W piątek, 8 marca, zgromadzone w sali dzieci, wraz z wychowawczyniami, dyrektorem szkoły Marią Tomaną i wicedyrektorem Beatą Kornelą wysłuchały utworów z repertuaru dziecięcego, w wykonaniu jedenaścioro dzieci.
- Zorganizowanie przeglądu miało na celu, nie tylko popularyzację piosenek przedszkolnych, ale również umożliwienie dzieciom publicznej konfrontacji i prezentacji swoich umiejętności artystycznych dla szerszej widowni – mówi Renata Jodko. - To również wymiana doświadczeń młodych uczestników przeglądu i rozwijanie ich umiejętności wokalnych – dodaje.
Ponownie wyłoniono najlepszych
Podobnie jak w pierwszym etapie przeglądu, tak i teraz o wyłonieniu osób, które przejdą do kolejnego etapu przeglądu, decydowały brawa przedszkolaków siedzących na widowni.
Do Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej w Zblewie zakwalifikowali się:
Agatka Gworek (w kategorii dzieci 3-letnich), Nikodem Gworek (w kategorii dzieci 4-letnich) oraz Szymon Szachta (w kategorii dzieci 6-letnich)
- Laureatom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w kolejnym etapie przeglądu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękny śpiew i dostarczenie tak wielu pozytywnych emocji – podsumowała Renata Jodko.
Muzyka jest wszędzie
Przegląd zakończył się wręczeniem wszystkim uczestnikom dyplomów i nagród rzeczowych oraz zaproszeniem do wspólnej pamiątkowej fotografii.
- Mamy nadzieję, że nasi młodzi wykonawcy, swoją pasją i umiejętnościami zachęcili inne dzieci do podejmowania prób swoich sił na scenie i własnej interpretacji utworów muzycznych. Przecież muzyka towarzyszy nam już od najmłodszych lat, pozwala wyrazić to, czego nie możemy oddać słowami, wyraża emocje. Muzyka jest wszędzie – puentują pracownicy przedszkola.























![[FOTO] Leży od wczoraj w rowie, a wokół unosi się silny zapach benzyny. Czytelnicy skarżą się, że zostali zignorowani przez służby [FOTO] Leży od wczoraj w rowie, a wokół unosi się silny zapach benzyny. Czytelnicy skarżą się, że zostali zignorowani przez służby](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-lezy-od-wczoraj-w-rowie-a-wokol-unosi-sie-silny-zapach-benzyny-czytelnicy-skarza-sie-ze-zo-1767643368.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze