piątek, 7 sierpnia 2026 21:14
Reklama

Jechali zatrzymać 22-latka, a w ich ręce wpadł dodatkowo 18-latek z narkotykami

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w tym samym mieszkaniu zatrzymali osobę poszukiwaną w celu doprowadzenia do aresztu oraz mężczyznę, który posiadał środki odurzające. Obaj mieszkańcy Kociewia odpowiedzą teraz za swoje czynny. Pierwszy z zatrzymanych odbywa już orzeczoną przez starogardzki sąd karę aresztu, a drugi dopiero stanie przed sądem i odpowie za posiadanie zabronionych w Polsce środków.
  • Źródło: KPP Starogard
Jechali zatrzymać 22-latka, a w ich ręce wpadł dodatkowo 18-latek z narkotykami

Policjanci z wydziału prewencji starogardzkiej komendy, którzy realizowali czynności poszukiwawcze za osobami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości, zapukali w poniedziałek do drzwi jednego z mieszkań. Mundurowi weryfikowali zdobyte wcześniej informacje, z których wynikało, że w lokalu zastaną mężczyznę poszukiwanego przez sąd w celu odbycia kary 10 dni aresztu za kierowanie motocyklem bez uprawnień. Ich ustalenia oraz przeprowadzone wcześniej czynności, dały pozytywne efekty. Funkcjonariusze zatrzymali 22-latka, którego po sporządzeniu dokumentacji, zgodnie z wcześniejszą decyzją sądu przekonwojowali do aresztu śledczego.
Co więcej, interweniując we wspomnianym lokalu, funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach marihuany. Podczas przeszukania, w jednym z pokoi policjanci zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę, okrytego prześcieradłem, przy którym znajdowała reklamówka z suszem roślinnym. W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 70 gramów marihuany i 3 gramy amfetaminy oraz precyzyjną wagę elektroniczną.  
We wtorek 18-letni mieszkaniec Kociewia usłyszał zarzut posiadania zakazanych w Polsce środków. Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anton Treść komentarza: Byłem świadkiem tego zdarzenia. Naprawdę dobrze zorganizowana pomoc ze strony osób przebywających nad jeziorem i biorących udział w akcji ratunkowej, jeszcze przed przybyciem służb. Na prowizorycznych rowerkach wodnych byli oni w stanie wydobyć poszkodowanego z głębi jeziora. Niezależnie od tragicznego finału, zaangażowanie tych ludzi zasługuje na słowa uznania i wdzięczności. Wyrazy współczucia dla bliskich zmarłego. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 11:08 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragedia w Twardym Dole! Nie żyje nurek Autor komentarza: . . . . . Treść komentarza: To ty Obajtek? Data dodania komentarza: 24.07.2026, 13:54 Źródło komentarza: Ropa tanieje, a paliwo wciąż drożeje. Diesel w Starogardzie kosztuje już 7,94 zł! Autor komentarza: skandal Treść komentarza: dziadostwo... Data dodania komentarza: 23.07.2026, 19:59 Źródło komentarza: Ropa tanieje, a paliwo wciąż drożeje. Diesel w Starogardzie kosztuje już 7,94 zł! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: To podłe drzewo rośnie 50+ lat i tylko czyha żeby wyskoczyć przed samochód. WYCIĄĆ WSZYSTKIE DRZEWA !! Łatwiej jest jechać przepisowo, dębil więcej nikogo nie zabije. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 15:10 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: ... Treść komentarza: Kierujący jechał za wolno. Drzewo nie ustąpiło. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:52 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: realia Treść komentarza: Drzewo, które eliminuje szaleńców drogowych. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:43 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama