Wysokość odpłatności za szkolne obiady musi być zaakceptowana przez Radę Miasta w formie stosownej uchwały. Projekt takiej uchwały przedłożono na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Skórczu. Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty i wprowadzeniem zapisów art. 67a, organ prowadzący szkołę winien ustalić zasady korzystania i odpłatności za posiłki w stołówce szkolnej. Uchwała zakłada odpłatność za każdy wydany posiłek, z których część jest finansowana ze środków pomocy społecznej, pomoc państwa w zakresie dożywiania.
- W bieżącym roku szkolnym średnia wartość jednego wydanego posiłku obiadowego dla uczniów w szkole, obejmująca wyłącznie koszty produktów została skalkulowana na poziomie 2 zł. Wartość kosztów przygotowania i kosztów produktów została skalkulowana na poziomie 4 zł - informował na sesji zastępca burmistrza, Tadeusz Mółka. - Z posiłków w stołówce szkolnej korzystają uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły prowadzącej stołówkę. Czas pracy stołówki szkolnej określa dyrektor szkoły, uwzględniając potrzeby racjonalnego żywienia uczniów, warunkującego prawidłowy ich rozwój, dobre samopoczucie i zdolność do nauki. Opłata wnoszona przez ucznia za posiłek równa jest wysokości kosztów surowca użytego do jego przygotowania i wynosi 2,00 złote. Pozostałe osoby korzystające z posiłków w stołówce szkolnej pokrywają dodatkowo koszty przygotowania. Cena za ich posiłek wynosi 4,00 złote. Warunkiem korzystania z posiłków w stołówce szkolnej, jest złożenie pisemnego podania przez zainteresowane osoby do dyrektora szkoły oraz uzyskanie jego zgody. Opłatę za posiłki w stołówce szkolnej wnosi się w okresach miesięcznych z góry do 25. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym następuje korzystanie z posiłków. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą dyrektora szkoły, opłatę za posiłki w stołówce szkolnej wnosi się w innym terminie, z wyprzedzeniem trzech dni w stosunku do dnia, w którym nastąpi korzystanie z posiłków. Do pobierania wpłat za posiłki wyznaczony jest inkasent, który przyjęte wpłaty odprowadza nie później niż w ostatnim dniu miesiąca na rachunek bankowy Zespołu Szkół Publicznych w Skórczu. Inkasenta wyznacza i określa zasady jego funkcjonowania w zarządzeniu wewnętrznym dyrektor szkoły. Rozliczenie za korzystanie z posiłków w stołówce szkolnej sporządzane jest na koniec każdego miesiąca. W przypadku nieskorzystania z opłaconych posiłków powstała nadpłata może być, na wniosek korzystającego zaliczona na poczet opłaty za miesiąc następny, pod warunkiem zgłoszenia rezygnacji z posiłku z wyprzedzeniem co najmniej jednego dnia. Zwrotowi podlega opłata wniesiona za posiłek w przypadku całkowitego zaprzestania korzystania ze stołówki szkolnej. Rodzice ucznia, albo uczeń mogą być całkowicie lub częściowo zwolnieni z opłat za obiady w kilku przypadkach a przede wszystkim w szczególnie trudnej sytuacji materialnej rodziny czy w szczególnie uzasadnionych przypadków losowych. Oczywiście podanie o zwolnienie z opłat winno zostać złożone do dyrektora szkoły w formie pisemnej ze stosownym uzasadnieniem.
Radni z uwagą wysłuchawszy uzasadnienia zastępcy burmistrza uchwalili proponowaną zmianę opłat za obiady wydawane w stołówce szkolnej w Skórczu.
Reklama
Obiad za 2 złote z góry
KOCIEWIE. W stołówce szkolnej funkcjonującej w Zespole Szkół Publicznych w Skórczu można zjeść tanie i dobre obiady. Od 1 maja br. obiad będzie kosztował ucznia tylko 2 zł a pozostałe osoby zapłacą za obiad dwa razy więcej czyli 4 zł.
- (sas)
- 28.03.2008 00:04 (aktualizacja 28.07.2023 16:57)
Data dodania:
28.03.2008 00:04
POLECANE
Przejdź do kategorii
Aktualności Na sygnale Region Kryminalne Gospodarka Rolnictwo Sport Turystyka Ekologia Edukacja Kultura Kociewski Lajt Historia Polityka Kościół Zdrowie Felieton Ogłoszenia #PomagaMY Video PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE Super Pupil ZOBACZ! POLECANE Ważne w kalendarzu Dobre rady Odeszli od Nas
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Y€b@ć upa i bandere
Treść komentarza: Wszyscy ukradlińcy do siebie
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 12:43
Źródło komentarza: FELIETON: Koniec ukraińskiego snu
Autor komentarza: Koko
Treść komentarza: Policja LPR i technik ale Karetki to co już nie warto wymienić??? Gdyby nie ratownicy z ZRM w Skarszewch ta dziewczyna by nie żyła , szybka reakcja , podjęte decyzje o przysłaniu LPR to ich zasługa więc te informacje to są beznadziejne
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:17
Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Autor komentarza: tutam
Treść komentarza: Mogę spytać po co macie kącik "Napisz do nas", skoro to nie działa? Tak się boicie spamu, że zablokowaliście?
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:07
Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Trwa policyjna obława. 75-latek leżał w kałuży krwi. Mundurowi poszukują Mateusza G.
Autor komentarza: kto ma wiedzieć ten wie
Treść komentarza: Każdy mężczyzna ma na sobie kask, tylko nie każdy regularnie ściąga z niego pokrowiec
Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:59
Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Autor komentarza: em
Treść komentarza: nie miałam nic przeciwko tej fladze, dopóki nie przeczytałam "Wniosek o usunięcie flagi ma związek z niedawną decyzją prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych „Północ” Sił Operacji Specjalnych Ukrainy honorowe imię „Bohaterów UPA”. (...) Ukraińska Powstańcza Armia odpowiadała za antypolskie działania na Wołyniu" - i serio ukraińskie flagi jeszcze u nas wiszą po tym ????
Data dodania komentarza: 10.06.2026, 08:16
Źródło komentarza: Czy ukraińska flaga zniknie sprzed Starostwa? Domagają się tego mieszkańcy oraz radny
Autor komentarza: KATARZYNA
Treść komentarza: SZUKAMY gruntów do wydzierżawienia !!!
Kl. IV, V, VI min. 10 ha w jednym obrębie ewiden.
200 000 zł za turbinę/wiatrak – Czynsz roczny
60 000 zł za ha - Czynsz roczny dla magazynu energii
20 000 zł za ha – Czynsz roczny dla farmy PV
Telefon: 697 863 971
Email: [email protected]
Data dodania komentarza: 8.06.2026, 14:20
Źródło komentarza: Będzie obwodnica - rolnicy czekają na wycenę swoich gruntów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze