Uroczystego otwarcia seminarium dokonali główni organizatorzy tego przedsięwzięcia, czyli Wiesław Wika, rektor Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gd., starosta Leszek Burczyk oraz Dariusz Skalski, wykładowca akademicki i pomysłodawca konferencji.
- Życzę owocnych obrad oraz merytorycznej publikacji pokonferencyjnej, by stanowiła istotny dokument na temat tego, jak należy postępować będąc ratownikiem lub świadkiem zdarzeń niebezpiecznych, do których dochodzi nad wodą - stwierdził Wiesław Wika.
Spotkania ze służbami
Spotkanie to odbyło się już po raz drugi w auli Pomorskiej Szkoły Wyższej.
- Wartość merytoryczna ubiegłorocznego seminarium została oceniona na bardzo wysokim poziomie i ten poziom z pewnością zostanie zachowany. Tematyka związana z bezpieczeństwem idealnie wpisuje się w to, co powiat ma ustawowo wpisane w swoje zadania. W każdym powiecie, w tym także u nas, działa komisja bezpieczeństwa, gdzie omawiane są wszelkie kwestie związane z bezpieczeństwem na terenie powiatu starogardzkiego – mówił Starosta Leszek Burczyk. - Co dwa tygodnie spotykam się z przedstawicielami służb i inspekcji i również szczegółowo poruszamy tematy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Analiza różnego rodzaju przypadków służy temu by móc przeciwdziałać wielu niebezpieczeństwom. Staramy się więc wyposażać inspekcje oraz straże w taki sprzęt, który umożliwia jeszcze bardziej sprawne działanie – podsumował starosta.
Mieszkańcy czują się bezpiecznie
Podczas konferencji dużą część zajęły zagadnienia związane z bezpieczeństwem nad wodą. Bardzo szczegółowo mówił o tym temacie Dariusz Skalski, który przedstawił kwestie bezpieczeństwa w opinii mieszkańców powiatu starogardzkiego. Z przeprowadzonych przez doktora Skalskiego badań wynika, że większość mieszkańców czuje się raczej bezpiecznie na terenie kąpielisk ulokowanych w powiecie starogardzkim. Była też m.in. mowa o działaniach policji na rzecz bezpieczeństwa nad wodą, które przedstawiła Magdalena Formela z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Nawiązano także do RODO w ochronie zdrowia i przedstawione zostały nowe obowiązki dla placówek medycznych. Podczas konferencji nie mogła zabraknąć wielu ważnych słów związanych z kwalifikowaną pierwszą pomocą, o której mówił Adrian Cichawa, ratownik medyczny z Kociewskiego Centrum Zdrowia.
























![[FOTO] Pożar w areszcie i rozróby z udziałem agresywnych pseudokibiców - były to tylko ćwiczenia [FOTO] Pożar w areszcie i rozróby z udziałem agresywnych pseudokibiców - były to tylko ćwiczenia](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pozar-w-areszcie-i-rozroby-z-udzialem-agresywnych-pseudokibicow-byly-to-tylko-cwiczenia-1764881475.jpg)



![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)
![[AKTUALIZACJA] : Policjanci poszukują 15-letniej Oliwii. Jej życie może być zagrożone! [AKTUALIZACJA] : Policjanci poszukują 15-letniej Oliwii. Jej życie może być zagrożone!](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-aktualizacja-policjanci-poszukuja-15-letniej-oliwii-jej-zycie-moze-byc-zagrozone-1765590140.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze