Obwodnica Starogardu – ruszamy do akcji

  • 25.06.2020, 10:57
  • redakcja
Obwodnica Starogardu – ruszamy do akcji

Podziel się:

Oceń:

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w akcji obywatelskiej na rzecz prawidłowego przebiegu starogardzkiej Obwodnicy - poza granicami miasta i jego wrażliwymi społecznie punktami - prosimy o przybycie pod starogardzki Ratusz, w piątek (26 czerwca) o godzinie 12.00. Będziemy zbierali podpisy starogardzian pod listem do władz Rzeczypospolitej Polskiej w tej sprawie. Nie pozwólmy, by anonimowi urzędnicy z Warszawy decydowali za nas i przeprowadzali projekty, które nie leżą w naszym interesie.
Zapraszamy
Gazeta Kociewska zawsze blisko ludzkich spraw

 

_redakcja

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ok
ok 02.07.2020, 14:00
Super pomysł, obwodnica 20 km w lasach, Starogard, już PISowski stanie się peryferyjna wiochą bez spalin!
R
R 01.07.2020, 19:09
Problem tkwi w tym, że każdy bardzo chce obwodnicy - pod warunkiem aby była oddalona od jego domu przynajmniej kilka kilometrów. Najlepszy z wariantów odpadł w przedbiegach, ponieważ przeciwko niemu "nie" powiedziała jakaś żabka lub też motyl zamieszkali w strefie "Natura 2000", a których prawdopodobnie nie widziano od czasów prehistorycznych.
flex
flex 01.07.2020, 07:35
prędzej Bobowo będzie maiło obwodnicę niż Starogard - u nas tylko się gada.
wincent
wincent 30.06.2020, 08:07
jeżeli Trzaskowski zlikwiduje fundusz kościelny , to w 2 turze ma mój głos i nie tylko , stop kościelnym zbokom i pedofilom
zen
zen 27.06.2020, 19:22
tak z ciekawości na YouTube chciałem obejrzeć te wirtualne dni Starogardu. I dowiedziałem się z słów Prezydenta że Starogard jest dynamicznie rozwiajacym się miastem a dowodem są liczne nagrody (szkoda ze nie dodał ile płaci za te nagrody-które są i tak nic nie znaczące). Ale jak juz zobaczyłem cwaniaków z bractwa kurkowego - czyli biznesmenów którzy czynią to miasto tym rozwijającym , stwierdziłem ze nie da się tego oglądać.. Zastanawiam się dlaczego skoro tegoroczna impreza została odwołana - to tak bardzo trzeba tę kasę i tak wydać , kto na tym zarobi ??? . Czy miasto jest tak bogate że nie musi oszczędzać ? Kasę wydają na prawo i lewo , więc po co podwyzki biletów autobusowych i parkingowych ????
Abc
Abc 26.06.2020, 21:41
Ładnych parę lat temu remontowali drogę nr.22 biegnącą przez całe miasto, miała to być droga " wielkomiejska" a wygląda jak "wielkowiejska" , oby z obwodncą nie było podobnie, po jednym pasie w jedną stronę i masą studzienek do omijania.
Tyle wiesz ile zjesz serdelu
Tyle wiesz ile zjesz serdelu 26.06.2020, 17:17
Wybudować tak jak w Chojnicach, piękna obwodnica z dla od miasta i super, w mieście już mamy klika pseudoobwodnic, typu armii krajowej, albo jabłowo koteże, na takie coś szkoda czasu i pieniędzy. Porządna obwodnica tylko w polach jak Chojnice, bierzmy przykład z Chojnic i uczmy się.
tutam
tutam 26.06.2020, 22:09
Jest też obwodnica Kościerzyny - do oceny czy powinna być wzorem dla naszej.
Abc
Abc 26.06.2020, 21:25
Przepraszam. Pomyłka miał być kciuk w górę.
zen
zen 26.06.2020, 20:18
Nie wmawiaj że jest z dala od miasta , jest bardzo blisko miasta . Jadąc widać Chojnice. Dodatkowo większa część jest tylko jednopasmowa. Obwodnica Starogardu mogłaby być podobna do tej z Chojnic . Chociaż patrząc przyszłościowo gdy samochodów będzie jeszcze więcej to mogłaby być dwupasmowa. Ale czy to ma sens - gdy reszta drogi będzie jednopasmowa ???
Obwodnica tamat odgrzany- ale wybory sa na prezydenta RP a nie na prezydenta…
Obwodnica tamat odgrzany- ale wybory sa na prezydenta RP a nie na prezydenta Starogardu Gdańskiego.. chyba ze o czymś nie wiem. 26.06.2020, 10:34
Najlepiej wybudujcie obwodnice starogardu zaczynającą sie w zblewie przez lubichowo skorcz pelplin i w swarożynie wjazd z powrotem na dk 22. Albo wariant Ii poczatek rownież w zblewie przez skarszewy , godziszewo , wedkowy i tez do swarożyna. Ty sposobem wiekszosc ciezarowek bedzie omijać Starogard. I chetni inwestorzy również. Chcemy odciązyć centrum miasta to wybudujmy obwodnice. Na obrzeżach miasta. Krotszy odcinek do wybudowania , mniejszy koszt. A hałas - przecież są bariery dzwiękochłonne - pasy zieleni zadrzewień. Im blizej miasta tym większe szanse ze potencjalni inwestorzy bedą chcieli otworzyć swoj biznes w starogardzie. No chyba ze lokalny inwestor ( iwestorzy - Stargardzki Klub Biznes) boją sie ludzi z zewnętrz bo to konkurencja zagrożenie a tak jest cicho i cudnie. Rzadzi Szwarc i Pastwa nikt sie nie wp**** i dopoki jest taka sytuacja to w tym mieście NIC SIĘ NIE ZMIENI. żeby zaszły zmiany potrzeba odwagi, determinacji i świeżości nowych liderów dla tego miasta.
Laja
Laja 26.06.2020, 12:01
To bardzo prawdopodobny scenariusz. Obwodnice przyciągają inwestorów, tylko właśnie - czy inwestorzy z zewnątrz byliby mile widziani? Jakoś nie słychać od lat, żeby tacy chcieli otworzyć swój biznes w Starogardzie. Z jakiegoś powodu tak jest
mz
mz 26.06.2020, 09:08
Połączyć ją z estakadą przez park !
Bogdan
Bogdan 26.06.2020, 08:54
Z obwodnicy będzie hałas, z Polfy od strony PKS,
już jest. Przy wysokiej temperaturze na zewnątrz,spania czy odpoczynek, przy otwartym oknie jest niemożliwy.
UAZ
UAZ 26.06.2020, 08:11
Ile można o tej mrzonce pitolić, Taki Skórcz ma obwodnicę, Pelplin ma obwodnicę, za rok obwodnica Bączka, Linowca, Lubichowa. A w tym smutnym jak p...da mieście dalej będą dyskutować, natomiast przejazd przez miasto z jednego krańca w drugi wydłuża się proporcjonalnie do upływu czasu.
o
o 25.06.2020, 21:45
Budowa obwodnicy będzie zawsze tylko hasłem wykorzystywanym do zdobywania poparcia w mieście.
Nigdy nie powstanie. Bo i po co miała by powstać?
anty kler
anty kler 25.06.2020, 20:33
ważne , że papież franciszek wywalił biskupa kaliskiego - pedofila i obrońcę pedofili , kto następny , bo powinien to być głódz , kasyna , jędraszewski , hozer i inne kościelne zboki !!!
anty kler
anty kler 25.06.2020, 22:15
czasem się zastanawiam , czemu ciągle piszę tylko o pedofilii pod wszystkimi artykułami
może ktoś z was wie ???
koko
koko 26.06.2020, 07:23
bo jesteś kościelną , nawiedzoną zarazą...
puzonik
puzonik 26.06.2020, 07:30
byście chcieli czarne kościelne zboczone pedofile , żeby o was nie mówić , podobnie jak o waszych nałożnicach i złodziejstwie - ale nic z tego !!! Stop zboczeńcom z kk !!!!!
anty klerowy koko puzonik
anty klerowy koko puzonik 26.06.2020, 08:16
ale mam dziś jazdę od rana !!! wczoraj ostro dałem czadu , bo dużo butelków sprzedałem do skupu i było mnie stać na piwo , a nawet na wudkę
klarnet
klarnet 26.06.2020, 08:37
sprzedawaj dalej kościelny menelu
klarnet
klarnet 26.06.2020, 09:15
ale tera sobie wymyśliłem fajny nick , co nie ??? klarnet...
a to dlatego , bo bardzo lubię klarnety !!!
można by rzec , że usta same mi się składają do gry na klarnecie , kiedy tylko jakiś zobaczę !!! ach te wspomnienia z dzieciństwa !!!!!!
od serca tak jak lubisz w delikatnym opakowaniu smacznie odmieni twoje…
od serca tak jak lubisz w delikatnym opakowaniu smacznie odmieni twoje kanapki 25.06.2020, 17:36
Kurła, setki miast, miasteczek i miejscowości wokół Starogardu wybudowało obwodnice bez zbędnego pierd0lenia. Tylko tutaj są same betony i młoty, które nie potrafią nic dobrze zrobić.
Mateusz
Mateusz 25.06.2020, 17:46
A może to nie betony i młoty a ludzie umiejący liczyć?
takitam
takitam 26.06.2020, 10:25
lokalne biznesowe cwaniaki, ktorym ta obwodnica zabierze zyski
U
U 25.06.2020, 17:23
A kto niby miałby jeździć po tej obwodnicy? Przecież dzisiaj kto chce to omija Starogard bez problemu.A ci co jadą do biedry i lidelów, które budowane są w centrach, to i tak tam będą jeździć i korkować miasto.
ml
ml 27.06.2020, 11:48
Zamieszkaj przy berlince to zobaczysz kto jeździ i jaki jest hałas.
Mateusz
Mateusz 25.06.2020, 17:27
serio? tranzyt omija Starogard? to Czemu codziennie widuję pełno Ciężarówek tranzytowych?
Tomasz
Tomasz 25.06.2020, 15:50
Miasto chce obwodnicy niech buduje na swoich gruntach a nie ludziom obwodnicę pod domem na wsi robić ....to jest ogromny halas i nie tylko niech sobie budują ale u siebie a nie wykupując grunty rolne i pod domami ludzi mieszkających z dala od miasta po to by mieć spokój a nie hałas zgiełk i obwodnicę
Mateusz
Mateusz 25.06.2020, 17:22
"obwodnica" to droga prowadząca wokół miasta, dzielnicy, centrum lub śródmieścia umożliwiająca pojazdom ominięcie pewnego obszaru miejskiego i odciążenie jego ulic z tranzytowego ruchu międzymiastowego, międzydzielnicowego lub międzyosiedlowego. nie sądzę że obwodnica przez miasto odciąży je. wg jednego wariantu droga o której mówimy ma przechodzić 350m od mojego domu, mimo wszystko wolę ten wariant aby móc normalnie poruszać się po Starogardzie odwożąc dziecko do przedszkola czy jeżdżąc do prac. Dzisiejsze technologie pozwalają mocno ograniczyć hałas.
Obwodnica Starogardu
Obwodnica Starogardu 25.06.2020, 17:45
Obwodnica poza miastem też go nie odciąży, bo zniknie ruch tranzytowy z berlinki, a reszta ulic dalej będzie zakorkowana. Obwodnica przez miasto to za to dodatkowa arteria w mieście, z której będzie można korzystać również podczas jazdy przez miasto
Zuzia
Zuzia 26.06.2020, 10:55
Nie ma czegoś takiego jak obwodnica w mieście...
Do Zuzi
Do Zuzi 26.06.2020, 12:04
Jest coś takiego jak obwodnica w mieście - Obwodnica Trójmiasta - przechodzi przez teren Gdańska i Gdyni.
mk
mk 25.06.2020, 21:09
nie ma czegoś takiego jak obwodnica przez miasto jak sama nazwa wskazuje obwodnica ma OBWODZIĆ (dla zrozumienia okrążać). Droga o której mówisz to droga średnicowa. a ta dodatkowa arteria o której mówisz to ma być istniejąca Zblewska, Jagiełły i Sikorskiego poszerzona do dwóch pasów. to by była dopiero katastrofa
Obwodnica Starogardu
Obwodnica Starogardu 25.06.2020, 22:20
Niestety nie o tym mówię, a to że słowo obwodnica pochodzi od obwodzić jeszcze nie znaczy, że obwodnica nie może przechodzić przez miasto. Słownik języka polskiego nie jest w takich sprawach wyrocznią. Ale fakt że zblewska, Jagiełły, Sikorskiego i Mickiewicza powinna być poszerzona do dwóch pasów niezależnie od wariantu obwodnicy, bo to usprawniłoby ruch
mk
mk 25.06.2020, 22:33
czytaj ze zrozumieniem droga szybkiego ruchu poprowadzona przez miasto to droga średnicowa. poszerzenie wymienionych ulic nic nie da bo ruch spowalniają skrzyżowania a nie ma miejsca na budowę skrzyżowań bezkolizyjnych. obwodnica musi iść jak najdalej od miasta wyrzucając cały tranzyt
Obwodnica Starogardu
Obwodnica Starogardu 26.06.2020, 08:48
A ty dalej czepiasz się słówek i bawisz się w profesora Miodka, a nie o to tu chodzi, tylko o fakt, żeby droga tranzytowa (żeby nie użyć słowa obwodnica) nie prowadziła obecną trasą, tylko była odseparowana od ruchu miejskiego i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ta droga przecinała miasto. To że ta droga będzie przebiegała np. 10 km od miasta, nie spowoduje, że w Starogardzie będzie się jeździło lepiej, niż gdyby droga była 5 km od miasta, albo nawet by je przecinała na Przylesiu.
Ja
Ja 25.06.2020, 12:47
Obwodnica miasta powinna przebiegac w jego granicach. Ci co sie budowali w miescie chyba byli sjwiadomi tego gdzie sie buduja? Ja mieszkam na wsi i nie chce pod nosem zadnej obwodnicy. Jak dla mnie wogole moze jej nie byc. O mu mieszkancy wsi przez ktora mialaby przebiegac jestesmy gotowi protestowac i blokowac jej budowe
tg
tg 25.06.2020, 15:51
Może lepiej pod,albo nad miastem co!?
Obwodnica Starogardu
Obwodnica Starogardu 25.06.2020, 13:14
Zgadzam się z tym i popieram jako mieszkaniec Starogardu.
Emil
Emil 25.06.2020, 12:43
Zastanówmy się kto może stawić się gdziekolwiek w dzień pracujący o 12 w południe ???
Większość ludzi w takich godzinach pracuje, więc sami sobie odpowiedzcie kto przyjdzie ....
Obwodnica Starogardu
Obwodnica Starogardu 25.06.2020, 11:51
Przy budowie obwodnicy zawsze będą poszkodowani. Jeśli nie mieszkańcy Przylesia czy Hermanowa, to w przypadku wariantu III i IIIa będą to mieszkańcy Sumina, Koteż, Dąbrówki, Jabłowa, Janowa i Stadniny. Część z nich również marzyła o życiu w ciszy i spokoju, po to wybudowała domy na wsi i teraz im wybudują obwodnicę za płotem.
Dlatego może warto czasem spojrzeć poza czubek swojego nosa, bo w dyskusji o obwodnicy słychać tylko argumenty, że będzie przeszkadzała mieszkańcom miasta, a o tym samym problemie na wsi ani słowa, jakby ci ludzie się nie liczyli.
Nie bądźcie egoistami i zacznijcie na poważnie rozmawiać, a nie tylko klepać głupoty typu: "Chcę obwodnicę, byle tylko nie za moim oknem. Wybudujmy ją więc sąsiadowi na podwórku."
obojetny
obojetny 25.06.2020, 14:00
tylko w mieście będzie kilka tysięcy poszkodowanych na wsi kilkadziesiąt. chyba jest różnica.
Obwodnica Starogardu
Obwodnica Starogardu 25.06.2020, 17:48
Na wsi nie będzie tylko kilkadziesiąt poszkodowanych. Znam dobrze tereny, gdzie ma przebiegać wariant III albo IIIa i będzie wiele poszkodowanych osób, a także spore szkody środowiskowe
Mateusz
Mateusz 25.06.2020, 17:29
Tylko że "obrońcy lasów" tego nie zrozumieją, dla nich liczy się tylko własny nos.
Lol
Lol 25.06.2020, 15:52
Nie jest to miasto chce obwodnicy taka jest różnica
drogowiec
drogowiec 25.06.2020, 11:41
ciekawe , czy obiecywacz obwodnicy i nieudacznik , szeryf pisiorów się stawi i jego przy***sy , czy znowu zaśpi ????
zawiedziony
zawiedziony 25.06.2020, 11:43
janie , nie zawiedź nas 101 raz !!!!
gina
gina 25.06.2020, 13:01
pisowska patologia , chore kościelne , zboczone biedaki , ale tylko na papierze...
ginna
ginna 25.06.2020, 20:02
Czaskowski młot z ciebie.... Lubisz jak cie dymają antypolskie złodzieje....he he
gina
gina 25.06.2020, 17:52
ale im odwaliłem , tym razem jako gina , że są biedni i zboczeni !!! hm chociaż w sumie to spaliłem , no bo przecież napisałem , że są zboczonymi biedakami , ale tylko na papierze... czyli tak na prawdę nie są zboczonymi biedakami
ale przypał !!!
zawiedziony drogowiec
zawiedziony drogowiec 25.06.2020, 12:02
już drugi raz sobie odpisuje , ale fajna zabawa to trollowanie !!!! żeby jeszcze tylko ktuś zwracał uwagę na moje wypociny !!!!
yeti
yeti 25.06.2020, 12:36
stara cioto pisowska , jak ten z góry chce kogoś ukarać , to odbiera mu rozum , a tobie i maniusiowi odebrał już dawno
yeti
yeti 25.06.2020, 13:44
Ło jeny , tera mnie się znowu przestawił nich , niekt mnie nie będzie brał na poważnie
Ale wtopa , już całkiem mnie ten z góry pokarał !!!
aj waj
aj waj 25.06.2020, 13:50
dopiero cię pokaże pisowska mendo
aj waj
aj waj 25.06.2020, 14:57
tylko co mi pokaże , bo na razie nic nie widzę !!! a już wiem , aj waj zrobiłem błont otrograficzny i dlatemu sam siebie nie zrozumiałem , jak do siebie pisałem !!!!!!

Pozostałe