Na mieszkańców gminy Skarszewy czekało mnóstwo atrakcji – zajęcia fitness, festyn rodzinny, zajęcia piłkarskie, olimpiada sportowa, prezentacja filmu „Paddington” i pokaz sztucznych ogni.
Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Jacek Pauli wraz z Krzysztofem Trawickim, Ryszardem Świlskim i Andrzejem Jaworskim.
Obiekt na miarę XXI wieku
Burmistrz przywitał wszystkich mieszkańców i wyraził swoje zadowolenie z ukończenia budowy obiektu.
- Jest to historyczna chwila dla Skarszew, dawnej stolicy województwa pomorskiego – mówił Jacek Pauli. – Mieszkańcy gminy długo czekali na tego typu obiekt. Staraliśmy się przygotować obiekt, który będzie odpowiadał potrzebom naszych mieszkańców. Będzie tym, co pozwoli tak naprawdę relaksować się tutaj, zadbać o kondycję fizyczną i rozwinąć. Dzisiaj bardzo modne są takie sprawy jak fitness, jak siłownia...
Są zajęcia dla seniorów, dla dzieci, dla matek. Skala możliwości tego obiektu jest naprawdę wielka – podkreślał.
Głos zabrał również wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki, który mówił, że obiekt już z zewnątrz robi ogromne wrażenie. Wicemarszałek życzył również władzom gminy i mieszkańcom wszystkiego dobrego i satysfakcji z korzystania z obiektu.
Dobrze wyposażona siłownia
Ogromnej satysfakcji z obiektu nie kryją mieszkańcy, którzy już pierwszego dnia sprawdzili się m.in. na siłowni.
– Długo czekaliśmy na ten obiekt. Teraz będziemy mogli spędzać swój wolny czas na siłowni, obserwując rozgrywki, czy relaksując się w saunie – mówił Mateusz, mieszkaniec Skarszew. – Ta inwestycja była nam bardzo potrzebna. Teraz przydałby się jeszcze basen, ale i tak nie można narzekać. Warto podkreślić, że siłownia jest bardzo dobrze wyposażona, a ćwiczyć w niej mogą kobiety i mężczyźni. Można w niej robić ćwiczenia na wszystkie partie mięśni. Serdecznie polecam tu przychodzić – podsumował Mateusz.
Więcej na ten temat przeczytacie w najbliższym numerze Gazety Kociewskiej.






























![[FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy [FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-ogromne-zapadlisko-przy-budynku-mieszkalnym-sluzby-pracuja-juz-trzecia-dobe-powolano-sztab-1772520952.jpg)





![[FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby [FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-film-pozbawil-wolnosci-zabil-ukryl-i-spalil-zwloki-policjanci-zatrzymali-trzy-osoby-1771235331.png)

Napisz komentarz
Komentarze