poniedziałek, 20 maja 2024 06:39

Szaleńczy pościg Szpaka

KOCIEWIE. B KLASA. XIII KOLEJKA. XIII kolejka piłkarskiej B klasy nie przyniosła większych zmian w tabeli. W czubie ten sam układ, na czele kulicki Restal przed Wisła Walichnowy i MAS-em Rajkowy. Najwięcej goli w tej kolejce, bo aż 6 padło w meczu Szpaka Skórcz z Orłem Borkowo. LZS Bytonia - Sokół Lubichowo 1-4 (0-2)

Bramki: R. Biedrzycki – A. Małecki (dwie), W. Wilkowski, M. Szefer
W sobotnie popołudnie w Bytoni miejscowy LZS rozegrał spotkanie z Sokołem Lubichowo. Mecz rozpoczął się od ataku miejscowych, którzy mogli objąć prowadzenie, lecz ich dośrodkowanie wybili obrońcy Sokoła. Z biegiem minut do głosu doszli goście. Po jednym z dośrodkowań piłkę w polu karnym przyjął Adam Małecki i mimo asekuracji obrońcy zdołał oddać piękny strzał z woleja i wyprowadził tym samym swój zespół na prowadzenie. Kilka minut później było już 2-0 dla gości. Strąconą przez obrońcę piłkę huknął Wojciech Wilkowski i wpadła ona pod sama poprzeczkę bramki Bytoni. Najdogodniejszą sytuacje do zdobycia bramki w pierwszej połowie gospodarze mieli po rzucie rożnym, kiedy to po wrzuceniu piłki minimalnie strzałem głowa przestrzelił Radosław Gilla, posyłając piłkę tuż obok słupka. W drugiej części meczu gole padały tylko z rzutów karnych. Najpierw na 3-0 podwyższył Mateusz Szefer, a następnie ponownie Adam Małecki. Miejscowi mogli strzelić bramkę po uderzeniu Rafała Biedrzyckiego z rzutu wolnego, lecz świetną paradą popisał się bramkarz Lubichowa. Honorową bramkę dla miejscowych zdobył Rafał Biedrzycki.

Świt Radostowo - MAS Rajkowy 2-1 (1-1)
Bramki: K. Stobiński, R. Kata – R. Switalla

W Radostowie miały miejsce derby pomiędzy miejscowym Świtem, a MAS-em Rajkowy. Jak przystało na derbowy pojedynek, mecz był emocjonujący. Początek to ataki z oby dwóch stron. Jako pierwsi z prowadzenia ucieszyli się gospodarze. Po rzucie rożnym, piłkę do siatki skierował Krzysztof Stobiński. Świt mógł podwyższyć rezultat, lecz okazji nie wykorzystał pomocnik miejscowych. Swoją szanse mieli też goście. W dogodnej sytuacji znalazł się Krzysztof Potulski, lecz jego strzał zdążył obronić bramkarz Świtu. MAS zdołał wyrównać przed przerwą. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał nie pilnowany w polu karnym Roman Switalla. W drugiej połowie, tak jak i w pierwszej toczyła się walka na całym boisku. Po długim dośrodkowaniu i strąceniu piłki przez napastnika miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie po golu Ryszarda Katy. Goście rzucili się po straconej bramce do ataku, lecz nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji. Świt natomiast mógł podwyższyć rezultat, lecz Jacek Mokwa mając przed sobą pustą bramkę minął się z piłką. Zwycięsko z derbowego pojedynku wyszli gospodarze inkasując komplet punktów.

Szpak Skórcz - Orzeł Borkowo 3-3 (0-0)
Bramki: P. Derdowski, W. Gapa, R. Komor – A. Walkowski (dwie), Ł. Bonin
W Wielkim Bukowcu, gdzie swoje mecze rozgrywa Szpak Skórcz gościł drużynę z Borkowa. W pierwszej części spotkania oglądaliśmy wyrównany mecz z lekką przewagą gości. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Emocje zaczęły się dopiero w drugiej połowie. Szpak zaczął atakować, lecz dwie kontry przyjezdnych zakończyły się bramkami dla nich. W jednej z akcji kolejną bramkę zdobył Orzeł. Bramki w tym czasie zdobyli dla gości Łukasz Bonin oraz dwie Adam Walkowski. Gdy na 10 minut do zakończenia meczu wydawało się że Orzeł dowiezie wysokie zwycięstwo do końca, gospodarze potrafili odrobić straty. Najpierw bramkę z karnego strzelił Paweł Derdowski, a następne dwa trafienia dołożyli Wojciech Gapa oraz Robert Komor.

Orzeł Radziejewo - Restal-Agri Kulice 0-1 (0-0)
Bramki: K. Tomczyk

Lider ligowej tabeli kulicki Restal gościł na boisku w Radziejowie. Od samego początku drużyną sprawiającą lepsze wrażenie była drużyna gospodarzy. Goście, remisowy wynik do przerwy zawdzięczają tylko dobrej postawie bramkarza, który w pięknym stylu wybronił trzy sytuacje „sam na sam”. Lider do przerwy grał słabo i praktycznie niczym nie zachwycił .Dopiero po przerwie piłkarze z Kulic się przebudzili i zaczęli grać pressingiem i przeprowadzali groźne kontry. Orzeł opadł z sił i ustawił się na obronę. W 56 min meczu po dośrodkowaniu Łukasza Czarneckiego w pole karne z piłką minął się Bartłomiej Czechowski ,ale dobrze ustawiony Kornel Tomczyk precyzyjnym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Póżniej mecz toczył się głównie w środkowej części boiska i wynik meczu się nie zmienił.

Meteor Pinczyn - Wisła Walichnowy 1-4 (0-2)
Bramki: S. Wołoszyn – A. Chraca (dwie), A. Kamrowski, Ł. Kamiński
Meteor Pinczyn gościł na własnym terenie wicelidera z Walichnów. Goście też występowali w tym meczu w roli faworyta, z czego wywiązali się bezbłędnie. Po pierwsze połowie Wisła prowadziła 2-0 bo golach Arkadiusza Chracy i Andrzeja Kamrowskiego. Druga część spotkania zaczęła się od ataków gospodarzy, którzy też zdobyli kontaktową bramkę po golu Sylwestra Wołoszyna. Jak się później okazało było to wszystko na co było stać miejscowych. Kolejne bramki zdobywali już tylko przyjezdni. Na 3-1 podwyższył Łukasz Kamiński, a wynik meczu tuż przed końcem ustalił Chraca dla którego był to drugi gol w tym spotkaniu.

XIV KOLEJKA

Lider gromi

W XIV kolejce piłkarskiej B klasy nie zaszły duże przetasowania w tabeli. Lider z Kulic rozgromił Szpaka Skórcz 7-0, wicelider zwyciężył Orła z Radziejewa 2-1. natomiast MAS Rajkowy uległ u siebie GKS Bobowo 2-3. Pewne zwycięstwo odniósł Sokół Lubichowo wygrywając pewnie 4-1 z Meteorem Pinczyn.

Sokół Lubichowo - Meteor Pinczyn 4-1 (2-1)
Bramki: A. Małecki (dwie), Ł. Wilkowski, R. Reimus – S. Wołoszyn

Sokół Lubichowo podejmował na własnym terenie Meteora Pinczyn. Niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście po bramce Sylwestra Wołoszyna. Podrażnieni gospodarze zaczęli odrabiać straty. Do wyrównania doprowadził Adam Małecki. Na 2-1 podwyższył Łukasz Wilkowski. Druga część spotkania to już kontrolowanie gry przez gospodarzy. Kolejne bramki dla miejscowych strzelili Rafał Reimus oraz ponownie Małecki. Ostatecznie Sokół wygrał 4-1.

Wisła Walichnowy - Orzeł Radziejewo 2-1 (1-0)
Bramki: A. Chraca, P. Kamrowski - ?
Zespół Wisły Walichnowy podejmował Orła Radziejewo. Spotkanie rozpoczęło się od ataków miejscowych. Do przerwy Wisła prowadziła 1-0 bo bramce Arkadiusza Chraci. Po przerwie wynik podwyższył Przemysław Kamrowski. Goście honorowego gola zdobyli tuż przed końcem meczu.

Restal-Agri Kulice - Szpak Skórcz 7-0 (2-0)
Bramki: R. Kolator, A. Danielik, Ł. Baczewski (trzy), Ł. Czarnecki, M. Marks

W Kulicach miejscowy lider Restal, lider tabeli gościł ostatnią drużynę Szpaka Skórcz. Spotkanie zaczęło się szybkim prowadzeniem gospodarzy po bramce Roberta Kolatora. Taki też wynik utrzymywał się do 20 minuty, poczym bramkę na 2-0 zdobył Andrzej Danielik. Goście mogli zmienić rezultat lecz ich akcje dobrze blokowali obrońcy Restalu, bądź dobrze spisywał się bramkarz.. Druga połowa to już tylko gole miejscowych. Trzy trafienia zaliczył Łukasz Baczewski, a po jednym Łukasz Czarnecki i Mateusz Marks. Restal rozgromił Szpaka Skórcz 7-0.

Orzeł Borkowo - Świt Radostowo 1-1 (1-0)
Bramki: A. Walkowski – R. Kukliński

W Borkowie miejscowy Orzeł podejmował Świt Radostowo. Już w 8. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym wybitą piłkę przez obrońcę gości uderzył Adam Walkowski wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Świt miał po straconej bramce kilka niewykorzystanych sytuacji. Gospodarze mogli podwyższyć lecz po ich strzale piłka trafiła w słupek. To co się nie udało miejscowym zrobili goście. W 75. min. meczu strzałem w rzutu wolnego popisał się  zawodnik przyjezdnych Rafał Kukliński dając remis swojemu zespołowi. Wynik remisowy utrzymał się do końca spotkania.

MAS Rajkowy - GKS Bobowo 2-3 (0-2)
Bramki: M. Meller (k), R. Switalla – T. Maśliński, S. Kobierzyński, Wojak

Drużyna MAS-u Rajkowy gościła GKS Bobowo. Spotkanie zaczęło się od prowadzenia gości już w 6 min. spotkania po golu Tomasza Maślińskiego. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, lecz nadziali się na kontrę i na 2-0 podwyższył Kobierzyński. Taki też wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie do ataku rzucili się miejscowi. Ich ataki zostały skarcone w 52 min. kiedy to po kolejnej kontrze na 3-0 bramkę strzelił Wojak. Goście kontrolowali wynik, lecz w 58 min. rzut karny wykorzystał Mateusz Meller. W 65. min. kontaktową bramkę zdobył Roman Switalla. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i goście wywieźli 3 punkty z Rajków.