Już 16 czerwca ukaże się debiutancka powieść kryminalna autora, który do tej pory pisał podręczniki i przemierzał Azję. Tym razem wraca do Polski – dosłownie i literacko – by zanurzyć nas w historię tak gęstą, że można się w niej utopić. Wrzosna to jezioro, które ma złą sławę i pamięć lepszą niż niejeden archiwista. Gdy z wody wyłania się ciało kobiety, miejscowi milkną. Bo to już się zdarzyło. I zakończyło się źle.
Na miejscu pojawia się Eliza Korcz – dziennikarka, pisarka i kobieta z przeszłością, która nie daje się łatwo zbyć legendą. Im głębiej drąży sprawę, tym bardziej niepokojące staje się to, co odkrywa. Czy duch jeziora istnieje naprawdę? A może ktoś bardzo chce, by wszyscy w to wierzyli?
To nie jest typowy kryminał. To opowieść o winie, pamięci i demonach – tych dawnych i tych całkiem współczesnych. Duch jeziora wciąga niespiesznie, ale nieubłaganie. I kiedy się zorientujesz, będzie już za późno, żeby zawrócić.
Mateusz Kwiatkowski (ur. 1991) – tłumacz języka chińskiego, wykładowca polonistyki na uniwersytecie w Chinach, pianista i podróżnik. Autor podręcznika do języka polskiego dla uczniów chińskojęzycznych. Duch jeziora to jego pierwsza powieść kryminalna, otwierająca cykl z Elizą Korcz.
Wyd. Initium
























![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją! [AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją!](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-aktualizacja-lena-wyszla-z-domu-i-nie-wrocila-jesli-posiadasz-informacje-skontaktuj-sie-z-policja-1762463366.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze