Raczej NIE
- Czekam na autobus już chyba z 10 minut - mówi Leszek z Dąbrówki. - Tu czeka teraz chyba z 15 osób i wszyscy są w bardzo podeszłym wieku. Jeżeli mają ponad 70 lat, nie płacą za bilety. Dla nich podwyżka nie ma znaczenia. Mnie też ta podwyżka tak bardzo nie dotknie. Rzadko przyjeżdżam do miasta. Teraz za dwa kursy płacę 3,20 zł, a po podwyżce będę musiał zapłacić 4 zł. Jakoś to przeżyję. Jeżeli nie pojadę autobusem po podwyżce, to więcej zaoszczędzę. Lecz ktoś za te podwyżki biletów musi przecież zapłacić. Jak będą droższe bilety, to ludzie będą mniej jeździć i MZK mniej zarobi. Pewnie miasto wtedy dołoży do MZK żeby nie zbankrutowało. Tak być nie powinno. Zamiast podwyższać ceny biletów mogłoby MZK lepiej zarabiać na innych sprawach. Na reklamach, na wynajmowaniu autobusów albo jeszcze na czymkolwiek. Teraz wszyscy wyciągają ręce do nas, do najbiedniejszych. Tak jest najłatwiej. Wszystko drożeje. Energia, woda podatki. Mamy za to wszystko płacić, z czego? Pensji nie podnoszą, bo nie strajkujemy, a cena świń spada. Uważam, że te wszystkie podwyżki cen nie mają sensu, bo i tak wszystko idzie do jednego garnka.
Raczej TAK
- Dzisiaj jest trochę chłodno, więc postanowiłam przejechać się autobusem, ale normalnie to wolę przespacerować się - mówi Estera ze Starogardu. - Od niedawna pracuję i mieszkam w Starogardzie, więc jeszcze mnie tu wszystko ciekawi. Najlepiej poznaje się miasto w czasie spaceru. A jeżeli chodzi o ceny biletów autobusowych to byłam zaskoczona, że w Starogardzie są one takie tanie. Podobno najtańsze w całym województwie pomorskim. Spodziewałam się, że tak niskie ceny biletów nie utrzymają się zbyt długo i miałam rację. Przecież koszty funkcjonowania firmy przewozowej znacznie wzrosły i podwyżka ceny usługi jest w tym wypadku nie tylko uzasadniona, ale wręcz konieczna. To trzeba zrozumieć. Wzrastają także nasze płace, mam na myśli wzrost najniższego wynagrodzenia oraz wzrost średniej płacy krajowej. Mieszkańcy muszą więc partycypować w niwelowaniu wzrostu kosztów utrzymania firm w tym także zakładu komunikacji. Podwyżka ceny biletu jest najprostszą i prawdopodobnie najskuteczniejszą formą tej partycypacji. Możemy się na te podwyżki oburzać, ale musimy je zrozumieć. Pewnie po tej podwyżce ceny biletów będę jeszcze częściej spacerowała po mieście.
Reklama
Podwyżki ceny biletów autobusowych
NASZA SONDA. Najprawdopodobniej od 1 marca będziemy jeździć po Starogardzie autobusami za 2 zł. Dyrekcja Miejskiego Zakładu Komunikacji proponowała podwyżkę ceny biletu normalnego aż do 2,20 zł ale radni miejscy nie uchwalili tak wysokiej podwyżki. Czy ta podwyżka cen biletów spotkała się ze zrozumieniem pasażerów?
- Wysłuchał: Stanisław Sierko
- 07.02.2008 00:01 (aktualizacja 28.07.2023 11:46)

Data dodania:
07.02.2008 00:01
POLECANE
Przejdź do kategorii
Aktualności Na sygnale Region Kryminalne Gospodarka Rolnictwo Sport Turystyka Ekologia Edukacja Kultura Kociewski Lajt Historia Polityka Kościół Zdrowie Felieton Ogłoszenia #PomagaMY Video PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE Super Pupil ZOBACZ! POLECANE Ważne w kalendarzu Dobre rady Odeszli od Nas
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Y€b@ć upa i bandere
Treść komentarza: Wszyscy ukradlińcy do siebie
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 12:43
Źródło komentarza: FELIETON: Koniec ukraińskiego snu
Autor komentarza: Koko
Treść komentarza: Policja LPR i technik ale Karetki to co już nie warto wymienić??? Gdyby nie ratownicy z ZRM w Skarszewch ta dziewczyna by nie żyła , szybka reakcja , podjęte decyzje o przysłaniu LPR to ich zasługa więc te informacje to są beznadziejne
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:17
Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Autor komentarza: tutam
Treść komentarza: Mogę spytać po co macie kącik "Napisz do nas", skoro to nie działa? Tak się boicie spamu, że zablokowaliście?
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:07
Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Trwa policyjna obława. 75-latek leżał w kałuży krwi. Mundurowi poszukują Mateusza G.
Autor komentarza: kto ma wiedzieć ten wie
Treść komentarza: Każdy mężczyzna ma na sobie kask, tylko nie każdy regularnie ściąga z niego pokrowiec
Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:59
Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Autor komentarza: em
Treść komentarza: nie miałam nic przeciwko tej fladze, dopóki nie przeczytałam "Wniosek o usunięcie flagi ma związek z niedawną decyzją prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych „Północ” Sił Operacji Specjalnych Ukrainy honorowe imię „Bohaterów UPA”. (...) Ukraińska Powstańcza Armia odpowiadała za antypolskie działania na Wołyniu" - i serio ukraińskie flagi jeszcze u nas wiszą po tym ????
Data dodania komentarza: 10.06.2026, 08:16
Źródło komentarza: Czy ukraińska flaga zniknie sprzed Starostwa? Domagają się tego mieszkańcy oraz radny
Autor komentarza: KATARZYNA
Treść komentarza: SZUKAMY gruntów do wydzierżawienia !!!
Kl. IV, V, VI min. 10 ha w jednym obrębie ewiden.
200 000 zł za turbinę/wiatrak – Czynsz roczny
60 000 zł za ha - Czynsz roczny dla magazynu energii
20 000 zł za ha – Czynsz roczny dla farmy PV
Telefon: 697 863 971
Email: [email protected]
Data dodania komentarza: 8.06.2026, 14:20
Źródło komentarza: Będzie obwodnica - rolnicy czekają na wycenę swoich gruntów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze