niedziela, 28 kwietnia 2024 23:23

Mistrz bez porażki. ALK - wiosna 2012

W miniony weekend amatorzy basketu rozegrali w hali sportowej im. Andrzeja Grubby ostatnie dwie kolejki Amatorskiej Ligi Koszykówki o Puchar Przechodni Prezesa SKS Sportowa Romana Olszewskiego. Pierwsze miejsce zespół SRKFiS Polpharma. Mistrzostwo zagwarantował sobie zwycięstwem w sobotniej kolejce.

Wysoka wygrana w niedzielę z Jejich (76:46) potwierdziła, że mistrz nie ma sobie równych i zakończył rozgrywki z kompletem punktów. Na finiszu trzy zespoły miały tę samą liczbę punktów. Małe punkty w dodatkowej tabelce dały drugie miejsce miejsce Rookies Podłoga Estegie, trzecie zajęła ekipa Szarańcze, natomiast zdobywcy Pucharu z poprzedniego sezonu Jeich ostatecznie uplasowali się na czwartej pozycji. Królem strzelców został zawodnik z Tczewa Piotr Samujło (TCZ), zdobywca 229 pkt., najlepszym snajperem z dystansu był Jarosław Drewa, który trafił w lidze 32 "trójki". W tegorocznej edycji ligi wzięły udział cztery nowe zespoły. W ramach rozgrywek rozegrano 45 spotkań zawodnicy zdobyli 5115 punków. Na uroczystym zakończeniu każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom. Były też nagrody rzeczowe i słodkości, czyli torty.

Wyniki 8. kolejki
sobota 19. maja: Jejich - Łowcy Jeleni 71:6, Californication - Wczesne Lata ’90 57:67, Jumbo Jumpmen - Szarańcze 52:82, SRKFiS Polpharma - Metrox 58:32, TCZ - Rookies Podłoga Estegie 51:45
Wyniki 9. kolejki
niedziela 20. maja: Rookies Podłoga Estegie - Wczesne Lata '90 20:0 (walkower), TCZ - Szarańcze 40:45, Californiacation - Metrox 65:53, Jumbo Jumpemn - Łowcy Jeleni 58:67,
Jejich - SRKFiS Polpharma 47:76