niedziela, 5 kwietnia 2026 19:21
Reklama

SENSACJA NA SESJI PO przejmie władzę w mieście?

Na dzisiejszej sesji doszło do niespodziewanej sytuacji. 4 radnych najprawodpodobniej wystąpiło z dotychczas funkcjonującej koalicji.
SENSACJA NA SESJI  PO przejmie władzę w mieście?

- Zauważyliśmy wszyscy, że zmiany do statutu zaproponowane przez władzę wykonawczą - prezydenta miasta są na tyle daleko idące, że mogą doprowadzić do zmarginalizowania rady miasta w porządku samorządowym - mówi radny miejski Ryszard Brzycki.

4 radnych z dotychczas funkcjonujacej koalicji (NS, PiS, KWW Edmunda Stachowicza) najprawdopodobniej z tego powodu miało z niej wystąpić.

 

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 

Zapraszamy do komentowania!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

22.05.2015 21:22
A tak rzeczywiście odwołali pania Bugaj z PiS.

22.05.2015 21:20
Nie przegnali nie przegnali ...... informacje dotrą inną drogą

22.05.2015 09:25
Przegnali wicemarszałka sejmiku województwa pomorskiego i nie dopuścili go do głosu podczas sesji bo jak się wyraził "inteligentny" radny Kotlewski "odwołanie przewodniczącej i wiceprzewodniczącego jest rzeczą ważniejszą" niż on. Dzieki tym fircykom z PO od 9 lat mamy cyrk w radzie miasta. Przypomnę tylko jak dwie kadencje temu odwoływali inną przewodniczącą rady, w ubiegłej kadencji nieudolnie odwoływali prezydenta oraz radnego Pieleckiego za nadużycia. A dzisiaj odwołują wraz z Pieleckim oskarżanym przez nich jeszcze rok temu o nieuczciwości nowe władze rady. A miasto przez nich jest na jednym z ostatnich miejsc pod względem rozwoju w naszym województwie. Ale jak nas mają traktować jak wyprasza się gościa - marszałka sejmiku.

22.05.2015 07:39
Komentarz zablokowany

22.05.2015 07:38
NS ======PIS

ja 21.05.2015 19:31
Komentarz zablokowany

21.05.2015 19:25
Kto ma środek na wszy bo wyskoczyły z moherowych beretów ?

21.05.2015 19:17
Komentarz zablokowany

21.05.2015 08:00
Są mądrzejsi to niech działają we większości w Radzie

20.05.2015 21:25
tak to jest panowie z NS odcinać się od swoich

20.05.2015 19:45
MOHERY BERETY WYCZESYWAĆ

20.05.2015 19:17
Komentarz zablokowany

20.05.2015 19:51
A Pisiory to potwory!

20.05.2015 19:03
rowerem to nie bedziesz parkingu potrzebowa

20.05.2015 18:55
POpłata za parking w szpitali POpłata za plac zabaw

20.05.2015 18:50
Jeszcze jej nie pogonili ????

Reklama
Reklama
Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Muzeum Ziemi Kociewskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach – twórczość malarska Moniki Osowskiej”, który odbędzie się w piątek, 10 kwietnia o godz. 17:00 w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim (ul. Rynek 1).Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć prace Moniki Anny Osowskiej, artystki urodzonej w Starogardzie Gdańskim, która obecnie mieszka w Mirycach w gminie Skórcz. Na co dzień pracuje w Kociewskim Centrum Zdrowia, gdzie zajmuje się dostarczaniem posiłków pacjentom, a swoją pasję do malarstwa rozwija od wielu lat.Artystka od lutego 2018 roku jest członkinią Grupy Twórczej „Kreska” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu. W 2025 roku dołączyła również do Stowarzyszenia Twórców „Feniks”.W twórczości Moniki Osowskiej dominują motywy przyrodnicze – artystka szczególnie ceni piękno natury, które często pojawia się w jej obrazach. Maluje również twarze kobiet i dziewczynek, anioły oraz obrazy o tematyce religijnej. Jej styl wyróżniają intensywne kolory, wyraźne linie oraz bogactwo detali.Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników sztuki do udziału w wydarzeniu i poznania twórczości lokalnej artystki.SEO (max 150 znaków):10 kwietnia w Ratuszu w Starogardzie Gdańskim odbędzie się wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach” – malarstwo Moniki Osowskiej. Start o 17:00.Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2026
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: LeoTreść komentarza: Brawo. Będzie nowy parking.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Trwa modernizacja chodnika w LubichowieAutor komentarza: OrtografistaTreść komentarza: Wiadomo jaki kaliber tych przestępców jest. Dajcie spokój o alimecisrzu mogli nie pisać . Alimenty powinny być po 300 zł na dziecko płacone z skarbu państwai dzięki temu wszyscy alimecisrze co siedzą by wyszło a koszt ich utrzymania jest napewno wyszy niż tych alimentów po 300 zł....Data dodania komentarza: 29.03.2026, 10:48Źródło komentarza: Skuteczne działania starogardzkich policjantów. Kolejni poszukiwani trafią za kraty.Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Witam. Ja w latach 80-tych jeździłem motorem się tam kapać. Było jezioro, które tworzyła zapora zbudowana dla potrzeb młyna. Po chyba dwudziestu latach widzę że nie ma już jeziora a zpora jest uszkodzona. Pytanie jak to się staloData dodania komentarza: 28.03.2026, 18:32Źródło komentarza: Jakie tajemnice skrywa maleńka osada w gminie Osiek? Autor komentarza: CzarodziejTreść komentarza: Ten artykuł jak i cała redakcja nie jest do końca kompetentna ,są na to nie do podważenia a gumenty 😎Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:03Źródło komentarza: Pijany motocyklista wpadł po wywrotceAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Jesteś chory psychicznie Człowieku.Te chelikoptery to nic Więcej jak zastraszania Polaków wojną .Żeby nikt nie mówił o prawdziwych problemach z którymi Polacy borykają się na Codzień.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 14:50Źródło komentarza: FOTO: Tajemnicze samoloty nad Starogardem Autor komentarza: Zabros...Treść komentarza: Witam.Dobrze że są pieniądze i cos robią ale by trza było pomyśleć o odcinku drogi ul.Chopina przy Specjalistycznym Ośrodku Wychowawczym.Droga się zapada urywają misy olejowe w samochodach a najgorsze to że wybija szambo i się przelewa na drogę.Na tą chwilę zaczyna znowu się zapadać pod wpływem nieszczelności rur położonych od szamba przez ulice .Co roku przyjeżdża ekipa zasypuje dół układa trelinkę i tylko tyle, zamiast wymienić rury.Data dodania komentarza: 21.03.2026, 07:34Źródło komentarza: Są pieniądze na remont pustostanów w mieście
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama