czwartek, 6 października 2022 07:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Region

[FOTO] Dożynki powiatowe pełne atrakcji
[FOTO] Dożynki powiatowe pełne atrakcji

Od rana w niedzielę trwały Samorządowe Dożynki Powiatu Starogardzkiego, które tradycyjnie rozpoczęły się od barwnego korowodu i mszy św. pod przewodnictwem ks. Józefa Picka. Starostowie dożynek podczas nabożeństwa dziękczynnego przekazali chleb i prosili o dobre plony także za rok.

27.09.2022 11:34
27 września świętujemy 5-lecie Wojska Obrony Terytorialnej
27 września świętujemy 5-lecie Wojska Obrony Terytorialnej

27 września – Dzień Polskiego Państwa Podziemnego to od pięciu lat również święto Terytorialsów. W tym czasie powstało 18 Brygad Obrony Terytorialnej i Centrum Szkolenia WOT. Uruchomiona została również szkoła podoficerska SONDA i kurs kształcący kadry oficerskie - Agrykola. Terytorialsi wielokrotnie uczestniczyli w akacjach przeciwkryzysowych i pomocowych, od samego początku będąc „silnym ramieniem” i wsparciem dla lokalnych społeczności. W przeciągu pięciu lat zbudowano formację liczącą ponad 34 tys. żołnierzy-ochotników, którzy chcą służyć Polsce. W tym roku oficjalne uroczystości odbędą się 28 września w Zegrzu na terenie Dowództwa WOT.

23.09.2022 11:19
[PROGRAM] 83. rocznica mordu w Lesie Szpęgawskim
[PROGRAM] 83. rocznica mordu w Lesie Szpęgawskim

Starosta starogardzki, starosta tczewski, prezydent miasta Starogard, burmistrz miasta i gminy Pelplin, wójt gminy Starogard Gdański oraz proboszcz parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, ks. Janusz Lipski zapraszają do udziału w obchodach 83. rocznicy niemieckiej zbrodni w Lesie Szpęgawskim.

22.09.2022 10:23
Dzika Fauna, Flora i Naturalne Siedliska. Jak się troszczyć o przyrodę
Dzika Fauna, Flora i Naturalne Siedliska. Jak się troszczyć o przyrodę

Rozwój technologiczny i gospodarczy, a także postępująca urbanizacja powodują, że coraz trudniej o fragmenty przyrody nienaruszone przez działania człowieka – często niestety destrukcyjne. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk to dobra okazja, by przypomnieć o zasadach, których przestrzeganie pozwoli cieszyć się z uroków natury w przyszłości.

19.09.2022 08:15
ROZMOWA TYGODNIA. Z Jakubem Piechowiakiem o tajnikach zawodu leśniczego
ROZMOWA TYGODNIA. Z Jakubem Piechowiakiem o tajnikach zawodu leśniczego

WIRTY. W Arboretum Wirty, najstarszym w Polsce Leśnym Ogrodzie Dendrologicznym, położonym nad Jeziorem Borzechowskim, w gminie Zblewo, na terenie Nadleśnictwa Kaliska, bywaliśmy niejednokrotnie – zarówno prywatnie, jak i zawodowo… To właśnie tam poznaliśmy naszego rozmówcę, Pana Jakuba Piechowiaka, Leśniczego Arboretum Wirty, który bez dwóch zdań jest pasjonatem w swojej dziedzinie, człowiekiem o wielkim sercu do przyrody i ludzi, potrafiącym zaciekawić swoimi opowieściami, wiedzą i głosem każdego słuchacza, o czym przekonaliśmy się niejednokrotnie. W dzisiejszym wydaniu Gazety Kociewskiej, w rozmowie z Magdaleną Bendig, przybliży on Państwu specyfikę zawodu Leśniczego.

18.09.2022 17:39    1
Ćwiczenia 71.Batalionu Lekkiej Piechoty z Malborka. Żołnierze stacjonować będą na terenie Stada Ogierów
Ćwiczenia 71.Batalionu Lekkiej Piechoty z Malborka. Żołnierze stacjonować będą na terenie Stada Ogierów

W dniach od 17 do 30 września na terenie Miasta i Gminy Starogard Gdański oraz okolicznych Lasów Państwowych odbędą się ćwiczenia wojskowe w ramach szkolenia zintegrowanego 71. Batalionu Lekkiej Piechoty z Malborka.

16.09.2022 19:50    2
Otwarcie kanału żeglugi przez Mierzeję Wiślaną - ORGANIZACJA RUCHU
Otwarcie kanału żeglugi przez Mierzeję Wiślaną - ORGANIZACJA RUCHU

17 września br. odbędzie się uroczyste otwarcie Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Spodziewany jest większy ruch samochodowy i pieszy. Policjanci będą na miejscu dbali o bezpieczeństwo i w miarę możliwości będą udrożniać ruch.

16.09.2022 10:45    2
Co słychać w Bobowie? Przeprowadzka urzędu do nowych pomieszczeń
Co słychać w Bobowie? Przeprowadzka urzędu do nowych pomieszczeń

Zakończyły się prace przy rozbudowie budynku Urzędu Gminy. W piątek, 9 września, rozpoczęła się przeprowadzka do pomieszczeń w nowej części budynku.

16.09.2022 09:30    2    4
Powrót do szkoły - sposób na sklepiki i maszyny z napojami w szkolne
Powrót do szkoły - sposób na sklepiki i maszyny z napojami w szkolne

Wrzesień i październik są miesiącami, które kończą okres wakacyjny zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i studentów. Powrót do szkoły i na uczelnie wiąże się z natłokiem obowiązków i mniejszą ilością wolnego czasu, co sprzyja jedzeniu w biegu. Sytuacji nie poprawiają sklepiki szkolne i maszyny z napojami, w których zazwyczaj dostępne są wysoko przetworzone produkty z dużą ilością cukru. Drugie śniadanie w szkole czy na uczelni stanowi bardzo ważny element w diecie. Jak zadbać o zbilansowany jadłospis i zrobić pyszne ciasto w 30 minut? Podpowiada dietetyk kliniczna

16.09.2022 08:00
Ekologia w strategii i komunikacji marek. Biznes na nią stawia
Ekologia w strategii i komunikacji marek. Biznes na nią stawia

Aż 73 proc. Millenialsów i osób z Pokolenia Z jest zdania, że to ostatni moment na walkę ze zmianami klimatu – wynika z najnowszych danych Deloitte1. Co więcej, prawie co 5 z nich uważa, że firmy podejmują za mało działań ekologicznych. Aby przyciągnąć nowe talenty do przedsiębiorstwa, ograniczyć odpływ pracowników, a także zwiększyć sprzedaż, polskie i międzynarodowe firmy wdrażają strategie komunikacji, które uwzględniają aspekty ekologiczne. Te są odpowiedzią na oczekiwania klientów: marka ma być ekologiczna, działać w obszarach CSR i produkować zgodnie z poszanowaniem środowiska naturalnego.

15.09.2022 14:03
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama