środa, 15 maja 2024 11:34

Ważne 3 punkty KP Starogard w meczu wyjazdowym

Starogardzcy piłkarze odnieśli ważne zwycięstwo wyjazdowe z Murkamem Przodkowo. Po golach Kaszubowskiego z rzutu karnego oraz Skórczewskiego spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2 dla biało – zielono – białych. A mogło zakończyć się znacznie pokaźniejszym rezultatem, gdyby tylko podopieczni Jarosława Kotasa wykorzystali wszystkie stworzone sytuacje.

Sytuacja starogardzian jest w dalszym ciągu bardzo trudna. Z 13 punktami zajmują przedostatnie miejsce w IV lidze. Przed stadkiem może uratować ich tylko cud lub… ambitna i twarda gra taka jak z Murkamem, który choć wyżej notowany nie potrafił rozwinąć skrzydeł.
Przed meczem pomiędzy zespołami było 16 punktów różnicy. Miejsce w tabeli zupełnie nie przełożyło  się na przebieg spotkania. Pierwszych kilkanaście minut upłynęło  pod znakiem ciosów z jednej i drugiej strony. Z minuty na minutę było widać, że zawodnikom Przodkowa brakuje pomysłu na rozmontowanie obrony KP „S”. Jedynym zagrożeniem były nieźle bite stałe fragmenty gry. Z kolei taktyka długich prostopadłych podań zawodników Jarosława Kotasa sprawiała coraz więcej problemów obrońcom Murkama. W końcu po jednej z takich akcji na czystą pozycję wyszedł Mateusz Stanek. Chwilę po tym padł na murawę po ostrym starciu z bramkarzem przeciwników. Sędzia, pomimo protestów gospodarzy natychmiast wskazał „wapno”.  Sytuacja była kontrowersyjna. Jednak w 42 minucie Łukasz Kaszubowski zamienił rzut karny na bramkę. Na przerwę starogardzianie schodzili w znacznie lepszych nastrojach.
Niespodziewanie druga połowa przebiegała pod dyktando gości. Murkam ani razu poważnie nie zagroził bramce Gradowskiego. Do tego odkryty w obronie prowokował akcje po skrzydle. Dwukrotnie, mocnymi strzałami z ostrego kąta swojego szczęścia szukał Krzysztof Rzepa. W 75 minucie właśnie po takim strzale bramkarz wypuścił piłkę z rąk, którą z premedytacją umieścił w siatce rozpędzony Grzegorz Skórczewski. Było 0:2 i praktycznie KP „S” mógł wracać do domu. W końcówce starogardzianie mieli jeszcze co najmniej trzy sytuacje, które mogli przekuć na bramki. Zabrakło szczęścia i koncentracji.

Do końca sezonu pozostało 7 spotkań. Przed KP "S" najważniejsze potyczki. W najbliższą środę rozegrają derby z Wietcisą Skarszewy na własnym stadionie, a następnie zmierzą się z Lęborkiem oraz Czarnymi Czarne, które gonią w tabeli.

W dzisiejszym spotkaniu Wietcisa Skarszewy wygrała z Arką II Gdynia i ciągle liczy się w walce o awans. Do Polonii Gdańsk traci 5 punktów i zajmuje obecnie 4 miejsce w IV lidze.

Murkam Przodkowo – KP Starogard 0:2

Bramki: Kaszubowski (42 min. – karny), Skórczewski (75 min.)
Skład: Gradowski – Łosiński, Kaszubowski, Gołuński, Przybytek – Romanowski, Armatowski, Skórczewski, Rzepa – Stanek, Dubiela