poniedziałek, 29 kwietnia 2024 16:30

Zainaugurowali sezon

W pierwszy weekend maja na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gd. miłośnicy przebijania rakietami piłki zainaugurowali sezon tenisa ziemnego w stolicy Kociewia.

Łącznie do zawodów przystąpiło 44 tenisistów. W najliczniej obsadzonej kategorii - młodzież - rywalizowały 22 osoby. W finale chłopców Szymon Tylkowski przegrał z Mateuszem Budnikiem, a trzecie miejsce wywalczył Maciej Kropidłowski. W kategorii kobiet wzięło udział sześć pań. Triumfowała Karolina Głowińska z Opalenia przed Sonią Tylicką. W turnieju mężczyzn rywalizowało 16 amatorów. Do półfinałów dotarli Tomasz Cejer, Konrad Brejski, Radosław Kołakowski i Wojciech Król. Zwycięzcą zawodów został Cejer, który w finale po zaciętym i długim boju pokonał Króla.