We wtorek, 21 sierpnia do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące znalezienia martwego psa na jednej z łąk w pobliżu jeziora w Zelgoszczy. Wszystko wskazywało na to, że pies został zamordowany bez skrupułów i zostawiony.
Dwa morderstwa w jednej gminie
Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale tym razem to pies został przez człowieka zdradzony, a bezgraniczne zaufanie i przywiązanie zawiodło go na pewną śmierć. Niewykluczone jest, że czworonóg mógł wiele godzin konać w męczarniach pozostawiony sam sobie.
– Zgłoszenie otrzymaliśmy drogą mailową i niezwłocznie zgłosiliśmy sprawę w komisariacie policji w Lubichowie – mówi Marianna Mazurowska, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim. – Niestety, w powiecie zdarzają się takie przypadki. Tydzień wcześniej w Ocyplu również doszło do takiego morderstwa. Tamtą sprawę również prowadzą policjanci z Lubichowa. Bardzo trudno wykryć sprawców takich aktów. Ludzie są bardzo czuli i empatyczni, i widzą, że to jest zło, które trzeba tępić i zgłaszać. Każdy taki przypadek można zgłosić do nas anonimowo lub na policję – stwierdza prezes TOZ-u.
Mundurowi zabezpieczyli ślady
Sprawę bardzo poważnie potraktowali policjanci, którzy prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawcy mordu na bezbronnym zwierzaku.
- 21 sierpnia otrzymaliśmy zgłoszenie o martwym psie, który miał leżeć w pobliżu jeziora Zelgoszczek. Bezpośrednio po otrzymaniu informacji w tej sprawie, na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skórczu – poinformował nas asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim. - Mundurowi ustalili personalia osoby zgłaszającej i udali się na drogę prowadzącą do jeziora, przy której miały leżeć zwłoki zwierzęcia. Jak ustalili funkcjonariusze, pies został wcześniej zabrany przez pracowników Urzędu Gminy w Lubichowie. Mundurowi zabezpieczyli deskę leżącą na trawie nieopodal miejsca, w którym znaleziono zwłoki psa. W przedmiotowej sprawie obecnie prowadzone są czynności sprawdzające. Policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia – podsumowuje rzecznik policji.
Funkcjonariusze apelują do osób, które posiadają jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie, znają właściciela psa lub posiadają wiedzę na temat okoliczności związanych ze śmiercią zwierzęcia, o kontakt z Posterunkiem Policji w Lubichowie pod nr tel. /58/ 588-52-80. Wszelkie informacje w tej sprawie można przekazać drogą mailową na adres: [email protected] Policjanci zapewniają pełną anonimowość.































![[AKTUALIZACJA] Podstawówki gotowe na powrót uczniów. Zajęcia odwołano tylko w jednej szkole średniej [AKTUALIZACJA] Podstawówki gotowe na powrót uczniów. Zajęcia odwołano tylko w jednej szkole średniej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-podstawowki-gotowe-na-powrot-uczniow-zajecia-odwolano-tylko-w-jednej-szkole-sredniej-1769948181.png)





Napisz komentarz
Komentarze