Dzień Otwarty na grodzisku pokazał jak duże zainteresowanie towarzyszy przedsięwzięciu.
- Byliśmy bardzo zaskoczeni frekwencją, spodziewaliśmy się 20 – 50 osób, a przyszło ok. 200 – mówi dyrektor SIK Przemysław Rey. – Zebraliśmy wiele pozytywnych komentarzy. Oby tak dalej.
Grodzisko nie jest jeszcze dostępne dla wszystkich. Trwa oczekiwanie na dokumentację zezwalającą na pełną działalność. Dzień Otwarty był swojego rodzaju zachętą i promocją miejsca wśród lokalnej społeczności.
- Na kwiecień mamy kilka potwierdzeń ze szkół, które odwiedzą grodzisko w ramach „żywych lekcji historii”. Mamy nadzieję, że w maju, po spełnieniu wszelkich formalności będziemy mogli je udostępnić dla wszystkich zainteresowanych – mówi Przemysław Rey.
1 kwietnia nie był wyłącznie otwarciem bram. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Można było sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku czy kuszy, a także przyjrzeć się jak robią to specjaliści z grup odtworzeniowych m.in. Starogardzkiego Bractwa Rycerskiego. Dzień Otwarty uświetniły pokazy walk oraz wystrzały z armaty.
Prawdopodobnie już 21 kwietnia w Owidzu będzie można podejrzeć manewry Chorągwi Św. Jerzego, które odbędą się przy okazji zjazdu dowódców bitwy pod Grunwaldem. Zjazd choć zamknięty dla publiczności jest elementem promocji grodziska w kraju.
Reklama
Dzień Otwarty na grodzisku, zainteresowanie przerosło oczekiwania
Mieszkańcy Owidza jako pierwsi mogli na własne oczy zobaczyć efekt prac rekonstrukcji średniowiecznego grodziska. 1 kwietnia zorganizowano dla nich Dzień Otwarty. W kwietniu owidzkie wzgórze odwiedzi młodzież szkolna w ramach żywych lekcji historii. Najprawdopodobniej od maja wstęp będą mieli wszyscy chętni.
- 05.04.2012 15:30 (aktualizacja 14.08.2023 22:31)

Reklama
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze