czwartek, 6 października 2022 06:39
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ekologia

Zatrzymać wodę w lesie
Zatrzymać wodę w lesie

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku zauważono znaczne obniżenie się poziomu wód gruntowych. W samych Borach Tucholskich na powierzchni około 100 ha jezior, śródleśnych oczek wodnych oraz bagien zniknęła woda, a miejscowe torfowiska zaczęły się osuszać…

08.09.2022 20:28
Kwiaty za elektrograty. Przynieś elektrośmieci i odbierz wrzosy
Kwiaty za elektrograty. Przynieś elektrośmieci i odbierz wrzosy

Wielu z nas zadaje sobie pytanie co robić z elektrośmieciami w swoich domach. Każdy zakupiony przez nas sprzęt po upływie czasu zmienia się w zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE), którego nie wolno wyrzucać do śmietnika razem z innymi odpadami. Z pomocą przychodzi Castorama Polska.

08.09.2022 10:23
Requiem dla lasu – artyści przeciwko rabunkowym wycinkom
Requiem dla lasu – artyści przeciwko rabunkowym wycinkom

Film „Requiem dla lasu” (8 min) to artystyczna forma sprzeciwu wobec barbarzyńskiej gospodarki leśnej w Polsce. „Marsz żałobny” z Sonaty b-moll op. 35 Fryderyka Chopina na fortepianie gra Maria Gabryś-Heyke. Wkład merytoryczny do filmu, między innymi na podstawie raportu „Lasy poza kontrolą” przygotowało Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

02.09.2022 13:09
Już za kilka dni Jarmark Kociewski w Wirtach!
Już za kilka dni Jarmark Kociewski w Wirtach!

W niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 11.00 rozpocznie się fantastyczny Jarmark Kociewski w Wirtach! Jak zapewniają organizatorzy, będzie na Państwa czekało wszystko, co piękne, kolorowe, smaczne i... kociewskie oczywiście!

24.08.2022 14:15    2    2
Energetyka wiatrowa to technologia wolności i pokoju
Energetyka wiatrowa to technologia wolności i pokoju

Wojna w Ukrainie zmieniła nasze podejście do życia, bezpieczeństwa energetycznego i niezależności. Szantaż energetyczny, rosnące ceny i krytyczna wizja braku surowców uświadomiły nam, jak istotne i ważne dla pokojowego świata są odnawialne źródła energii. Dziś już każdy zdaje sobie sprawę z kosztów niezależności. - Energetyka wiatrowa oznacza nie tylko niezależność energetyczną, ale jest również technologią pokoju. Być może właśnie dlatego Rosja definiuje rozwój OZE w sąsiednich krajach jako zagrożenie dla jej narodowych interesów – przekonuje Andriy Koneczenkow, prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

23.08.2022 12:17    2
Działkowe święto plonów w Tczewie
Działkowe święto plonów w Tczewie

Tłumy tczewian bawiły się podczas XXIX Tczewskich Dożynek Działkowych. Tczewskie Dożynki Działkowe odbyły się 20 sierpnia, już po raz 29. Impreza  adresowana jest do wszystkich mieszkańców miasta. Organizują je wspólnie działkowcy i prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. W tym roku działkowe święto plonów odbyło się na Bulwarze Nadwiślańskim.

22.08.2022 13:33
Ekologia jest kolorowa! Zafarbuj swoje stare ubrania i zadbaj o środowisko!
Ekologia jest kolorowa! Zafarbuj swoje stare ubrania i zadbaj o środowisko!

Według London Sustainability Exchange – brytyjskiej organizacji non-profit, każdego roku na świecie produkowanych jest ok. 80 mld sztuk ubrań, co oznacza 11 nowych ubrań w szafie każdego mieszkańca Ziemi rocznie. Jednocześnie na wysypiskach ląduje połowa z nich. Większość w ciągu zaledwie roku od chwili zakupu. Ich rozkład może trwać nawet kilkaset lat, w zależności od materiału, z którego powstały. Jak przerwać to błędne koło? Znamy co najmniej 3 sposoby!

17.08.2022 09:24
Trzy Złote Pinezki Map Google w województwie pomorskim
Trzy Złote Pinezki Map Google w województwie pomorskim

Piętnaście parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody zostało laureatami Złotych Pinezek. Google przyznaje to wyróżnienie na podstawie opinii użytkowników i użytkowniczek Map. W województwie pomorskim statuetkę otrzymują: Słowiński Park Narodowy, Kaszubski Park Krajobrazowy i rezerwat przyrody Kępa Redłowska. To już druga odsłona projektu – dwa lata temu, z okazji 15. urodzin Map Google, nagrodzonych zostało 16 atrakcji turystycznych – po jednej w każdym z województw.

12.08.2022 10:29
Kolejna edycja „W ZIELone graMY” - nabór wniosków o dotację na urządzanie zieleni tylko do 19 sierpnia!
Kolejna edycja „W ZIELone graMY” - nabór wniosków o dotację na urządzanie zieleni tylko do 19 sierpnia!

Już po raz kolejny mieszkańcy mogą starać się o dotację na zadrzewienie, zakrzewienie i ukwiecenie swoich nieruchomości. Miasto ustaliło termin składania wniosków i przygotowało odpowiednie formularze.

10.08.2022 12:30    5
Kryminalni zatrzymali 65-latka, który kłusował w rezerwacie przyrody "Jezioro Udzierz"
Kryminalni zatrzymali 65-latka, który kłusował w rezerwacie przyrody "Jezioro Udzierz"

GM. OSIEK. Kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2 grozi mieszkańcowi powiatu świeckiego, który kłusował na terenie ponad 200-hektarowego rezerwatu przyrody "Jezioro Udzierz". Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych na gorącym uczynku, podczas wyciągania z wody zastawionych wcześniej, na jeziorze Udzierz, sieci.

05.08.2022 14:47    2    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama