poniedziałek, 20 maja 2024 06:39

Turniej tenisa ziemnego

KOCIEWIE. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gd. zorganizował III turniej tenisa ziemnego z cyklu DOMENA OSiR OPEN 19 lipca, z przyczyn pogodowych mecze zostały rozegrane w tygodniu. Natomiast pojedynek finałowy został rozegrany przed IV turniejem w sobotę.
Nie miał większych problemów Radosław Kołakowski wygrywając z liderem klasyfikacji generalnej Wojciechem Królem 6:3, 6:2. Mecz o 3 miejsce nie odbył się, gdyż Jarosław Pleszkun skreczował na rzecz Bartłomieja Baruchowskiego. W IV Turnieju natomiast niewątpliwie było zajęcie 3 miejsca przez Jarosława Drewa. Tym razem to Bielak skreczował na rzecz Jarka. W finale i tym razem spotkali się Radosław Kołakowski z Wojciechem Królem, ten mecz decydował o końcowym miejscu w klasyfikacji generalnej. Tym razem lepszym okazał się Wojciech Król, który z kompletem punktów w klasyfikacji generalnej zajął 1 miejsce 240 pkt. Radek wskoczył na 2 miejsce z 230 pkt., a 3 miejsce należy do Pawła Waleckiego utalentowanego 15 letniego tenisisty – 204 pkt.
Nagrodzone miejsca należą również do Andrzeja Karcza 193 pkt oraz Grzegorz Bielak 188 pkt.(taką samą ilość punktów zgromadził Bartłomiej Baruchowski, lecz nie brał udziału we wszystkich turniejach z cyklu DOMENA OSiR OPEN i tym samym ostatecznie uplasowal się na 6 miejscu).W kategorii kobiet, również dużo zmian. Do  III Turnieju zgłosiły się dwie kobiety Patrycja Sulewska i Katarzyna Cerowska , która wygrała 6:3, 6:4. W IV Turnieju natomiast stawiły się do zmagań trzy kobiety. Patrycja Sulewska wygrała z Olgą Klawitter 7:5, 6:3, a z Katarzyna Cerowską przegrała 4:6, 6:1,6:2. Natomiast Cerowska przegrała z Olgą Klawitter 4:6,3:6. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Patrycja Sulewska, drugie Olga Klawitter a trzecie Katarzyna Cerowska. W klasyfikacji generalnej Patrycja Sulewska z kpl. Punktów 240 wygrała DOMENE OSiR OPEN, 2 miejsce nasz główny sponsor właścicielka DOMENY – Katarzyna Cerowska 225 pkt., 3 miejsce Olga Klawitter 220 pkt.