu prowadzeniu ruchu pociągów.
– Dzięki kolejnej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Pomorze zyska wygodniejszą obsługę codziennych przejazdów m.in. do i z Chojnic, Tczewa i Trójmiasta. Wygodniejsze będą podróże do domu, pracy i szkoły. Elektryfikacja linii zapewni dodatkowo usprawnienie podróży w regionie – powiedział Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

jan 27.02.2020 11:52
Perony powinny byc przedewszystkim podniesione ,a gdzie te windy dla niepelnosprawnych ?

Reklama
swir 13.11.2019 20:57
w tytule " praca zakończą się " języka polski nie znajo redaktory

? 13.11.2019 08:45
Czy już wiadomo kiedy nastąpi "Wielkie otwarcie tunelu na dworcu"?

loe 12.11.2019 22:01
kurcze nie wiedziałem ,że Tczew i Chojnice dzieli 220km. elektryfikacja miała być w latach 80-ych XX wieku w tym samym czasie jak elektryfikowano linię Tczew Malbork

Adrian 12.11.2019 22:39
,,łącznie 220 km linii'' a linia to nie tylko Tczew-Chojnice tak apropo. Czytanie ze zrozumieniem

W 13.11.2019 16:14
Jeżeli już to - a propos.

Reklama
kong 11.11.2019 19:55
Ciekawe czy w tym tunelu jeszcze tak szczynami wali?

king 11.11.2019 19:04
Te wasze artykuły niekiedy są strasznie "ciekawe". Po pierwsze ciekawi mnie dla kogo ten efekt już jesz satysfakcjonujący? Dla was dziennikarze czy dla władz, które lepiej by się zajęły "upominaniem" wykonawców za ich dzieła (dzisiaj byłem w Parku i jakość wykonania nie powala). Po drugie kogo odstraszało przejście podziemne oraz peron numer 1? Turystów? Jakich? Bo nas starogardzian to z pewnością. Po trzecie czy elektryfikacja spowoduje, że będzie z naszego dworca cała masa pociągów bezpośrednio do trójmiasta?

d-d 11.11.2019 18:28
"pomalowane ściany, naprawione poręcze – takie będą efekty prac, jakie prowadzone są prze PKP Polskie Linie Kolejowe SA dla większej wygody i podniesienia poziomu bezpieczeństwa" Naprawdę ? Pomalowana ściana wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa ?

za 50 lat 11.11.2019 17:14
... "niebawem ruszy modernizacja"

tutam 12.11.2019 22:49
Z tego co wiem, modernizacja (z elektryfikacją) raczej po roku 2020.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mmmTreść komentarza: Sama manifestacja ok, chociaż nie wiem jaki to ma sens skoro obecnie pewnie z 99% Polaków (włącznie z politykami) jest przeciwko nielegalnej imigracji. Problemem jest fakt, że tego typu akcje przyciągają też niestety różnych idiotów. Wystarczy poczytać komentarze na fb. Na szczęście widzę, że te najgorsze usuwacie i bardzo dobrze.Data dodania komentarza: 21.07.2025, 13:28Źródło komentarza: Obcokrajowiec uderzony zgrzewką wody i zwyzywany. Sprawą zajęła się policjaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Obwodnicy nie ma i nie będzie tak jak nie ma przejazdów pod torami i nowego wiaduktu w Starogardzie.Data dodania komentarza: 16.02.2025, 06:32Źródło komentarza: WAŻNE: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Wpłynęło 12 ofertAutor komentarza: Stanisław SierkoTreść komentarza: ... każda promocja pięknych miejsc Kociewia, a szczególnie miejsc NAJBLIŻSZYCH naszym sercom i najbliższych odległościowo jest CENNA ... brawo ... liczę na kontynuację ... pozdrawiam wszystkich aktualnie pracujących w Wydawnictwie Pomorskim ... Stanisław Sierko, były redaktor naczelny "Gazety Kociewsakiej" ...Data dodania komentarza: 14.02.2025, 20:42Źródło komentarza: Historia i dziedzictwo Borów Tucholskich – niezwykłe miejsca, które warto odwiedzićAutor komentarza: DjTreść komentarza: Szkoda, że f-sz czynni e służbie ten dzień obchodzą jak każdy inny. Każda formacja dostaje nagrody na swoje święto, ale to SW stan umysłuData dodania komentarza: 13.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Święto Tradycji Służby Więziennej - spotkanie z emerytowanymi funkcjonariuszamiAutor komentarza: Duda AndriuTreść komentarza: Bla bla bla nudyData dodania komentarza: 11.02.2025, 22:11Źródło komentarza: O polityce, wyborach i haniebnej wypowiedzi minister Nowackiej. Felieton Piotra SzubarczykaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Same bzdety. Propaganda jak to jest dobrze za rządów PO. Ściema.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 04:57Źródło komentarza: Inwestycje w gminach powiatu starogardzkiego (cz. 2)
Reklama
Reklama
Reklama