Tuż po godzinie 11.00, w sobotę, do grodziska zaczęli zjeżdżać pierwsi uczestnicy wydarzenia. W samo południe odprawiono Mszę Świętą, której przewodniczył motocyklista – ksiądz Mateusz z parafii pw. św. Katarzyny w Starogardzie. Po nabożeństwie odbyło się święcenie maszyn, a chwilę
później motocykliści wyruszyli na około 20-kilometrową paradę przez Klonówkę, Pelplin, Jabłowo i Janowo, pozdrawiając po drodze machających im mieszkańców.
Choć pogoda była wietrzna, wydarzenie przyciągnęło liczną grupę miłośników motoryzacji. Sobotni zlot był pierwszym tego typu wydarzeniem w Owidzu, jednak z pewnością nie ostatnim.
Napisz komentarz
Komentarze