Są to bardzo niebezpieczni oszuści, którzy używają socjotechnik po to, by wzbudzić zaufanie swojej potencjalnej ofiary, rozkochać ją w sobie tylko po to, żeby później ją okraść!– przypomina Katarzyna Skrzynecka w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.
Przestępcy bezwzględnie wykorzystują socjotechniki, żeby upolować ofiarę w internecie! Manipulują, wzbudzają zaufanie.
Związek Banków Polskich, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, banki wraz z Policją ostrzegają i doradzają co możesz zrobić w razie podejrzeń czy niepewności:
- Gdy ktoś prosi Cię w mediach społecznościowych albo SMS-em o pomoc i przelanie pieniędzy - to może być oszustwo!
- Weryfikuj rozmówcę - zadzwoń do niego!
- Nie podawaj dostępu do swojego konta bankowego!
- Nie działaj pod wpływem emocji!
- Więcej informacji o cyberbezpieczeństwie szukaj we własnym banku.
Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa i banków. Celem kampanii jest edukacja wszystkich użytkowników Internetu w zakresie cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed nimi. Twarzami tegorocznej edycji są Daria Widawska i Jerzy Kryszak.
OBEJRZYJ [WIDEO] I PRZEKONAJ SIĘ, JAK WYGLĄDAJĄ METODY CYBEROSZUSTÓW!!
ZBP




















![[FOTO] Leży od wczoraj w rowie, a wokół unosi się silny zapach benzyny. Czytelnicy skarżą się, że zostali zignorowani przez służby [FOTO] Leży od wczoraj w rowie, a wokół unosi się silny zapach benzyny. Czytelnicy skarżą się, że zostali zignorowani przez służby](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-lezy-od-wczoraj-w-rowie-a-wokol-unosi-sie-silny-zapach-benzyny-czytelnicy-skarza-sie-ze-zo-1767643368.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze