piątek, 5 grudnia 2025 10:36
Reklama

Niepowtarzalne ślubowanie

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im Józefa Wybickiego w Bolesławowie składali wczoraj (20 września), w Będominie, ślubowanie na sztandar szkoły.
Niepowtarzalne ślubowanie

101 uczniów
Przed dworkiem należącym do rodziny Wybickich (dziś Muzeum Hymnu Narodowego) ślubowało 101 uczniów klas pierwszych techników: rolniczego, agrobiznesu, weterynarii, architektury krajobrazu, i hodowli koni.
Gościem młodzieży była kustosz Aniela Wawrzyk.
- W tym roku szkolnym edukujemy w pięciu specjalnościach. To ważne dla uczniów w perspektywie ich właściwego funkcjonowania w rolnictwie, w kontekście dopłat unijnych i gospodarowania ziemią - mówił dyrektor szkoły Alfred Porte'e. - Mamy w szkole wszystko co niezbędne do edukacji, zdobywania kwalifikacji, a potem zdawania egzaminów potwierdzających te klasyfikacje. Wszystko na miejscu. Życzę, żebyście wszyscy zdobyli zawody, w których zaczęliście się uczyć a potem, w ósmym semestrze, zadali egzamin maturalny.

 

Przyjazna szkoła
Kustosz Aniela Wawrzyk gratulowała młodzieży wyboru szkoły, bardzo przyjaznej uczniom.
- Mam nadzieję, że spotkacie w waszej szkole nauczycieli, którzy wyzwolą w was pokłady umiejętności, że będziecie ludźmi wrażliwymi na los naszych braci mniejszych, zwierząt. Te szkolne lata, to najwspanialsze lata waszej młodości – pokreśliła pani kustosz. - Dziś wchodzicie w skład społeczności tej pięknej szkoły, tak zasłużonej dla regionu. Liczę, że nigdy nie przeniesiecie jej ujmy, a szkoła będzie z was dumna.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mlisewski590@gmailTreść komentarza: Dzie można odebrać jedzenie Bo ja nie mam nic do jedzenia Proszę odpisaćData dodania komentarza: 1.12.2025, 10:19Źródło komentarza: Nowe lodówki społeczne w Starogardzie! Gdzie się znajdują i co można do nich wkładać?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Czy w autobusie szkolnym są pasy bezpieczeństwa?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 12:57Źródło komentarza: Groźne zdarzenie drogowe. Autobus szkolny w rowie. Dzieci bez pomocy medycznej na miejscu stłuczki?!Autor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: wszesniej czy pozniej wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. takie historie sklaniaja do refleksij i sprawdzania swoich praw na czas, naprzyklad za pomoca materialow na stronie https://consultant.net.pl/, a nie wtedy, gdy jest juz za poznoData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:46Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: Czytając ten artykuł, po raz kolejny przekonałem się, że nie można ignorować prawa bez ponoszenia konsekwencji. Wcześniej czy później wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Takie historie skłaniają do refleksji i sprawdzania swoich praw na czas, na przykład za pomocą materiałów na stronie Consultant.net.pl, a nie wtedy, gdy jest już za późno.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 15:40Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: SutenerTreść komentarza: Nie przesadzacie z tą pisowską narracją ? kolejny ściekData dodania komentarza: 24.11.2025, 13:26Źródło komentarza: FELIETON: Czołem, Panie Prezydencie!Autor komentarza: Klemens W.Treść komentarza: Patrząc po ilosci rozbudowań jednorodzinnych Derdowskiego powinna byc połączona zarówno z Gdańska jak i z Skarszewską rondami. I przez całą jej długość podzielona wysepkami z przejściami dla pieszych.Data dodania komentarza: 23.11.2025, 00:21Źródło komentarza: Potrącenie pieszego na ulicy Derdowskiego. Poszkodowany trafił do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama