niedziela, 25 września 2022 10:35
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ekologia

Uczmy się ekonawyków od… naszych babć i dziadków!
Uczmy się ekonawyków od… naszych babć i dziadków!

Choć za czasów ich młodości nie mówiło się o zero waste, zasadzie 3R, czy upcyklingu i nie instalowało się perlatorów w kranach, dzisiejsi seniorzy wiedzą więcej o ekonawykach niż niejeden nastolatek. Wielu z nich już od dziecka rozumiało, czym jest miłość do przyrody i odpowiedzialność za swoje otoczenie. Większość ich życia przypadła na czasy, kiedy na półkach sklepowych nie było takiego wyboru produktów, jak obecnie. Nauczyli się dzięki temu niemarnowania żywności i głębokiego poszanowania dla tego, co mają. Poznajmy najlepsze ekologiczne zwyczaje naszych babć i dziadków, które z pewnością warto kontynuować.

27.07.2022 13:36    3
[FOTO] Spotkanie z Taborem Opowiadaczy. Wyjątkowe wydarzenie w Arboretum Wirty
[FOTO] Spotkanie z Taborem Opowiadaczy. Wyjątkowe wydarzenie w Arboretum Wirty

W piątkowy wieczór w Arboretum Wirty, wśród starych drzew zabrzmiały legendy, baśnie i opowieści z całego świata. A wszystko to za sprawą wyjątkowego Taboru Opowiadaczy. Liczba uczestników biorących udział w tym wydarzeniu zaskoczyła samych organizatorów.

21.07.2022 08:40    1
Pojemniki zamiast worków na odpady
Pojemniki zamiast worków na odpady

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne zaczęło dostarczać na posesje nieodpłatnie pojemniki na śmieci, które zastąpią używane dotychczas, mniej wytrzymałe worki. Dotyczy to trzech grup odpadów: surowce, szkło i papier (pojemniki zostaną oznaczone odpowiednimi naklejkami).

18.07.2022 11:20    2    1
Reklama
Wymiana sieci wodociągowej w Bobowie
Wymiana sieci wodociągowej w Bobowie

Na początku czerwca Wójt Gminy Bobowo Sylwester Patrzykąt podpisał umowę z firmą HYDRO-SERWIS Stanisław Mielewczyk na wymianę sieci wodociągowej w Bobowie. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

07.07.2022 10:06
Zakaz wstępu do lasu w leśnictwie Okoniny i Cieciorka. Powodem zniszczony wiatrem huraganowym drzewostan
Zakaz wstępu do lasu w leśnictwie Okoniny i Cieciorka. Powodem zniszczony wiatrem huraganowym drzewostan
06.07.2022 15:55    5    1
Dzikie owady zapylające to jedna z zagrożonych obecnie grup zwierząt
Dzikie owady zapylające to jedna z zagrożonych obecnie grup zwierząt

Dzikie owady zapylające to jedna z zagrożonych obecnie grup zwierząt. Zalicza się do niej m.in. motyle, chrząszcze, bzygowate, osy, trzmiele i pszczoły. Są one niezbędne do zapylania wielu gatunków roślin, zarówno dzikich, jak i uprawnych. Przyjmuje się, że w UE około 84% gatunków uprawnych i 78% gatunków dzikich kwiatów jest zależnych, przynajmniej częściowo, od zapylania przez zwierzęta (dane Parlamentu Europejskiego).

28.06.2022 19:04
Reklama
W trosce o czyste lasy. Para prezydencka zaingerowała kolejną akcję na rzecz środowiska
W trosce o czyste lasy. Para prezydencka zaingerowała kolejną akcję na rzecz środowiska

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką ponownie zainaugurowali akcję „SprzątaMy”. Tym razem wielkie zbieranie śmieci w lasach zostało zorganizowane na terenie Nadleśnictwa Skierniewice.

23.06.2022 09:50    2
Wysyp kleszczy w polskich lasach!
Wysyp kleszczy w polskich lasach!

Są bardzo małe, prawie niewidoczne, ale choroby, jakie niosą za sobą ugryzienia kleszczy, są niekiedy tragiczne w skutkach. Leśnicy alarmują: w tym roku kleszczy w lasach jest bardzo dużo! Zapytaliśmy specjalistów, jak bronić się przed tymi osobnikami oraz co robić w razie dostrzeżenia ich na swoim ciele.

04.06.2022 12:30
Zadbali o Wietcisę
Zadbali o Wietcisę

W Skarszewach przeprowadzona została akcja sprzątania rzeki Wietcisa i jej otoczenia.

30.04.2022 13:55    1
Reklama
Posprzątali wspólnie las w Dolinie Wierzycy
Posprzątali wspólnie las w Dolinie Wierzycy

Z okazji tegorocznych obchodów Dnia Ziemi starogardzcy leśnicy zorganizowali akcję sprzątania świata przy ścieżce ekologicznej biegnącej wzdłuż rzeki Wierzycy. Uczestniczyli w niej pracownicy nadleśnictwa oraz podopiecznymi Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim. W efekcie dzisiejszej współpracy zebrano kilkanaście worków śmieci wszelkiego rodzaju oraz zlikwidowano dzikie wysypisko.

27.04.2022 06:55    3
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama