niedziela, 19 maja 2024 23:29

Ważne zwycięstwa - Sokół nad Relaksem, KP lepszy od Gromu

PIŁKA NOŻNA. To był udany weekend zespołów z powiatu starogardzkiego. Nieoczekiwane zwycięstwo po dobrym meczu odniósł KP Starogard, po raz piąty z rzędu, a dziewiąty w sezonie wygrał Sokół Zblewo.

Lider V ligi - Sokół - podejmował w Zblewie zespół z dolnej części tabeli Relax Ryjewo. W pierwszej połowie faworyt sobie radził zgodnie z planem. Zespół Macieja Kubika osiągnął przewagę i stwarzał sporo strzeleckich sytuacji.

Nagana dla Sokoła
W 19. min Kryspin Karnat świetnie wymanewrował kilku obrońców Relaksu i strzłem w długi róg bramki dał prowadzenie Sokołowi. Kilkanaście minut później po wyrzucie z autu Sylweriusza Birny unikiem zmylił bramkarza Bartłomiej Trzoska i piłka znalazła się w siatce. Do przerwy 2:0. Poczatek drugiej połowy także należał do gospodarzy. Po dwójkowej akcji Karnat - Władysław Nawrocki ten ostatni podwyższył na 3:0. W 54. minucie po precyzyjnym strzale zza pola karnego Mateusza Szopińskiego zblewianie prowadzili już 4:0. Wydawało się, że będzie to mecz bez historii, jednak w 60. min. goście strzelili pierwsza bramkę, po czym przeszli do ataku. W 70. min Szopiński ujrzał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić plac gry. Relax zwietrzył szansę. Ambicja gości została nagrodzona jeszcze dwoma golami, ale Sokół nie pozwolił rywalom na wyrównanie.
- Moim piłkarzom należą się słowa nagany, zbyt szybko uwierzyli, że mecz jest wygrany - powiedział po spotkaniu trener Maciej Kubik. -  W końcowych 20 minutach zabrakło konsekwencji w grze oraz boiskowego cwaniactwa. Na szczęście wygraliśmy - zakończył trener Sokoła

Świetny mecz
KP Starogard wciąż ma kłopoty kadrowe, ale od kilku spotkań drużyna Jarosława Kotasa gra coraz lepiej. W minioną sobotę pokonała jednego z faworytów do awansu - Grom Nowy Staw, drużynę, w której gra pięciu zawodników z doświadczeniem trzecioligowym (niedawnych piłkarzy Gryfa Tczew). Spotkanie było zacięte i stało na dobrym, w zasadzie czwartoligowym poziomie. Obie drużyny były ustawione ofensywnie, więc nie brakowało ciekawych akcji i sytuacji podbramkowych. jedynego, jak sie okazało zwycięskiego gola zdobył w 24. minucie Kacper Siora, który zwieńczył strzałem z 12 metrów w okienko składną akcję swoich kolegów Krzysztofa Rzepy i Grzegorza Skórczewskiego.
- W tym szybkim meczu powinno paść znacznie więcej goli - mówił trener Kotas. - Gospodarze mieli swoje szanse na wyrównanie, ale my jeszcze więcej okazji na podwyższenie rezultatu. To był najlepszy mecz mojego zespołu w tym sezonie. Stanęli na wysokości zadania, chociaż, Mateusz Dubiela czy jeszcze inni zawodnicy powinni być skuteczniejsi - dodał szkoleniowiec KPS.