czwartek, 6 października 2022 05:18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Turystyka

Co króluje tego lata w modzie plażowej? Sprawdź i bądź na topie
Co króluje tego lata w modzie plażowej? Sprawdź i bądź na topie

Myślisz, że stroje kąpielowe to plażowy must have? Nie w tym roku. Moda plażowa przybiera różne formy, kolory i wzory, które zachęcają do tego, żeby bawić się ubraniami na różne sposoby. Jedna rzecz podbiła w tym roku serca nie tylko młodych dziewczyn – to crop topy! Absolutny hit, który zna już cały świat, a w te wakacje staje się także plażowym klasykiem. W dodatku crop top możesz zrobić samodzielnie w domu, inwestując w to nie kilkadziesiąt, a dosłownie kilka złotych. Ochronisz w ten sposób ekologię i zyskasz wymarzony strój. 

12.08.2022 08:03
#ŻółtaNaklejkaPLK może uratować życie! Kliknij i sprawdź, jak to działa
#ŻółtaNaklejkaPLK może uratować życie! Kliknij i sprawdź, jak to działa

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego po raz kolejny, wspólnie z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S. A uczestniczyli w akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczny Piątek”, prowadzonej w ramach kampanii społecznej pn. „Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko”. Podczas tych działań policjanci oraz pracownicy kolei propagowali zasady bezpiecznego zachowania na przejazdach drogowo-kolejowych. Funkcjonariusze rozmawiali z kierowcami, oraz wręczali ulotki dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przekraczania przejazdów kolejowych oraz korzystania z tzw. dzikich przejść.

10.08.2022 11:45    4
Potrzebujesz sprawdzonego auta na wakacyjny wyjazd? - Sprawdź wypożyczalnię samochodów osobowych i dostawczych HADM Gramatowski!
Potrzebujesz sprawdzonego auta na wakacyjny wyjazd? - Sprawdź wypożyczalnię samochodów osobowych i dostawczych HADM Gramatowski!

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i spędzania wielu godzin za kierownicą. Wtedy szczególnie oczekujemy, by nasze auto było niezawodne i wygodne podczas trasy. Co zrobić by ustrzec się od stresu spowodowanego awarią auta na wyjeździe?

01.08.2022 07:30
Wielka atrakcja w Zblewie! W poniedziałek (18 lipca) otwarto tu Muzeum PRL!
Wielka atrakcja w Zblewie! W poniedziałek (18 lipca) otwarto tu Muzeum PRL!

Dzięki niezwykłej pasji i pracowitości Pawła Peki - mieszkańca Zblewa, od kilku dni w Zblewie działa muzeum! I to jakie! Bogate w zbiory i unikatowe eksponaty. Jednym słowem - Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Zblewie. To druga wystawa stała Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim.

30.07.2022 08:33    4    3
POLICJANCI APELUJĄ: SZUKAJĄC GRZYBÓW, NIE ZGUB DROGI DO DOMU!
POLICJANCI APELUJĄ: SZUKAJĄC GRZYBÓW, NIE ZGUB DROGI DO DOMU!

Wakacje to doskonały okres dla osób lubiących korzystać z walorów tętniącej życiem przyrody. Jeziora, rzeki i las. Spacery, grzybobrania no i wakacyjna beztroska. Jak co roku, w tym okresie na terenie kociewskich lasów oraz Borów Tucholskich nie brakuje amatorów jagód i zbierania grzybów. Dla policjantów to szczególny okres, bo wraz z początkiem wakacji rośnie ryzyko zaginięć spacerowiczów i poszukiwaczy leśnych darów. Dlatego w związku z nadchodzącym sezonem, mundurowi apelują o rozwagę podczas wypraw do lasu.

29.07.2022 12:15    1
Rozmowa z miłośnikiem bushcraftu, czyli aktywnego wypoczynku na łonie natury...
Rozmowa z miłośnikiem bushcraftu, czyli aktywnego wypoczynku na łonie natury...

STAROGARD GD. Określenie bushcraft, powstało z połączenia dwóch angielskich słów: bush (gąszcz, dzicz, krzaki) oraz craft (rzemiosło, rękodzieło), co w dosłownym przetłumaczeniu na język polski daje nam określenie: rzemiosło dziczy. Ale co ono oznacza w praktyce? Na czym polega? Czy to bezpieczne? – Tematykę tę przybliżamy Państwu z Łukaszem Zasiewskim, miłośnikiem i praktykiem zagadkowego hobby, w rozmowie z redaktor Gazety Kociewskiej, Magdaleną Bendig.

28.07.2022 14:42    3    3
Policjanci i strażacy przypominają o bezpiecznym wypoczynku nad wodą
Policjanci i strażacy przypominają o bezpiecznym wypoczynku nad wodą

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, policjanci oraz strażacy z powiatu starogardzkiego dbają o bezpieczny wypoczynek nad wodą. Wspólne działania informacyjne funkcjonariuszy mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z braku rozwagi i pływania na niestrzeżonych kąpieliskach. Mundurowi przekazują przez megafony specjalnie przygotowany w tym celu komunikat dźwiękowy, za którego pośrednictwem apelują o odpowiedzialne zachowanie oraz zdrowy rozsądek dla wspólnego dobra i bezpieczeństwa.

27.07.2022 15:24    4
Tu rodzą się… Gwiazdki - Starogard Gd. zyskał nową atrakcję turystyczną
Tu rodzą się… Gwiazdki - Starogard Gd. zyskał nową atrakcję turystyczną

Ze Stolicy Kociewia pochodzi wielu odnoszących sukcesy w kraju i na świecie ludzi kultury, czy sportu. Wymienić można chociażby Kazimierza Deynę, Oktawię Nowacką, Pawła Papke, Remigiusza Grzelę, Dorotę Landowską, Anię Szarmach. Właśnie dlatego już od dawna Starogardowi Gdańskiemu przyświeca hasło „Tu rodzą się gwiazdy”. Od sierpnia 2021 r. miejską maskotką jest Gwiazdek – uśmiechnięta postać przypominająca gwiazdę, ubrana najczęściej w turkusową koszulkę polo. Teraz w Starogardzie pojawiły się wykonane na jej wzór mosiężne figurki. 21 lipca oficjalnie odsłonił je Prezydent Miasta Janusz Stankowiak. Towarzyszyły mu dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 5 im. Janusza Korczaka i Niepublicznego Przedszkola „Plastuś” oraz oczywiście sam Gwiazdek.

27.07.2022 13:45    13    5
XXI Mistrzostwa Świata w Kapele
XXI Mistrzostwa Świata w Kapele

Wójt gminy Osieczna i Gminna Biblioteka Publiczna w Osiecznej zapraszają na XXI Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele, które odbędą się 30 lipca na stadionie gminnym w Szlachcie. Tego dnia na mieszkańców czeka wiele atrakcji i fantastyczna zabawa.

25.07.2022 10:00
W tym roku uczestnicy będą mieli do pokonania 57 kilometrów. VIII Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy
W tym roku uczestnicy będą mieli do pokonania 57 kilometrów. VIII Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy

Już po raz ósmy Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przy współpracy z Powiatem Tczewskim, który dofinansował wydarzenie, Gminą Gniew oraz Miastem Kwidzyn organizuje Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 24 lipca.

22.07.2022 15:10    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama