Przed pomnikiem i w kościele
Ksiądz bp dokonał aktu ponownego zawierzenia społeczności lokalnej patronowi miasta św. Wojciechowi. Przypomniał zebranym, że właśnie ten święty patronuje jednoczącej się Europie. Potem głos zabrał prezydent Edmund Stachowicz.
W kościele JE bp Śmigiel poświęcił i odsłonił tablicę upamiętniającą poprzedników ks. Janusza Lipskiego: proboszczów i administratorów wojciechowej parafii. Pierwszym z nich jest budowniczy kościoła, sługa Boży ks. prałat Henryk Szuman, męczennik II wojny światowej (trwa Jego proces beatyfikacyjny).
Potem, w koncelebrze księży proboszczów starogardzkich parafii, biskup odprawił Mszę Świętą w intencji Królewskiego Miasta i parafii. W modlitwie polecano także chorego JE biskupa diecezjalnego Jana Bernarda Szlagę.
Po mszy biskup wręczył Wandzie Ciurko i Markowi Frydrychowskiemu diecezjalny medal "Chwała zasługami pobrzmiewa".
W uroczystościach licznie udział wzięli wierni i księża dekanatu. Byli samorządowcy miasta, powiatu i gminy, przedstawiciele stowarzyszeń i związków, partii, organizacji i wiele pocztów sztandarowych. Jak zwykle nie zawiodła młodzież.
Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu "Gazety Kociewskiej",
która ukazuje się wraz z "Dziennikiem Pomorza"
na terenie pow. starogardzkiego

















![[AKTUALIZACJA] : Policjanci poszukują 15-letniej Oliwii. Jej życie może być zagrożone! [AKTUALIZACJA] : Policjanci poszukują 15-letniej Oliwii. Jej życie może być zagrożone!](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-aktualizacja-policjanci-poszukuja-15-letniej-oliwii-jej-zycie-moze-byc-zagrozone-1765590140.jpg)























![[FOTO] Pożar w areszcie i rozróby z udziałem agresywnych pseudokibiców - były to tylko ćwiczenia [FOTO] Pożar w areszcie i rozróby z udziałem agresywnych pseudokibiców - były to tylko ćwiczenia](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pozar-w-areszcie-i-rozroby-z-udzialem-agresywnych-pseudokibicow-byly-to-tylko-cwiczenia-1764881475.jpg)


![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)


![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze