- Mężczyzna kierował osobowym oplem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie - powiedział mł. asp. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gd. - Ponadto nietrzeźwy 33-latek naruszył aż cztery zakazy sądowe. Zgodnie z wyrokiem sądu zatrzymany przez policję mężczyzna nie powinien kierować pojazdami mechanicznymi do sierpnia 2017 r. Po raz piaty w ręce policji wpadł mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie, który upodobał sobie jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwym.
W wyniku popełnionych wcześniej przestępstw drogowych mężczyzna posiadał 4 aktywne zakazy sądowe zabraniające mu kierowania pojazdami mechanicznymi do sierpnia 2017 r. Mimo wcześniejszych wyroków sądu mężczyzna nadal kierował pojazdami. W miniony weekend 33-latek po raz piąty wpadł w ręce stróżów prawa.
Do zdarzenia doszło 23 września br. kilka minut po godz.: 20.00 na drodze wojewódzkiej nr 222. Patrolujący ten rejon policjanci pomiędzy Trzcińskiem, a miejscowością Kokoszkowy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Interweniujący w tej sprawie policjanci udaremnili przestępcy drogowemu kontynuowanie dalszej jazdy.
33-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz złamanie orzeczonych przez sąd zakazów. Pracujący nad tą sprawą śledczy wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie dozoru policyjnego. Niebawem mieszkaniec powiatu gdańskiego stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Cztery zakazy sądowe kierowcy na podwójnym gazie
STAROGARD GD. Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, który po pijanemu usiadł za kierownicą samochodu.
- (IN)
- 27.09.2011 00:00 (aktualizacja 02.08.2023 17:19)
Data dodania:
27.09.2011 00:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: IcemarkTreść komentarza: Z tego co wiem na prawo w kierunku Putina skręcili tylko Węgrzy i Słowacy, chyba że się mylę?Data dodania komentarza: 9.12.2025, 10:23Źródło komentarza: Dlaczego Europa skręca w prawo?Autor komentarza: Endriu DuduTreść komentarza: Panie Szubarczyk czemu nie napisze pan w prost, że chcecie wyprowadzić Polsce z Unii Europejskiej i zostawić ją na pożarcie przez Ruskich? I zapewne pisząc Bóg, Honor, Ojczyzna ma pan na myśli polityczne szczury, które uciekły na Węgry do największego zwolennika Putinia w Europie? Jak wybuchła II WŚ 3/4 polityków uciekło na zachód a zwykli ludzie zostali i cierpieli przez te wszystkie lata i tu się nic nie zmieni. Patrioci z prawicy już pokazują jacy są bohaterscy, uciekając z kraju. Żałosne.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 10:07Źródło komentarza: FELIETON: Francuski dziennikarz: Polska ratuje dziś Europę!Autor komentarza: Upadły AniołTreść komentarza: Wiadomo jak miała na imię ta dziewczyna ?Data dodania komentarza: 8.12.2025, 05:30Źródło komentarza: WAŻNE: Dwa tragiczne wypadki jednej nocy. Nie żyją dwie młode osoby, dwie inne walczą o życieAutor komentarza: Mlisewski590@gmailTreść komentarza: Dzie można odebrać jedzenie
Bo ja nie mam nic do jedzenia
Proszę odpisaćData dodania komentarza: 1.12.2025, 10:19Źródło komentarza: Nowe lodówki społeczne w Starogardzie! Gdzie się znajdują i co można do nich wkładać?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Czy w autobusie szkolnym są pasy bezpieczeństwa?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 12:57Źródło komentarza: Groźne zdarzenie drogowe. Autobus szkolny w rowie. Dzieci bez pomocy medycznej na miejscu stłuczki?!Autor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: wszesniej czy pozniej wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. takie historie sklaniaja do refleksij i sprawdzania swoich praw na czas, naprzyklad za pomoca materialow na stronie https://consultant.net.pl/, a nie wtedy, gdy jest juz za poznoData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:46Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocą
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama



























![[FOTO] Pożar w areszcie i rozróby z udziałem agresywnych pseudokibiców - były to tylko ćwiczenia [FOTO] Pożar w areszcie i rozróby z udziałem agresywnych pseudokibiców - były to tylko ćwiczenia](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pozar-w-areszcie-i-rozroby-z-udzialem-agresywnych-pseudokibicow-byly-to-tylko-cwiczenia-1764881475.jpg)


![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)


![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze