piątek, 25 lipca 2025 03:52
Reklama

Kolejny tragiczny wypadek w powiecie starogardzkim

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, jaki wydarzył się dzisiejszej nocy w miejscowości Bobowo, gdzie kierowca audi uderzył w drzewo. Mężczyzna, który kierował tym pojazdem, poniósł śmierć na miejscu. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
Kolejny tragiczny wypadek w powiecie starogardzkim

Dzisiejszej nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze prowadzącej  z Bobowa do miejscowości Wysoka. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant natychmiast skierował na miejsce znajdujące się najbliżej patrole. Interweniujący w tej sprawie mundurowi zauważyli na poboczu drogi, rozbite na drzewie audi. Niestety obrażenia 37-latka, który kierował pojazdem, okazały się śmiertelne. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mężczyzna posiadał 2 dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.

Reklama

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali pod nadzorem prokuratora czynności procesowe. Śledczy sporządzili oględziny rozbitego auta, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył materiał dowodowy, który może okazać się pomocny w wyjaśnieniu dokładnego przebiegu tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Ciało osoby kierującej pojazdem przekazane zostało na dalsze badania sekcyjne, natomiast rozbite audi odholowane zostało na parking strzeżony. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku. 

Policjanci przypominają, że każdy wypadek drogowy to tragedia, której można było uniknąć. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Kierowcy – pamiętajcie droga to nie tor wyścigowy. Przestrzegajcie ograniczeń prędkości i dostosujcie prędkość do warunków drogowych. Koncentrujcie się i unikajcie rozproszenia uwagi podczas jazdy. Telefon, jedzenie czy głośna muzyka mogą być śmiertelnym zagrożeniem. Jeśli jesteście zmęczeni, zatrzymajcie się i zróbcie przerwę. Kontynuowanie jazdy, gdy jesteśmy zmęczeni to kolejna z przyczyn wypadków drogowych. Uważajcie na pieszych i rowerzystów, zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych i przy ograniczonej widoczności. Zawsze upewnijcie się, że przejście dla pieszych jest wolne. Sprawdzajcie stan techniczny pojazdu i regularnie serwisujcie samochód.

Piesi – bądźcie widoczni i po zmroku noście odblaski. Przekraczajcie jezdnię w wyznaczonych miejscach i upewnijcie się, że kierowcy was widzą. Nie wchodźcie nagle na jezdnię, zawsze patrzcie w obie strony przed wejściem na przejście dla pieszych. Nauczcie dzieci bezpiecznego poruszania się po drodze – dzieci często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, dlatego muszą być pod stałą opieką dorosłych.

Razem możemy zrobić więcej! Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Dbajmy o siebie nawzajem i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy: Życie jest najcenniejszym darem. Nie ryzykujmy go przez chwilę nieuwagi.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

MS 23.01.2025 20:38
Trzeci zakaz dożywotni dostanie pośmiertnie.

Reklama
jan 22.01.2025 20:36
selekcja naturalna

KOMENTARZE
Autor komentarza: mmmTreść komentarza: Sama manifestacja ok, chociaż nie wiem jaki to ma sens skoro obecnie pewnie z 99% Polaków (włącznie z politykami) jest przeciwko nielegalnej imigracji. Problemem jest fakt, że tego typu akcje przyciągają też niestety różnych idiotów. Wystarczy poczytać komentarze na fb. Na szczęście widzę, że te najgorsze usuwacie i bardzo dobrze.Data dodania komentarza: 21.07.2025, 13:28Źródło komentarza: Obcokrajowiec uderzony zgrzewką wody i zwyzywany. Sprawą zajęła się policjaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Obwodnicy nie ma i nie będzie tak jak nie ma przejazdów pod torami i nowego wiaduktu w Starogardzie.Data dodania komentarza: 16.02.2025, 06:32Źródło komentarza: WAŻNE: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Wpłynęło 12 ofertAutor komentarza: Stanisław SierkoTreść komentarza: ... każda promocja pięknych miejsc Kociewia, a szczególnie miejsc NAJBLIŻSZYCH naszym sercom i najbliższych odległościowo jest CENNA ... brawo ... liczę na kontynuację ... pozdrawiam wszystkich aktualnie pracujących w Wydawnictwie Pomorskim ... Stanisław Sierko, były redaktor naczelny "Gazety Kociewsakiej" ...Data dodania komentarza: 14.02.2025, 20:42Źródło komentarza: Historia i dziedzictwo Borów Tucholskich – niezwykłe miejsca, które warto odwiedzićAutor komentarza: DjTreść komentarza: Szkoda, że f-sz czynni e służbie ten dzień obchodzą jak każdy inny. Każda formacja dostaje nagrody na swoje święto, ale to SW stan umysłuData dodania komentarza: 13.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Święto Tradycji Służby Więziennej - spotkanie z emerytowanymi funkcjonariuszamiAutor komentarza: Duda AndriuTreść komentarza: Bla bla bla nudyData dodania komentarza: 11.02.2025, 22:11Źródło komentarza: O polityce, wyborach i haniebnej wypowiedzi minister Nowackiej. Felieton Piotra SzubarczykaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Same bzdety. Propaganda jak to jest dobrze za rządów PO. Ściema.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 04:57Źródło komentarza: Inwestycje w gminach powiatu starogardzkiego (cz. 2)
Reklama
Reklama
Reklama