poniedziałek, 29 kwietnia 2024 03:24

Mamy mistrzynię Polski w biegu na 5 km!

Tytuł Mistrzyni Polski w Biegu Ulicznym na 5 km dołącza do swojej kolekcji Dominika Nowakowska. Zawodniczka mieszkająca w Smętowie Granicznym zwyciężyła w imprezie rozegranej 2 czerwca w Warszawie.

Uzyskany wynik debiutującej na tym dystansie Nowakowskiej (15:50)  to drugi wynik w tym roku w Polsce i najlepszy rezultat w historii na Pomorzu ustanowiony przez kobietę.

- Nie spodziewałam się dzisiejszej wygranej - mówiła uradowana zwyciężczyni. - Karolina Jarzyńska (rywalizowała na tym samym dystansie) to przecież przyszła olimpijka. Podczas biegu, na samym początku, trzymałam się za Agą Ciołek i Karoliną. Do 4 km biegłam za Karoliną i potem mi uciekła. Na szczęście, mimo że było mocno pod wiatr, zdołałam się zebrać i wygrać.

Dominika po imponującym finiszu w bardzo efektownym stylu pokonała faworytkę imprezy, utytułowaną i doświadczoną biegaczkę. Dominika dwukrotnie w tym roku stawała na podium najważniejszych imprez w Polsce. W marcu wywalczyła srebrny medal Przełajowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy, a przed tygodniem stanęła na trzecim stopniu podium podczas I Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 10 km.