piątek, 30 stycznia 2026 02:21
Reklama
Reklama

FOTO, FILM: Kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Rośliny schowane były w ukrytym pokoju

Starogardzcy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja ukryta była w pokoju, do którego wchodziło się przez szafę ubraniową. Śledczy zabezpieczyli blisko 100 zakazanych w Polsce roślin, susz roślinny oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy konopi. Do policyjnego aresztu trafił 28-letni mieszkaniec Kociewia, który jest podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa.
FOTO, FILM: Kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Rośliny schowane były w ukrytym pokoju

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zlikwidowali wczoraj nielegalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja ukryta była w pokoju, do którego wchodziło się przez szafę ubraniową. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci wkroczyli na teren jednej z prywatnych posesji. W czasie przeszukania na piętrze budynku mieszkalnego kryminalni znaleźli ukryte w szafie przejście, które prowadziło do znajdującego się za ścianą pokoju. Po skorzystaniu z tajnych drzwi funkcjonariusze dotarli do ukrytej w sąsiednim pomieszczeniu uprawy konopi indyjskich.

Kryminalni zabezpieczyli blisko 100 roślin o wysokości od 5 do prawie 90 centymetrów oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy konopi. Śledczy zabezpieczyli również znaleziony w pokoju susz roślinny oraz tabletki, które zostaną przebadane przez biegłego. Operacyjni zatrzymali także 28-letniego mieszkańca Kociewia podejrzewanego uprawę zakazanych w Polsce roślin. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu i jeszcze dzisiaj śledczy przedstawią mu zarzuty.

Obecnie Policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy. Dzięki ich pracy susz roślinny, który miał być produktem końcowym nie trafi w ręce osób nieświadomych zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie środków odurzających. Za uprawę konopi indyjskich ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Jest to już kolejna w tym miesiącu akcja starogardzkich funkcjonariuszy, w wyniku której zabezpieczona została większą ilość środków odurzających. W połowie maja br. policjanci z tej jednostki zatrzymali mężczyznę, który uprawiał w szafie 10 krzaków konopi indyjskich. Do policyjnego aresztu trafiła również 37-latka, u której w torebce funkcjonariusze znaleźli ponad 170 gramów różnego rodzaju narkotyków.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kazio 23.05.2018 19:55
ja tam zawsze zjarany jezdze;)

liberalos 23.05.2018 13:52
Durne trole atakują. Alkohol to jest najgorszy i najgroźniejszy narkotyk świata. Uzależnia potwornie, powoduje marskość wątroby, polacy nie potrafią go spożywać w normalnych ilościach, bite dzieci i żony w domach, miliony wypadków na drogach przez pijaków, a jak do tego widzi się jeszcze reklamy w tv piwa to rzygać się już chce jak pijackim narodem my jesteśmy. A marihuany się przedawkować nie da, a w Holandii jak byliśmy na wycieczce w Amsterdamie to może jednego chłopaka widzeliśmy mocno "zjaranego" na ławce i to wszystko. Ps: Przyjemny widok jak kobietki po 50 w coffeeshopie siedzą rozmawiają sobie i popalają :)

Dat 24.05.2018 16:29
Z tym alkoholem sie zgadzam. Ale lolaczki to taka nacja ze nigdy sie ppanowac nie potrafia. Jakby zilolo zalegalizowali to by to jarali az by dymem pierdzieli. Jak ktos nie umie znalezc w zyciu przyjemnosci bez zadnych srodkow znaczy ze jest debilem.

obywatel 22.05.2018 22:14
Brawo Policja - takich informacji więcej !!!!

jołman 22.05.2018 14:30
"Dzięki ich pracy susz roślinny, który miał być produktem końcowym nie trafi w ręce osób nieświadomych zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie środków odurzających." Faktycznie, heh, troszeczkę dużo tego.. a może miał wielu przyjaciół i dużą rodzinę, schorowane babcie i dziadków? Nie miał akcesorii do ważenia i handlu. Dobrze, że objaśniono w kolejnym zdaniu te zagrożenia, de facto zażywanie wiąże się z posiadaniem. Myślę jednak, że był tego jak najbardziej śmiadomy.. - "Za uprawę konopi indyjskich ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 3 lat więzienia." ;)

Olo 22.05.2018 14:24
Drzwi do Narni :)

ganjaman 22.05.2018 13:38
Z tego co wiem, to więcej pożytku z tej rośliny niż zagrożeń!

./ 23.05.2018 07:33
Z tego co wiem nadmiernie wyluzowani po tych specyfikach ludzie wsiadają potem za kółko i nie zdają sobie sprawy z zagrożeń i to jest ten twój pożytek ganjaman?.Gratuluje trzeźwego myślenia pewnie komentarz pisany pod wpływem tego środka.

nem 23.05.2018 08:57
Zgadzam się. Przecież widać jakie to ma skutki w krajach gdzie ta roślina jest legalna albo nie ma kary więzienia za posiadanie małej jej ilości. Po wjeździe do Holandii czy Czech zaraz można napotkać fale naćpanych zombi i karambole na drogach.

szydera 22.05.2018 13:28
Uff jaka ulga. Teraz czuję się bezpiecznie...

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mmmTreść komentarza: Problem jest systemowy i nie dotyczy tylko Starogardu. Strażnik miejski w Warszawie wystawia średnio 1,5 mandatu dziennie, gdzie pracownik obsługujący strefę płatnego parkowania w tym samym czasie kilkadziesiąt. Strażnicy działają prawie wyłącznie na wezwanie, sami nie podejmują prawie żadnych działań, a na wezwany patrol czeka się około dwóch dni. W Polsce panuje mit mówiący, że Straż Miejska istnieje tylko po to żeby łatać dziurę w budżecie, a w praktyce mandatów jest tak mało, że nie utrzymaliby się z tego przez miesiąc. Druga sprawa, że wiele osób wciąż chętniej piętnuje zgłaszającego wykroczenie niż kierowcę, który nielegalnym parkowaniem blokuje chodnik, zasłania przejście dla pieszych, czy niszczy trawnik. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby zmieniła się nasza mentalność.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 09:25Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?Autor komentarza: teraz jaTreść komentarza: Po pierwsze : Ameryka Północna to nie Stany Zjednoczone Po drugie : Na mocy konstytucji duńskiej z 1953 roku Grenlandia jest integralną częścią Królestwa Danii, posiadającą od 1979 roku szeroką autonomię. W kwestii duńskich władz centralnych, które na Grenlandii reprezentuje wysoki przedstawiciel, są: sprawy konstytucji, obrony, polityki zagranicznej i monetarnej. Grenlandia wybiera 2 deputowanych do parlamentu duńskiego (Folketing). Lokalnym organem władzy ustawodawczej jest Landsting (kadencja 4 lata, z wyborów powszechnych), władzy wykonawczej – rząd, odpowiedzialny przed Landstingiem Po trzecie : mam nadzieję , że tym razem opublikujecie ten komentarz . PozdrawiamData dodania komentarza: 25.01.2026, 11:45Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: WTreść komentarza: 😉Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:53Źródło komentarza: Bluzy firmowe z logo - jakie wybrać?Autor komentarza: MAŻORETKI ŻANDARMETKI Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieTreść komentarza: ŻANDARMETKI to nasza nazwa zespołu, ale dziękujemy za artykuł. 🙂Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:52Źródło komentarza: Mażoretki i Żandarmetki zapraszają do drużyny. Nowa oferta Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieAutor komentarza: taka prawdaTreść komentarza: Port Haller -nowy pomysł PIS na ograbienie polskiego podatnika.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:23Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: gratulujęTreść komentarza: Ogródki restauracyjne wśród śmierdzących samochodów. Fantastyczny pomysł.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 13:00Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama