czwartek, 8 stycznia 2026 14:41
Reklama
Reklama
Synoptycy ostrzegają: W najbliższych dniach temperatura może spaść nawet do kilkunastu stopni poniżej zera

Niskie temperatury zagrażają bezdomnym i seniorom

W czasie, gdy na zewnątrz panuje mróz, wiele osób jest narażonych na wychłodzenie organizmu. Dla tych, którzy nie mają stałego miejsca schronienia lub przebywają w nieogrzewanych domach, zimno staje się śmiertelnym zagrożeniem. Z tego powodu szczególną uwagę należy zwrócić na osoby bezdomne, starsze, a także nietrzeźwe.
Niskie temperatury zagrażają bezdomnym i seniorom

Jeśli zauważysz osobę narażoną na wychłodzenie, nie bądź obojętny – każda interwencja może uratować życie! Wystarczy jeden telefon, aby powiadomić służby o zagrożeniu. Dzwoniąc na numer alarmowy, pomagasz w ratowaniu zdrowia i życia.

Pamiętaj o innych! 
Policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.
Są to najczęściej pustostany, altanki ogrodowe czy ogródki działkowe. Funkcjonariusze monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc wszystkim potrzebującym. Warto pamiętać, że szczególną troską należy objąć osoby starsze, samotne i nieporadne życiowo, które mogą mieć trudności w poradzeniu sobie z niskimi temperaturami. W takich warunkach nawet najprostsze czynności, jak wyjście po zakupy, mogą stanowić poważne wyzwanie.
Jeśli wiesz, że ktoś z sąsiedztwa lub znajomych zmaga się z takimi trudnościami, upewnij się, że nie potrzebuje pomocy. W razie potrzeby, powiadom ośrodek pomocy społecznej, który będzie w stanie udzielić wsparcia.

Każda reakcja może uratować życie!
Jeśli widzisz osobę, która potrzebuje pomocy, na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wybierz opcję „Osoba bezdomna wymagająca pomocy” i wskaż lokalizację, w której znajduje się zagrożona osoba. W sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji, nie zwlekaj – zadzwoń pod numer 112.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: echTreść komentarza: Jak można takim zdjęciem firmować zabawy na śniegu!!!! Taki kulig to realne zagrożenie dla dzieci, ale one zobaczą zdjęcie i będą chciały by ich sanki ciągnął samochód.... karygodne!!!Data dodania komentarza: 6.01.2026, 10:15Źródło komentarza: Ferie zimowe 2026. Kiedy wypoczywają uczniowie i jak ciekawie spędzić ten czas na Kociewiu?Autor komentarza: Anonimowy obywatelTreść komentarza: To jest prawdziwa kpina z naszych służb mundurowych sam osobiście dzwoniłem dni 04.01 po godz 12:00 przez telefon usłyszałem że wszystko zostanie przekazane dyżurnemu i zostanie to zabezpieczone. Do dnia dzisiejszego nic nie było zrobione przez służby, lecz musiała zająć się tym gazeta żeby było co kolwiek zabezpieczone. PRAWDZWA KPINA Z WLADZ!!! Na co idą nasze podatki chyba na to, żeby inni mogli siedzieć za ciepłymi biurkami!Data dodania komentarza: 5.01.2026, 21:42Źródło komentarza: [FOTO] Leży od wczoraj w rowie, a wokół unosi się silny zapach benzyny. Czytelnicy skarżą się, że zostali zignorowani przez służbyAutor komentarza: WeronikaTreść komentarza: praktyczna informacjaData dodania komentarza: 5.01.2026, 08:40Źródło komentarza: Suszarka łazienkowa elektryczna jako element nowoczesnej łazienkiAutor komentarza: PrzemekTreść komentarza: Prąd , woda ok , co z bezpieczeństwem ludności , dzieci osób starszych i kobiet???? Sprzęt , ubrania ochronne dla służb w porządku . Ale !!!! Gdzie ci wszyscy ludzie mają się ukryć w razie wojny????Data dodania komentarza: 2.01.2026, 01:27Źródło komentarza: Gmina Starogard Gdański inwestuje w bezpieczeństwo mieszkańcówAutor komentarza: AmTreść komentarza: Mam nadzieje ze zostalo zakupione cokolwiek do łączności. To podstawa koordynacji działań bez zasiegu gsmData dodania komentarza: 1.01.2026, 09:54Źródło komentarza: Gmina Starogard Gdański inwestuje w bezpieczeństwo mieszkańcówAutor komentarza: Wniosek...Treść komentarza: ... zlikwidować KRUS, nakazać im płacić ZUS i niech płacą jak zwykli obywatele. Może wezmą się w końcu za robotę a nie będą utrudniać życie tym co ciężko pracują.Data dodania komentarza: 31.12.2025, 13:04Źródło komentarza: Trwają rolnicze protesty przeciwko umowie UE - Mercosur
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama