Z tyłu osiedla Nad Jarem, w sąsiedztwie domu wiceprezydenta Starogardu Gdańskiego Eugeniusza Żaka, w pradolinie rzeki Wierzycy istnieje nielegalne wysypisko odpadów. Może jest to na zasadzie "prawa trzech papierków". Jak widzimy papierek na podłodze, to najczęściej go podnosimy i wyrzucamy w odpowiednim miejscu. Przy dwóch - zastanawiamy się, a jak widzimy kolejne - dorzucamy następny. Otóż teren ten, chociaż urokliwy, nie ma szczęścia. Najpierw była kopalnia żwiru, po której pozostały niezabezpieczone i nieumocnione skarpy. Na szczęście nie doszło (jeszcze) do wypadku, bo latem bawią się tam dzieci. Po każdym większym deszczu skarpa obsuwa się wraz z niegdysiejszym pięknym drzewostanem. Po pięknych dębach rosnących na skraju skarpy nie ma już śladu, a teraz przyszedł czas na kolejne drzewa. Na dodatek żwir był wydobywany poniżej lustra wody niedaleko płynącej rzeki - powstał urokliwy stawek, do którego od czasu do czasu dopływały ścieki z leżącego wyżej osiedla Nad Jarem. Aż wreszcie stawek jest regularnie zasypywany odpadami. Nic dziwnego - wywóz śmieci na składowisko odpadów w Linowcu kosztuje, a do wspomnianego stawu dojazd jest bardzo prosty. Kiedyś w mediach poruszano ten temat, ale do dzisiaj droga dojazdowa stoi otworem. A wystarczyłoby wkopać kilka słupków (koniecznie ze względu na złomiarzy - betonowych) i problem zniknie.
Tyle się mówi i pisze o ochronie przyrody, a tu na naszych oczach znika urokliwy zakątek naszego miasta.
Nazwisko autora tekstu i zdjęć do wiadomości redakcji portalpomorza.pl
Reklama
Nielegalne wysypisko pod okiem wiceprezydenta
KOCIEWIE. W sąsiedztwie domu wiceprezydenta Starogardu Gd. powstało nielegalne wysypisko. Zdegradowana pradolina rzeki Wierzycy. Wywożenie śmieci ostatnio w Starogardzie Gd. podrożało ludzie wyrzucają je nad rzeką. Skandal!
- (.) portalpomorza.pl
- 07.02.2008 00:17 (aktualizacja 28.07.2023 11:46)

Data dodania:
07.02.2008 00:17
POLECANE
Przejdź do kategorii
Aktualności Na sygnale Region Kryminalne Gospodarka Rolnictwo Sport Turystyka Ekologia Edukacja Kultura Kociewski Lajt Historia Polityka Kościół Zdrowie Felieton Ogłoszenia #PomagaMY Video PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE Super Pupil ZOBACZ! POLECANE Ważne w kalendarzu Dobre rady Odeszli od Nas
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Y€b@ć upa i bandere
Treść komentarza: Wszyscy ukradlińcy do siebie
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 12:43
Źródło komentarza: FELIETON: Koniec ukraińskiego snu
Autor komentarza: Koko
Treść komentarza: Policja LPR i technik ale Karetki to co już nie warto wymienić??? Gdyby nie ratownicy z ZRM w Skarszewch ta dziewczyna by nie żyła , szybka reakcja , podjęte decyzje o przysłaniu LPR to ich zasługa więc te informacje to są beznadziejne
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:17
Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Autor komentarza: tutam
Treść komentarza: Mogę spytać po co macie kącik "Napisz do nas", skoro to nie działa? Tak się boicie spamu, że zablokowaliście?
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:07
Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Trwa policyjna obława. 75-latek leżał w kałuży krwi. Mundurowi poszukują Mateusza G.
Autor komentarza: kto ma wiedzieć ten wie
Treść komentarza: Każdy mężczyzna ma na sobie kask, tylko nie każdy regularnie ściąga z niego pokrowiec
Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:59
Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Autor komentarza: em
Treść komentarza: nie miałam nic przeciwko tej fladze, dopóki nie przeczytałam "Wniosek o usunięcie flagi ma związek z niedawną decyzją prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych „Północ” Sił Operacji Specjalnych Ukrainy honorowe imię „Bohaterów UPA”. (...) Ukraińska Powstańcza Armia odpowiadała za antypolskie działania na Wołyniu" - i serio ukraińskie flagi jeszcze u nas wiszą po tym ????
Data dodania komentarza: 10.06.2026, 08:16
Źródło komentarza: Czy ukraińska flaga zniknie sprzed Starostwa? Domagają się tego mieszkańcy oraz radny
Autor komentarza: KATARZYNA
Treść komentarza: SZUKAMY gruntów do wydzierżawienia !!!
Kl. IV, V, VI min. 10 ha w jednym obrębie ewiden.
200 000 zł za turbinę/wiatrak – Czynsz roczny
60 000 zł za ha - Czynsz roczny dla magazynu energii
20 000 zł za ha – Czynsz roczny dla farmy PV
Telefon: 697 863 971
Email: [email protected]
Data dodania komentarza: 8.06.2026, 14:20
Źródło komentarza: Będzie obwodnica - rolnicy czekają na wycenę swoich gruntów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze