W ubiegłym tygodniu policjantka ds. profilaktyki społecznej przeprowadziła spotkania profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkół Branżowych im. księcia Sambora w Tczewie. Podczas zajęć funkcjonariuszka tłumaczyła młodym ludziom czym jest przemoc rówieśnicza, jak odróżnić żart od hejtu oraz jakie mogą być konsekwencje prawne agresywnych zachowań – zarówno w świecie realnym, jak i w Internecie. Podkreślono, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna, a obraźliwe komentarze, udostępnianie czy publikowanie kompromitujących treści może mieć znamiona czynu karalnego. Uczniowie usłyszeli także, że w niektórych sytuacjach odpowiedzialność ponosi się już po ukończeniu 13. roku życia. Podczas spotkań rozmawiano również o kryzysie emocjonalnym. Policjantka zaznaczyła, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji i może doświadczać silnych emocji – i że nie należy tego bagatelizować. Najważniejsze jest to, aby nie zostawać z tym samemu i szukać pomocy u osób dorosłych, specjalistów, nauczycieli czy psychologów.
Reklama
Rozmowy o przemocy z uczniami „Sambora” – policjantka o odpowiedzialności i emocjach
W ubiegłym tygodniu policjantka ds. profilaktyki społecznej spotkała się z uczniami klas wielobranżowych z Zespołu Szkół Branżowych im. księcia Sambora w Tczewie. W zajęciach udział wzięło 105 młodych osób. Rozmawiano o przemocy rówieśniczej, hejcie, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz kryzysie emocjonalnym.
- Redakcja Kociewiak.pl
- 08.11.2025 15:20
- Źródło: KPP Tczew

Data dodania:
08.11.2025 15:20
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ALTreść komentarza: Dobrze, że wreszcie jest - choć mogła być trochę większa. A o salę zabiegał jeszcze śp.dyrektor A.Lubiński ponad 40 lat temu. Niech sala cieszy wszystkich uczniów !Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:21Źródło komentarza: Nowa sala gimnastyczna w „Czwórce” oficjalnie otwartaAutor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: Następny, który widział ronda na obwodnicy Starogardu. Człowieku, zgłoś się do poradni, pomogą ci. Wady wzroku da się leczyć.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:33Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: A w którym mi8ejscu, niebożę, zobaczyłaś rondo na obwodnicy? A wy, 27 stawiających kciuka doi góry, to gdzie takie ronda widzieliście? Andzia, czy ty zjadłaś za dużo, czy wypiłaś za mało? A gdzie ty widziałaś, że nie będzie ekranów dźwiękochłonnych? Jesteś bystrooka, skoro na takiej prezentacji dostrzegłaś brak ekranów. Mega świństwo dla mieszkających starogardzian jest stanie w korkach spowodowanych przez ruch tranzytowy w centrum miasta.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:29Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: AndrewTreść komentarza: Mając jeszcze paliwo z starych dostaw podnoszą ceny,i dziwić się że ludzie tęsknią za komuną.Sami pchają ich w jej objęcia!!!!!!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 22:08Źródło komentarza: [PORÓWNANIE] Szaleństwo na stacjach paliw! Ceny galopują w górę z godziny na godzinę!Autor komentarza: ObcyTreść komentarza: Ale wymyślił "dziadek mróz".Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:30Źródło komentarza: Zima w Smętowie Granicznym na sportowo – nowe tory do narciarstwa biegowego przy GOKSiRAutor komentarza: Wyborca obiektywnie.Treść komentarza: Przykra sprawa ,ale najważniejsze ,ze burmistrzowi się dobrze żyje.
Czy wiecie ile ma pensji ?
Wiecej niż niejeden minister,bo ok.20 tysiecy brutto.
Miasteczko malutkie a pensja ogromna.
Natomiast biedni emeryci płaczą i płacą wysokie rachunki.
Taka to sprawiedliwość w naszym kraju.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:16Źródło komentarza: Drastyczne podwyżki cen ciepła w Skórczu. Mieszkańcy: „Albo opłaty, albo jedzenie”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama





























![[FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy [FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-ogromne-zapadlisko-przy-budynku-mieszkalnym-sluzby-pracuja-juz-trzecia-dobe-powolano-sztab-1772520952.jpg)





![[FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby [FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-film-pozbawil-wolnosci-zabil-ukryl-i-spalil-zwloki-policjanci-zatrzymali-trzy-osoby-1771235331.png)

Napisz komentarz
Komentarze