22 kwietnia na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Zajączkowo, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Jak ustalili policjanci z tczewskiej drogówki, kierujący fordem 72-letni mężczyzna zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym w stronę Gdańska renault, za którego kierownicą siedział 31-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone i nie nadawały się do dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów za pokwitowaniem. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przeprowadzili badania trzeźwości – obaj kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 72-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, zwłaszcza podczas dłuższych tras. Zmęczenie i senność za kierownicą mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Warto zrobić przerwę i zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego.






















![[FOTO] Leży od wczoraj w rowie, a wokół unosi się silny zapach benzyny. Czytelnicy skarżą się, że zostali zignorowani przez służby [FOTO] Leży od wczoraj w rowie, a wokół unosi się silny zapach benzyny. Czytelnicy skarżą się, że zostali zignorowani przez służby](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-lezy-od-wczoraj-w-rowie-a-wokol-unosi-sie-silny-zapach-benzyny-czytelnicy-skarza-sie-ze-zo-1767643368.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze