Teraz z bagażem doświadczeń i z pięciorgiem dzieci (Emilia ma 15, Marcin 13, Mariusz 12, Mateusz 10 lat, a najmłodsza Oliwia niespełna 6 tygodni), nie ma się gdzie podziać.
Pani Dorota z swoim partnerem Lechem Garańczykiem i dziećmi koczuje w budynku po szkole podstawowej. Koczuje, to dobre określenie. Korzysta, dzięki uprzejmości gminy z jednej byłej klasy lekcyjnej. W siedem osób. Pani Dorota jest opiekunką środowiskową w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zblewie. Niesie pomoc innym i paradoksalnie sama nie potrafi sobie pomóc. Natomiast pan Lech pracuje jako technik ochrony. Pojechaliśmy do Karolewa z zaskoczenia. To co zobaczyliśmy potrafiłoby wstrząsnąć każdym.
5 października może okazać się, że ci ludzie muszą się wyprowadzić z tymczasowego locum. Gmina ogłosiła przetarg na sprzedaż połowy szkoły (połowa jest już sprzedana). Dwa przetargi nie wyłoniły kupca. Jeżeli za trzecim podejściem nikt nie kupi nieruchomości za 42 tysiące złotych, może warto sprzedać ją w ratach Dorocie i Lechowi? Są gotowi płacić po 600 złotych miesięcznie. Na tyle ich stać.
Horror w stuletnim domu
- Mieszkaliśmy w Zblewie u państwa W., w stuletnim, drewnianym domu, krytym strzechą, przy ulicy Młyńskiej – mówi pani Dorota- Wynajmowaliśmy ponad 50 metrów kwadratowych. Najbardziej zdenerwowaliśmy się, kiedy przeczytaliśmy o sobie, że nie płaciliśmy za wywóz szamba. Proszę bardzo tu są rachunki. Proszę wybaczyć, ale pan W. żądał od nas nawet 25 złotych tygodniowo z tego tytułu. Dziwimy się, że gmina kieruje ludzi do tych państwa. Mamy teraz opinię ludzi, którzy nie płacą. A to nieprawda. Nie możemy nigdzie znaleźć stancji, bo właściciele boją się, że nie będziemy płacili.
Więcej czytaj w środowej Gazecie Kociewskiej dostępnej na terenie powiatu starogardzkiego wraz z Dziennikiem Pomorza
Reklama
Czy ich serca zabiją żywiej?
KOCIEWIE. Za współczucie dziękujemy. Dorota Szatkowska ma żal, że ludzie, u których mieszkała nie dali jej szansy na normalne życie. Przeprowadziła się do gminy Zblewo kilka lat temu z Dąbrówki. Szukała wtedy innego życia.
- Maria Stanek
- 06.10.2007 12:22 (aktualizacja 23.08.2023 10:14)

Data dodania:
06.10.2007 12:22
POLECANE
Przejdź do kategorii
Aktualności Na sygnale Region Kryminalne Gospodarka Rolnictwo Sport Turystyka Ekologia Edukacja Kultura Kociewski Lajt Historia Polityka Kościół Zdrowie Felieton Ogłoszenia #PomagaMY Video PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE Super Pupil ZOBACZ! POLECANE Ważne w kalendarzu Dobre rady Odeszli od Nas
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jak zawsze...
Treść komentarza: ... "śmietanki towarzyskiej" Starogardu to nie interesuje.
Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:01
Źródło komentarza: Historyczny krok dla Pomorza: Parlament mówi „TAK” dla metropolii. Teraz czas na decyzję Prezydenta
Autor komentarza: Y€b@ć upa i bandere
Treść komentarza: Wszyscy ukradlińcy do siebie
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 12:43
Źródło komentarza: FELIETON: Koniec ukraińskiego snu
Autor komentarza: Koko
Treść komentarza: Policja LPR i technik ale Karetki to co już nie warto wymienić??? Gdyby nie ratownicy z ZRM w Skarszewch ta dziewczyna by nie żyła , szybka reakcja , podjęte decyzje o przysłaniu LPR to ich zasługa więc te informacje to są beznadziejne
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:17
Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Autor komentarza: tutam
Treść komentarza: Mogę spytać po co macie kącik "Napisz do nas", skoro to nie działa? Tak się boicie spamu, że zablokowaliście?
Data dodania komentarza: 14.06.2026, 00:07
Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Trwa policyjna obława. 75-latek leżał w kałuży krwi. Mundurowi poszukują Mateusza G.
Autor komentarza: kto ma wiedzieć ten wie
Treść komentarza: Każdy mężczyzna ma na sobie kask, tylko nie każdy regularnie ściąga z niego pokrowiec
Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:59
Źródło komentarza: 15-latka spadła z hulajnogi elektrycznej i uderzyła głową w beton
Autor komentarza: em
Treść komentarza: nie miałam nic przeciwko tej fladze, dopóki nie przeczytałam "Wniosek o usunięcie flagi ma związek z niedawną decyzją prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych „Północ” Sił Operacji Specjalnych Ukrainy honorowe imię „Bohaterów UPA”. (...) Ukraińska Powstańcza Armia odpowiadała za antypolskie działania na Wołyniu" - i serio ukraińskie flagi jeszcze u nas wiszą po tym ????
Data dodania komentarza: 10.06.2026, 08:16
Źródło komentarza: Czy ukraińska flaga zniknie sprzed Starostwa? Domagają się tego mieszkańcy oraz radny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze