Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Wielki sukces mieszkańca Zblewa

  • 18.03.2018, 12:00
  • redakcja
Wielki sukces mieszkańca Zblewa
Podziel się:
Oceń:
Wspaniały sukces mieszkańca gminy Zblewo – Mariusza Dorawy, który reprezentował nasz kraj podczas zmagań strongmanów na Arnold Amateur Strongman World Championships w USA. Jesteście ciekawi jak mu poszło i co mówił po zawodach? Sprawdźcie!

W kategorii OPEN, Mariuszowi – jako jedynemu z Polaków – udało się wejść do finału. Tym samym znalazł się w zaszczytnej TOP 10 zawodników. Już po pierwszym dniu zmagań zawodnik z Kociewia prezentował doskonałą formę i po dwóch konkurencjach (hantel 95 kg w 60 sekund  i walizki po 144 kg z 8 powtórzeniami martwych ciągów na tym ciężarze) był sklasyfikowany na 6. miejscu spośród 50 zawodników z całego świata. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Sportowe emocje i rywalizacja 
Drugiego dnia odbyły się kolejne konkurencje, które umocniły pozycję Mariusza w finale. Rozegrano: tarczę 181 kg na 40 m na czas oraz przerzucanie stalowej kuli 170 kg przez poprzeczkę 147 cm. Mariusz zaliczył tu aż 3 powtórzenia kulą!
Finałowi towarzyszyła moc emocji i sportowej rywalizacji. W pierwszej finałowej konkurencji nasz reprezentant osiągnął dwa wyciśnięcia belki 143 kg plus martwy ciąg na axel gryfie 295 kg w czasie 60 sekund. Ostatecznie Mariusz Dorawa zakończył mistrzostwa na wspaniałym, 10 miejscu w kategorii OPEN. Choć to już jest ogromny sukces, Mariusz Dorawa nie ukrywa, że to nie koniec, bo… apetyt rośnie w miarę jedzenia! 

Zabrakło odrobiny szczęścia…
Mistrzostwa Świata Arnold Amateur Strongman Classic należą do najbardziej prestiżowych i zarazem wymagających zawodów na świecie. To kolebka Strongmana. 
- Przyjechałem na zawody w życiowej formie. Poprawiłem swoje słabsze strony. Jestem dumny, że znalazłem się w finałowej „10” i mogłem stanąć na głównej scenie, by reprezentować nasz region i kraj – mówił Mariusz Dorawa. – Jednak, aby wygrywać trzeba mieć też odrobinę szczęścia!  Nie ma miejsca na chwilę zawahania. Zrobiłem, co mogłem. I jestem w TOP 10. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ciągle się rozwijam i z optymizmem patrzę w przyszłość. Z pewnością wrócę tu. I powalczę o wygraną!- powiedział strongman. 
 

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Oskar
Oskar 7.04.2018, 19:51
Znam Gościa z siłowni. Widzę jak ciężko trenuje.. w pełni zasługuje na Swój Sukces. To naprawdę wiele wyrzeczeń i litry potu wylane na treningach. Życzę miejsca na podium i dalszej wytrwałosci
Gość
Gość 25.03.2018, 21:12
O to jest super promocja Zblewa a nie jak wójt wydał w tej kadencji grubo ponad trzysta tysiecy na tz.PR
.
. 22.03.2018, 18:51
Ciekawe jak wyglądają jego posiłki?

Pozostałe