Po pierwszej kwarcie kibice gospodarzy byli spokojni o wynik meczu. Czarni grali dobrze, a Polpharma nie była zespołem, który stanowiłby zagrożenie dla ekipy Mariusa Linartasa. Świetnie funkcjonował szybki atak gospodarzy, dzięki czemu pierwszą "ćwiartkę" meczu wygrali wysoko 23:13. Polpharma odrodziła sie w drugiej kwarcie. Farmaceuci w obronie byli zdeterminowani i dobrze zorganizowani, a w ataku cieżar zdobywania punktów i to z wielkim powodzeniem wziął na siebie Ben McCauley. Amerykański center tylko w drugiej kwarcie zdobył 20 punktów, Polpharma wygrała tę część spotkania aż 31:18 i schodziła na przerwę prowadząc 44:41. W kolejnych odsłonach mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący. Polpharma miała przewagę jeszcze w trzeciej kwarcie 52:45, ale gospodarze zdołali odrobić straty i w ostatniej części objąć prowadzenie 72:70. Na trzy minuty przed końcem to goście przeprowadzili przełomowe akcje. W końcówce przy czteropunktowym prowadzeniu zespołu Mindaugasa Budzinauskasa goście zdecydowali się faulować i początkowo pozwalało to na odrabianie strat. Jednak w efekcie korzyści nie przyniosło, bo w ostatnich sekundach zawodnik czarnych Robert Tomaszek spudłował dwa osobiste, a Aleksander Lichodzijewski przeciwnie - dwa razy zapunktował dla swojego zespołu i Polpharma wywiozła ze Słupska cenne zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem spotkania był McCauley, który zdobył aż 34 punkty, ale też niesamowicie walczył - zbierał, miał przechwyty i asysty. Świetnie zaprezentowali sie wreszcie w defensywie także inni gracze Polpharmy, w tym Kacper Radwański, który nie zdobył punktu, ale jego gra była zaskakująco dobra.
Na pomeczowej konferencji trener Budzinauskas nie ukrywał, ze był bardzo zadowolony nie tylko z wyniku, ale też z gry swojego zespołu tak w obronie, jak i w ataku.
Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gd. 81:85 (23:13, 18:31, 22:20, 18:21)
Energa Czarni: Dabkus 18, Dutkiewicz 14, Knutson 11, Brandwein 11, Gadri-Nicholson 10, Nowakowski 6, Tomaszek 6, Trice 4, Kostrzewski 1.
Polpharma: McCauley 34, Carter 13, Lichodzijewski 11, Majewski 11, Białek 7, Mirković 4, Sarzało 4, Nowakowski 1, Radwański 0, Szymkiewicz 0.























![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze