Zgłoszenie wpłynęło do nas około godziny 1.40 w nocy. Dyżurny na miejsce skierował siły i środki z całego powiatu. Sytuacja rozwijała się bardzo szybko, dlatego na miejsce skierowano kolejne jednostki – informuje kpt. Karina Stnkowska, rzecznik KP PSP w Starogardzie Gdańskim. W tej chwili na miejscu działa aż 65 jednostek z 3 województw – kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorsiego. Można powiedzieć, że w tej chwili sytuacja jest pod kontrolą. Obecnie nie ma już tego gęstego, czarnego dymu. W trakcie pożaru było duże zagrożenie stwarzał amoniak, jednak teraz nie ma już zagrożenia. – Na miejscu pracowały dwie grupy ratownictwa chemicznego ze Starogardu Gdańskiego i z Gdyni. W tej chwili na miejsce udaje się gen. Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej- dodaje.
Akcja może potrwać jeszcze kilka godzin.
- Prosimy mieszkańców o zamknięcie okien i w miarę możliwości nie wychodzenie z domów. Prosimy też o nie podjeżdżanie i podchodzenie na miejsce ze względów logistycznych. Na miejsce dojeżdżają wciąż kolejne jednostki – mówi rzecznik starogardzkiej straży.
W momencie pożaru w zakładzie znajdowało się 15 osób. Nikomu nic się nie stało.
– Jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o przyczynach powstania pożaru – podsumowuje kpt. Karina Stankowska.


























![[POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE] Zaginęła 21-letnia mieszkanka gminy Zblewo [POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE] Zaginęła 21-letnia mieszkanka gminy Zblewo](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-poszukiwania-zakonczone-zaginela-21-letnia-mieszkanka-gminy-zblewo-1775721120.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze