niedziela, 19 maja 2024 14:49

Zwycięstwo nad Rosą - Polpharma lepsza od beniaminka

KOSZYKÓWKA. W niedzielę pierwszy mecz przed własną publicznością w tym sezonie rozegrała Polpharma. Drużyna ze Starogardu Gd., nie bez trudu, ale wygrała z beniaminkiem Rosą Radom 87:80.

Po pierwszej kwarcie wydawało się, że mecz ułoży sie po myśli gospodarzy i będzie to gładkie zwycięstwo. Polpharma nieźle grała w obronie, ma w ataku skutecznie i ze swobodą radził sobie Jawan Carter. Trafił trzy trójki i wykorzystywał swoje szanse z linii rzutów osobistych (15 oczek tylko w pierwszej kwarcie). Wspierali go także gracze podkoszowi Ben McCauley i Zbigniew Białek. Framaceuci szybko zbudowali wysoką przewagę, prowadzili nawet 24:10. Ostatecznie ta ćwiartka meczu zakończyła się wynikiem 26:14. Druga kwarta miała zupełnie inny przebieg. Polpharma zatraciła skuteczność, a goście wyraźnie sie rozkręcili. Dzięki Nikoli Vasojevićowi, Hubertowi Radke i celnym trafieniom trzypunktowym Artura Donigiewicza Rosa nie tylko odrobiła stratę, ale zeszła na przerwę prowadząc jednym punktem 44:43. W trzeciej kwarcie była wyrównana walka. Goście wypracowali kilkupunktową przewagę, a zespół trenera Wojciecha Kamińskiego starał się odrabiać straty.
Rozstrzygający okazał sie początek czwartej kwarty. Dwie trójki Łukasza Majewskiego i jedna Białka dały gospodarzom ośmiopunktowe prowadzenie. Ta przewaga wystarczyła do zwycięstwa. Goście zdołali raz zbliżyć się na dystans 4 punktów, ale ostatecznie kociewskie diabły nie pozwoliły rywalom na odrobienie strat. Najlepszym strzelcem Polpharmy był Jawan Carter, który zdobył 26 punktów. Znakomity mecz rozegrał też Białek, którego dorobek to 21 punktów i 7 zbiórek, na dobrym poziomie grał też McCauley - 20 punktów i 9 zbiórek.

Mecz Polpharmy
Polpharma - Rosa Radom 87:80 (26:14, 17:30, 16:15, 28:21)

Polpharma: Jawan Carter 26, Zbigniew Białek 21, Ben McCauley 20, Łukasz Majewski 9, Uros Mirkovic 6, Marcin Nowakowski 3, Daniel Szymkiewicz 2, Kacper Radwański 0, Bartosz Sarzało 0.
Rosa: Hubert Radke 16, Nikola Vasojevic 15, J.J. Montgomery 13, Slavisa Bogavac 11, Piotr Kardaś 10, Artur Donigiewicz 9, Slaven Cupkovic 6, Jakub Zalewski 0, Marcel Wilczek 0, Michał Nikiel 0, Paweł Bogdanowicz 0.

3. kolejka - 13-14. października
Kotwica Kołobrzeg - Asseco Prokom Gdynia, Rosa Radom - Energa Czarni Słupsk, AZS Koszalin - Trefl Sopot, PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek, Start Gdynia - Polpharma Starogard Gd. (sobota, 18.00), Stelmet Zielona Góra - Jezioro Tarnobrzeg.