poniedziałek, 6 kwietnia 2026 20:51
Reklama

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

Sprawdź co się dzieje w Twoim regionie!
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

Temat numeru:

Ostra reakcja prezydenta - Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Starogardu Gdańskiego poinformował, że wycofuje swoją rekomendację względem Wojciecha Pomina jako kandydata do zarządu Związku Gmin Wierzyca. Stanowcza reakcja włodarza ma być odpowiedzią na chaos, który powstał w związku ze zmianą przepisów w sprawie wywozu odpadów.

Poza tym:

Nowe funkcje Ewy Sommerfeld - Po uroczystym ślubowaniu Ewa Sommerfeld została radną Rady Powiatu Starogardzkiego. Razem z Krzysztofem Kamyszem radna należy do Stowarzyszenia Nasz Starogard. To jeszcze nie koniec nowych funkcji Ewy Sommerfeld, która została zastępcą prezesa ds. ekonomicznych w Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie”.

Urzędnik poszukiwany od zaraz! - Jesienne wybory samorządowe przyniosły w części gmin powiatu starogardzkiego zmiany włodarzy. Zmiany te często idą w parze ze zmianami na stanowiskach urzędniczych. Zobacz, gdzie jeszcze czekają wolne posady!

Portfele radnych pod lupą - Kontynuujemy nasz cykl, w którym przedstawiamy informacje zawarte w oświadczeniach majątkowych radnych miast i gmin powiatu. Tym razem pod lupę bierzemy Radę Gminy Smętowo Graniczne. Jak wyglądają dochody radnych? Pływają w luksusach czy może toną w długach? Sprawdźcie sami!

Spotkanie noworoczne samorządowców - Spotkanie noworoczne władz samorządowych odbywa się tradycyjnie w styczniu. Gospodarzami wydarzenia są radni Rady Miasta Starogardu Gd.  Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej SCK.

Trujemy sami siebie? - Ciemny dym unoszący się szczególnie nad skupiskami domków jednorodzinnych, niejednokrotnie gryzł w gardła starogardzian. Czy stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia?  O tym, jaka jest jakość powietrza można dowiedzieć się z corocznych raportów wykonywanych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Nowa pełnomocnik prezydenta - W poniedziałek rozstrzygnięto ostateczny etap konkursu na stanowisko pełnomocnika prezydenta ds. osób niepełnosprawnych, organizacji pozarządowych oraz do spraw dzieci i młodzieży. Funkcję tę sprawować będzie Sylwia Ossowska, znana między innymi ze Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych "All Art".

Pomysł wywołał burzę - Prezydent miasta wysunął pomysł połączenia dwóch instytucji kulturalnych w jedną, silną i prospołeczną jednostkę, którą zarządzać miała jedna osoba. Pomysł ten wywołał falę wzburzenia zarówno wśród pracowników objętych planem, czyli Muzeum Ziemi Kociewskiej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej, jak i sporej części mieszkańców Starogardu Gd.

Ile dzieciństwa w dzieciństwie? - Matki, ojcowie, babcie biją na alarm, aby nie zabierać dzieciom dzieciństwa. Czy problem faktycznie jest tak duży? Czy spełnianie własnych aspiracji kosztem swojej pociechy przyniesie dobre skutki? A może wszechstronne wykształcenie to w obecnych czasach wymóg, który uchroni  naszą latorośl przed czarną statystyką bezrobocia?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

gość 29.01.2015 10:28
Kociew3ska nie jest obiektywna. zawsze szuka sensacji.

28.01.2015 19:10
Dlaczegopacjenci ludzie chorzy ich rodziny muszą płacic zaparking szpitala nawet kilka razy dziennie ?? To jak opodatkowanie jak ukryta składka na rzecz służby zdrowia A ty baranie owco głupia płać

ZYTA 30.01.2015 14:06
dlaczego pacjenci UCK - cudownej akademii medycznej musza placic za parking? -> 8 zl za godzine!?- przy wizycie w poradni gdzie czeka sie jeszcze 3-4 godziny koszt calego dojazdu siega nawet do 100zl;z tego co sie orientuje w KCZ tyle nie zaplacisz; dla jasnosci - w KCZ nie tylko pacjenci placa za parking, ale pracownicy tez

31.01.2015 15:45
Tak Manix, tak... masz rację ;-) pracownicy też...

ja 28.01.2015 08:36
Nawet gazeta powinna się nazywać Nasza

Reklama
Reklama
Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Muzeum Ziemi Kociewskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach – twórczość malarska Moniki Osowskiej”, który odbędzie się w piątek, 10 kwietnia o godz. 17:00 w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim (ul. Rynek 1).Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć prace Moniki Anny Osowskiej, artystki urodzonej w Starogardzie Gdańskim, która obecnie mieszka w Mirycach w gminie Skórcz. Na co dzień pracuje w Kociewskim Centrum Zdrowia, gdzie zajmuje się dostarczaniem posiłków pacjentom, a swoją pasję do malarstwa rozwija od wielu lat.Artystka od lutego 2018 roku jest członkinią Grupy Twórczej „Kreska” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu. W 2025 roku dołączyła również do Stowarzyszenia Twórców „Feniks”.W twórczości Moniki Osowskiej dominują motywy przyrodnicze – artystka szczególnie ceni piękno natury, które często pojawia się w jej obrazach. Maluje również twarze kobiet i dziewczynek, anioły oraz obrazy o tematyce religijnej. Jej styl wyróżniają intensywne kolory, wyraźne linie oraz bogactwo detali.Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników sztuki do udziału w wydarzeniu i poznania twórczości lokalnej artystki.SEO (max 150 znaków):10 kwietnia w Ratuszu w Starogardzie Gdańskim odbędzie się wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach” – malarstwo Moniki Osowskiej. Start o 17:00.Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2026
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: LeoTreść komentarza: Brawo. Będzie nowy parking.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Trwa modernizacja chodnika w LubichowieAutor komentarza: OrtografistaTreść komentarza: Wiadomo jaki kaliber tych przestępców jest. Dajcie spokój o alimecisrzu mogli nie pisać . Alimenty powinny być po 300 zł na dziecko płacone z skarbu państwai dzięki temu wszyscy alimecisrze co siedzą by wyszło a koszt ich utrzymania jest napewno wyszy niż tych alimentów po 300 zł....Data dodania komentarza: 29.03.2026, 10:48Źródło komentarza: Skuteczne działania starogardzkich policjantów. Kolejni poszukiwani trafią za kraty.Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Witam. Ja w latach 80-tych jeździłem motorem się tam kapać. Było jezioro, które tworzyła zapora zbudowana dla potrzeb młyna. Po chyba dwudziestu latach widzę że nie ma już jeziora a zpora jest uszkodzona. Pytanie jak to się staloData dodania komentarza: 28.03.2026, 18:32Źródło komentarza: Jakie tajemnice skrywa maleńka osada w gminie Osiek? Autor komentarza: CzarodziejTreść komentarza: Ten artykuł jak i cała redakcja nie jest do końca kompetentna ,są na to nie do podważenia a gumenty 😎Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:03Źródło komentarza: Pijany motocyklista wpadł po wywrotceAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Jesteś chory psychicznie Człowieku.Te chelikoptery to nic Więcej jak zastraszania Polaków wojną .Żeby nikt nie mówił o prawdziwych problemach z którymi Polacy borykają się na Codzień.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 14:50Źródło komentarza: FOTO: Tajemnicze samoloty nad Starogardem Autor komentarza: Zabros...Treść komentarza: Witam.Dobrze że są pieniądze i cos robią ale by trza było pomyśleć o odcinku drogi ul.Chopina przy Specjalistycznym Ośrodku Wychowawczym.Droga się zapada urywają misy olejowe w samochodach a najgorsze to że wybija szambo i się przelewa na drogę.Na tą chwilę zaczyna znowu się zapadać pod wpływem nieszczelności rur położonych od szamba przez ulice .Co roku przyjeżdża ekipa zasypuje dół układa trelinkę i tylko tyle, zamiast wymienić rury.Data dodania komentarza: 21.03.2026, 07:34Źródło komentarza: Są pieniądze na remont pustostanów w mieście
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama