niedziela, 25 września 2022 09:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Region

Bitwa Regionów w Stadzie Ogierów. Zwyciężyli KGW Wda, KGW Grabowo i KGW Modraki!
Bitwa Regionów w Stadzie Ogierów. Zwyciężyli KGW Wda, KGW Grabowo i KGW Modraki!

Ależ to była smakowita sobota! W pierwszą sobotę września w Starogardzie Gdańskim zorganizowano apetyczny piknik i konkurs kulinarny pn. "Bitwa Regionów i piknik z produktem polskim", w którym wzięło udział 19 KGW z naszego powiatu.

09.09.2022 08:40    1
Polacy pokochali piwa 0,0% - rynek wart jest ponad miliard zł
Polacy pokochali piwa 0,0% - rynek wart jest ponad miliard zł

Rewolucja 0,0% na rynku piwa trwa już pięć lat, notując rocznie kilkudziesięcioprocentowe wzrosty. Obecnie piwa zero stanowią 6,5 proc. wartości całego rynku piwa. Roczny wolumen to 12 proc. unijnej produkcji, co plasuje Polskę w czołówce producentów „zerówek”. Segment 0,0% napędzają zmiany stylu życia konsumentów, którzy chcą cieszyć się smakiem piwa bez rezygnacji z codziennych aktywności.

08.09.2022 12:12    2
Kariera i Marzenia są w Twoim zasięgu z Moim Stypendium!
Kariera i Marzenia są w Twoim zasięgu z Moim Stypendium!

Marzeniem ambitnej młodzieży jest nauka w dobrym, miejskim liceum, a potem wyjazd na prestiżowe studia za granicę. Marzenia zmotywowanych studentów to prowadzenie projektów naukowych i artystycznych oraz zdobywanie wysokich osiągnięć w karierze sportowej. Liczni absolwenci marzą o lepszym starcie na rynku pracy i podnoszeniu swoich kompetencji. Odpowiedzią na te marzenia są stypendia. Tak, stypendia!

08.09.2022 11:42
Reklama
Kociewie jest regionem uznawanym za Łagodną Krainę
Kociewie jest regionem uznawanym za Łagodną Krainę

Kociewie – region etnograficzno-kulturowy na Pomorzu Gdańskim, położony na zachodnim brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący wschodnią część Borów Tucholskich. W przybliżeniu Kociewie zajmuje obszar obecnych powiatów starogardzkiego, tczewskiego i północnej części świeckiego, zamieszkany przez ok. 350 tys. mieszkańców. Część mieszkańców regionu posługuje się gwarami kociewskimi.

07.09.2022 14:39
Medycy apelują: Rodzice, zaszczepcie swoje dzieci!
Medycy apelują: Rodzice, zaszczepcie swoje dzieci!

Od września nie tylko dzieci wracają do szkół. Rozpoczyna się również sezon szczepień przeciwko grypie 2022/2023. W związku z tym, przedstawiciele zawodów medycznych – pediatrzy, epidemiolodzy, pulmonolodzy, lekarze rodzinni oraz pielęgniarki i położne – wystosowali z ramienia Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG) rekomendacje zmian systemowych oraz apel do rodziców, aby zaszczepili swoje dzieci przeciwko grypie.

07.09.2022 09:12
Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski
Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski

W niedzielę, 4 września ponad 120 rowerzystów spotkało się na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie, aby wspólnie wziąć udział w 22. Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym zorganizowanym przez Powiat Tczewski oraz Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. W tym roku wydarzeniu patronowała myśl Roku Józefa Wybickiego – autora słów „Mazurka Dąbrowskiego”.

07.09.2022 08:10
Reklama
Muzyczna impreza pod tytułem „jazda” dla młodych i nie tylko
Muzyczna impreza pod tytułem „jazda” dla młodych i nie tylko

W piątek, 2 września młodzież i nie tylko bawiła się w Starogardzie Gdańskim na Wild Night Fest. Muzyka rozbrzmiewała do późnych godzin nocnych. Było dziko, energetycznie i radośnie. Gwiazdą wieczoru był holenderski raper Mr Polska, a organizatorem zabawy Stowarzyszenie Młodzi Wilcy.

06.09.2022 11:15
Wyzwania i trud to codzienność dla Straży Miejskiej
Wyzwania i trud to codzienność dla Straży Miejskiej

5 września w siedzibie Urzędu Miasta, z okazji niedawno obchodzonego święta Straży Miejskiej, Prezydent Miasta spotkał się ze strażnikami miejskimi. Podziękował im za dotychczasową pracę i życzył dalszych sukcesów w pracy i życiu osobistym. W roku 1997 dnia 29 sierpnia, Sejm uchwalił ustawę o strażach gminnych. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku, obchodzone jest Święto Straży Gminnych. W Starogardzie Gdańskim nad porządkiem w mieście czuwa 20 strażników.

06.09.2022 10:46    15
Proceder handlu ludźmi - nieetyczny, niemoralny i haniebny
Proceder handlu ludźmi - nieetyczny, niemoralny i haniebny

Handel ludźmi jest przestępstwem o globalnej skali i występuje w większości państw na świecie. Jego istotą jest zniewolenie osoby lub osób przy użyciu różnorodnych metod i środków w celu wykorzystania nawet za jej zgodą. Grupy przestępcze zajmujące się handlem ludźmi wykorzystują różne metody, aby zwerbować osoby szukające pracy. Kiedy oferta pracy może być oszustwem, jak unikać zagrożeń, jak przygotować się do wyjazdu i gdzie szukać pomocy?

02.09.2022 15:22
Reklama
Premium Distillers poszukuje pracowników. Doświadczenie nie jest wymagane!
Premium Distillers poszukuje pracowników. Doświadczenie nie jest wymagane!
01.09.2022 15:43    6
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama