środa, 28 stycznia 2026 12:39
Reklama
Reklama

Ostra walka o prezydencki fotel rozpoczęta. Powrót roku na starogardzkiej scenie politycznej

STAROGARD GD. Nieoczekiwana zwrot w nierozpoczętej jeszcze na dobre kampanii na stanowisko prezydenta Starogardu Gd. Jak się dowiedzieliśmy, obecny prezydent Edmund Stachowicz nie wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych, ale już przygotowuje się do roli posła. To nie jedyne zaskoczenie rodem z Kociewia. Na lokalnej scenie politycznej szykuje się powrót roku.
Ostra walka o prezydencki fotel rozpoczęta. Powrót roku na starogardzkiej scenie politycznej
Jak dowiedzieliśmy się w Wojewódzkiej Radzie SLD obecny prezydent Starogardu Gd. szykuje się do powrotu na Wiejską w Warszawie. Wcześniej w latach 2001 – 2005 był już posłem IV kadencji, teraz zamierza wspomóc szeregi słabnącego na Pomorzu Sojuszu. Niestety w ubiegłym tygodniu prezydent był nieuchwytny, dlatego pozostały jedynie domysły przyczyn tej zaskakującej decyzji.
Być może na decyzję prezydenta wpłynęły coraz słabsze wyniki sondaży i krytyka ze strony opozycji. Rywalami w wyścigu o prezydencki fotel mieli być Daniela Chrapkiewicz, obecna poseł oraz Ryszard Gajda, miejski radny. Najprawdopodobniej to nie z ich strony miało przyjść zagrożenie dla Edmunda Stachowicza.
Do wyborów z ramienia PO szykuje się Sławomir Neumann, poseł, były starosta starogardzki. Jedna z lokalnych drukarni rozpoczęła już nawet drukowanie plakatów z wizerunkiem kandydata PO. Informacja, którą otrzymaliśmy od jednego z lokalnych polityków wydaje się być - na czwartek - w 100% pewna.
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gaweł Puch 01.04.2010 19:03
Wykasował ludzi prawicy z PO i otoczył się chłopcami z boiska by ci nie przeszkadzali mu w konszachtach ze Stachowiczem z SLD. Pan Noymann to bezwzględny karierowicz, zna się tylko jak niszczyc ludzi by osiągnąc cel (korytko i pieniądze). A co on zrobił dla miasta? Podobno nawet jakis radny z PO już dostał stołek od Stachowicza w ramach koalicji

ryś 01.04.2010 11:51
To nie sciema, slyszałem, że Stachowicz ma pociągnąć listę SLD do sejmiku a potem do Sejmu. To nie 1 kwietnia! Lewica ma na Kociewiu swój elektirat i nie odpuści

bio 01.04.2010 11:47
1 kwietnia i wszystko jasne!

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mmmTreść komentarza: Problem jest systemowy i nie dotyczy tylko Starogardu. Strażnik miejski w Warszawie wystawia średnio 1,5 mandatu dziennie, gdzie pracownik obsługujący strefę płatnego parkowania w tym samym czasie kilkadziesiąt. Strażnicy działają prawie wyłącznie na wezwanie, sami nie podejmują prawie żadnych działań, a na wezwany patrol czeka się około dwóch dni. W Polsce panuje mit mówiący, że Straż Miejska istnieje tylko po to żeby łatać dziurę w budżecie, a w praktyce mandatów jest tak mało, że nie utrzymaliby się z tego przez miesiąc. Druga sprawa, że wiele osób wciąż chętniej piętnuje zgłaszającego wykroczenie niż kierowcę, który nielegalnym parkowaniem blokuje chodnik, zasłania przejście dla pieszych, czy niszczy trawnik. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby zmieniła się nasza mentalność.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 09:25Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?Autor komentarza: teraz jaTreść komentarza: Po pierwsze : Ameryka Północna to nie Stany Zjednoczone Po drugie : Na mocy konstytucji duńskiej z 1953 roku Grenlandia jest integralną częścią Królestwa Danii, posiadającą od 1979 roku szeroką autonomię. W kwestii duńskich władz centralnych, które na Grenlandii reprezentuje wysoki przedstawiciel, są: sprawy konstytucji, obrony, polityki zagranicznej i monetarnej. Grenlandia wybiera 2 deputowanych do parlamentu duńskiego (Folketing). Lokalnym organem władzy ustawodawczej jest Landsting (kadencja 4 lata, z wyborów powszechnych), władzy wykonawczej – rząd, odpowiedzialny przed Landstingiem Po trzecie : mam nadzieję , że tym razem opublikujecie ten komentarz . PozdrawiamData dodania komentarza: 25.01.2026, 11:45Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: WTreść komentarza: 😉Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:53Źródło komentarza: Bluzy firmowe z logo - jakie wybrać?Autor komentarza: MAŻORETKI ŻANDARMETKI Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieTreść komentarza: ŻANDARMETKI to nasza nazwa zespołu, ale dziękujemy za artykuł. 🙂Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:52Źródło komentarza: Mażoretki i Żandarmetki zapraszają do drużyny. Nowa oferta Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieAutor komentarza: taka prawdaTreść komentarza: Port Haller -nowy pomysł PIS na ograbienie polskiego podatnika.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:23Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: gratulujęTreść komentarza: Ogródki restauracyjne wśród śmierdzących samochodów. Fantastyczny pomysł.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 13:00Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama