niedziela, 25 września 2022 09:45
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kociewski Lajt

Bal przebierańców dla dzieci
Bal przebierańców dla dzieci

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na Karnawałowy Bal Przebierańców dla dzieci 29 stycznia br. o godzinie 15:00. Zabawę poprowadzi Krzysztof Gdaniec - śpiewający wodzirej w sali widowiskowej SCK.

18.01.2017 09:50
25. finał WOŚP za nami! Kwestowali dla ratowania zdrowia i życia dzieci oraz seniorów
25. finał WOŚP za nami! Kwestowali dla ratowania zdrowia i życia dzieci oraz seniorów

Dzisiaj niemal w całej Polsce organizowano zbiórki funduszy w ramach 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalnie dla Was odwiedziliśmy dwa sztaby na terenie naszego powiatu. Zobaczcie fotorelację!

15.01.2017 21:24    13
Kocborowo to miejsce  pełne wyjątkowych historii
Kocborowo to miejsce pełne wyjątkowych historii

Urodził się w Gdańsku, ukończył studia filozoficzno – telologiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej z psychologii na Uniwersytecie SWPS. Pracuje w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim, gdzie zajmuje się między innymi rehabilitacją psychiatryczną na oddziale sądowo - psychiatrycznym o wzmocnionym zabezpieczeniu. Nietuzinkową osobę Jakuba poznaliśmy jednak jako lidera grupy wolontariuszy działających pod nazwą „Sztuka Pomagania”. Jakim człowiekiem jest prywatnie? Co go fascynuje, czego szuka w życiu?

13.01.2017 09:58    5    4
Reklama
Akcja Zima w Starogardzkim Centrum Kultury
Akcja Zima w Starogardzkim Centrum Kultury

W czasie ferii zimowych, które w tym roku rozpoczynają się, w województwie pomorskim 16 stycznia, dzieci będą mogły spędzić wolny czas w Starogardzkim Centrum Kultury.

12.01.2017 10:10    1
Odważcie się robić to, co kochacie!  Reszta się ułoży!
Odważcie się robić to, co kochacie! Reszta się ułoży!

Nasza dzisiejsza bohaterka to rodowita starogardzianka, tutaj przyszła na świat i tu osiadła na stałe. Znana na Kociewiu (a także i poza jego granicami) artystka malarka oraz pisarka, z zawodu jest technikiem, prywatnie żoną i dumną matką dwóch córek, obecnie studentek. - Pamiętajcie kochani, w życiu liczy się rodzina. Miłość. Wszystko inne nie ma znaczenia – mówi Czytelnikom GK Jolanta Steppun.

08.01.2017 13:40    1
MAGIEL KOCIEWSKI: „W życiu najważniejsze są zdrowie i miłość”
MAGIEL KOCIEWSKI: „W życiu najważniejsze są zdrowie i miłość”

Ireneusz Makiła jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Bobowie. Nasz rozmówca znany jest również ze swojego zamiłowania do sportu. W wolnej chwili chwyta za aparat, którym wykonuje niezwykłe zdjęcia.

04.01.2017 13:22    2    1
Reklama
Najpopularniejsze imiona w 2016 roku. Dla dziewczynek Lena, dla chłopców Szymon
Najpopularniejsze imiona w 2016 roku. Dla dziewczynek Lena, dla chłopców Szymon

W minionym roku na świat przyszło 450 starogardzian. Zobaczcie, jakie imiona nadawano najczęściej!

04.01.2017 13:18    9
Stwórz pocztówkę lub teledysk promujące Kociewie! Zawalcz o atrakcyjne nagrody!
Stwórz pocztówkę lub teledysk promujące Kociewie! Zawalcz o atrakcyjne nagrody!

Czy wiesz, jakie święto przypada 10 lutego? Co obchodzimy tego dnia? Na pamiątkę jakiego wydarzenia? I dlaczego 10 lutego jest ważny dla mieszkańców naszego regionu?

04.01.2017 10:52    7
Rozmowy niekontrolowane: „W życiu nie poleciałabym szybowcem!”
Rozmowy niekontrolowane: „W życiu nie poleciałabym szybowcem!”

Wanda Krzywicka, z wykształcenia architekt krajobrazu, z zamiłowania działaczka we wszystkim, co może przynieść innym radość. Wanda jest również członkiem Fundacji OKO-LICE KULTURY, która wydała ponad 30 pozycji literackich. Jaka jest na co dzień, co lubi i jak spędza swój wolny czas Wanda, przeczytacie w wywiadzie, którego nam udzieliła.

13.11.2016 06:05    1    5
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama