Rozmowa ze śpiewającym dyrektorem Starogardzkiego Centrum Kultury - Januszem Stankowiakiem.
- Najpierw był nietypowy pokaz mody. Nietypowy, bo modelami i modelkami były osoby niepełnosprawne. Teraz płyta, na której śpiewają prezydent, poseł, wicestarosta, dziennikarz, dyrektorka szkoły, radni, jeden miejski, drugi powiatowy, lekarz, specjalistka od PR w Polpharmie, ksiądz i dwaj policjanci
- Pomysł na tę płytę urodził się w głowie Krzysia Łacha. To on pierwszy rzucił temat. W luźnej rozmowie zaczęliśmy to z Piotrkiem Chołocińskim układać w całość. Żeby to miało ręce i nogi i oczywiście, żeby wiedzieć po co to robimy. Czy aby pokazać to jako ciekawostkę czy aby przyniosło coś wymiernego. Od razu wpadliśmy na pomysł, aby pomóc, komuś, kto tej pomocy potrzebuje. Wiedziałem o Paulince, że ma problemy zdrowotne. Podczas wspomnianego pokazu mody parę tysięcy złotych udało się zebrać. Jednak sztandarowym produktem miała być ta właśnie płyta. Wymyśliliśmy, ze mają to być osoby znane w środowisku lokalnym, że mają sobie same wybrać repertuar, po to aby czuły się w nim swobodnie.
- Nikt nie odmówił?
- Nie. Przyjmowane to było różnie. Czasem z uśmiechem, czasem z niedowierzaniem, ale nikt nie powiedział: nie.
- Myślę, że w tym , dość szokującym zestawieniu utworów tkwi urok tej płyty. Ile ona kosztuje i gdzie można ją kupić?
- Płyta jest do nabycia za 10 zł w Starogardzkim Centrum Kultury (Al. Jana Pawła II nr 3, 83-200 Starogard Gd. telefon i fax (58) 561-29-69 tel. (58) 561-29-45 e-mail: [email protected], www.sck.art.pl) oraz w redakcji Panoramy Kociewia, która patronuje przedsięwzięciu. Wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc Paulinie prosimy o wpłaty na konto 35 1020 1909 0000 3902 0108 2817 PKO BP o/Starogard Gd. z dopiskiem "Pomagamy Paulinie". Tym, którzy nie mogą odebrać płyty osobiście prześlemy ją pocztą. Te 10 zł traktujemy jako minimalną cegiełkę. Jeżeli kogoś stać na więcej, oczywiście może wpłacić. Wszystkie pieniądze trafią do Pauliny. Zostaną przeznaczone na protezę nogi i rehabilitację. Koszty są ogromne. To ponad 30 tys. zł.
- Uda się zebrać takie pieniądze?
- Jeżeli podchodzić do tego ekonomicznie, to jedna płyta, to 10 zł. Przy 2 tys. nakładu daje to 20 tys. zł.
- Na 24 lutego zaplanowany jest wielki koncert, którego gwiazdą będzie Kasa Chorych. Podobno wszyscy, którzy śpiewają płycie wystąpić mają na żywo?
- Trwają negocjacje. To jest trudniejsza sztuka, niż namówienie do nagrania tej płyty. Staram się wszystkich przekonać się, żeby potraktowali to jako zabawę. Dobrą zabawę, przy okazji której można komuś pomóc.. Mam nadzieję, że wszyscy tak to potraktują. Nie tak, ze muszą być od razu superprofesjanalistami na scenie. Ja funkcjonuję na scenie od 25 lat i też nie czuje się superprofesjonalistą. Też mam opory przed wyjściem na scenę. Są takie momenty, kiedy wstyd trzeba zostawić z boku. Przekonanych jest już 80 proc. wykonawców.
Zaśpiewali dla Pauliny:
Magdalena Wąsowicz - "Chłopaki nie płaczą"- T.LOVE
Mirosław Sonnenfeld - "Kochać"- Piotr Szczepanik
Janina Lubawska - "Remedium"- Maryla Rodowicz
Jarosław Sarzało - "Samotna harmonia"- Sława Przybylska
Edmund Stachowicz - "Miasto budzi się"- Paweł Kukiz
Kazimierz Chyła - "Kolorowe Jarmarki" Janusz Laskowski
ks. Paweł Rąbca - "Psalm"
Krzysztof Łach, Patryk Gabriel i Waldemar Rupniewski - "Helikopter" - Golden Life
Sławomir Neumann - "Stacja Warszawa" - Lady Pank
Mirosław Czarnota i Adam Ledwożyw - "Przeżyj to sam"- Lombard
Więcej czytaj w Gazecie Kociewskiej dostępnej od środy w kioskach na terenie powiatu starogardzkiego i wszystkich salonach EMPIK.
Reklama
Ksiądz, dwaj policjanci i prezydent zaśpiewali dla Paulinki
KOCIEWIE. Niezwykła płyta. Wszystkie pieniądze trafią do Pauliny. Zostaną przeznaczone na protezę nogi i rehabilitację Pauliny ze Starogardu Gd.
- Rozmawiał: Jarosław Stanek
- 30.01.2008 00:04 (aktualizacja 04.10.2024 12:15)

Data dodania:
30.01.2008 00:04
POLECANE
Przejdź do kategorii
Aktualności Na sygnale Region Kryminalne Gospodarka Rolnictwo Sport Turystyka Ekologia Edukacja Kultura Kociewski Lajt Historia Polityka Kościół Zdrowie Felieton Ogłoszenia #PomagaMY Video PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE Super Pupil ZOBACZ! POLECANE Ważne w kalendarzu Dobre rady Odeszli od Nas
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Y€b@ć upa i bandere
Treść komentarza: Wszyscy ukradlińcy do siebie
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 12:43
Źródło komentarza: FELIETON: Koniec ukraińskiego snu
Autor komentarza: Koko
Treść komentarza: Policja LPR i technik ale Karetki to co już nie warto wymienić??? Gdyby nie ratownicy z ZRM w Skarszewch ta dziewczyna by nie żyła , szybka reakcja , podjęte decyzje o przysłaniu LPR to ich zasługa więc te informacje to są beznadziejne
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:17
Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Autor komentarza: tutam
Treść komentarza: Mogę spytać po co macie kącik "Napisz do nas", skoro to nie działa? Tak się boicie spamu, że zablokowaliście?
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:07
Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Trwa policyjna obława. 75-latek leżał w kałuży krwi. Mundurowi poszukują Mateusza G.
Autor komentarza: kto ma wiedzieć ten wie
Treść komentarza: Każdy mężczyzna ma na sobie kask, tylko nie każdy regularnie ściąga z niego pokrowiec
Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:59
Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Autor komentarza: em
Treść komentarza: nie miałam nic przeciwko tej fladze, dopóki nie przeczytałam "Wniosek o usunięcie flagi ma związek z niedawną decyzją prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych „Północ” Sił Operacji Specjalnych Ukrainy honorowe imię „Bohaterów UPA”. (...) Ukraińska Powstańcza Armia odpowiadała za antypolskie działania na Wołyniu" - i serio ukraińskie flagi jeszcze u nas wiszą po tym ????
Data dodania komentarza: 10.06.2026, 08:16
Źródło komentarza: Czy ukraińska flaga zniknie sprzed Starostwa? Domagają się tego mieszkańcy oraz radny
Autor komentarza: KATARZYNA
Treść komentarza: SZUKAMY gruntów do wydzierżawienia !!!
Kl. IV, V, VI min. 10 ha w jednym obrębie ewiden.
200 000 zł za turbinę/wiatrak – Czynsz roczny
60 000 zł za ha - Czynsz roczny dla magazynu energii
20 000 zł za ha – Czynsz roczny dla farmy PV
Telefon: 697 863 971
Email: [email protected]
Data dodania komentarza: 8.06.2026, 14:20
Źródło komentarza: Będzie obwodnica - rolnicy czekają na wycenę swoich gruntów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze